dogsie blog

6 tipů, jak správně pečovat o psa v zimě

avatar

Lucie Krchňáková

Péče o zdraví Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Zima je krásné období a mnoho pejsků si sněhovou pokrývku dokonce užívá. Ale aby i zimní radovánky proběhly v klidu a bez zbytečných komplikací, je potřeba se na to dobře připravit. I pejskové totiž můžou prochladnout. V horším případě, při dlouhodobém pobytu v mrazivém počasí může dojít také k omrzlinám.
Buďme ve spojení

Jak pejska ochránit před zimou?

Existuje několik způsobů, jak můžeme naše chlupáče před zimou ochránit. Kromě velkých mrazů na psy číhá i nebezpečí například v podobě solených chodníků nebo škváry. Proto bychom měli po každém venčení věnovat velkou péči také tlapkám.

Oblečky

Oblečky pro psy nejsou jen módním výstřelkem, někdy mají i své opodstatnění. Ne všechna plemena jsou vybavena hustým kožíškem, který je chrání před nepřízní počasí, a proto je potřeba využít nějaký ten obleček. Při výběru bychom měli vždy vybrat správnou velikost, aby psovi při pohybu nebránil a nijak ho neomezoval. Ideální je, když obleček pokrývá tělo od krku až po kořen ocasu.

Vyhýbat se mrazům

Ne vždy je to reálné, ale pokud nám čas dovolí, měli bychom si čas na venčení vybírat v době, kdy venku tolik nemrzne. Největší zima většinou bývá brzy ráno a pozdě večer, proto by v tuto dobu bylo lepší zvolit krátkou procházku. Naopak v odpoledních hodinách se na nás v zimě sem tam usměje sluníčko a byla by škoda toho nevyužít. Během procházky si zlepšíme náladu a doplníme chybějící vitamin D.

Ochranný krém

Nejen lidé by měli v zimě používat ochranné krémy. Pejskové mají na těle také nechráněná místa, jako jsou tlapky nebo bříško, které vlivem zimy trpí. Proto bychom tyto místa měli mazat speciálním krémem, který je určen pro psy. Výborným řešením je kokosový olej, který je pro psy nezávadný, a tak nevadí, když si namazaná místa pejsek olíže.

Pozor na artritidu

Starší pejskové mohou mít ve svém věku problémy s klouby. Proto bychom se v zimním období měli vyhýbat dlouhým procházkám, aby u psa nedošlo k prochladnutí. Pokud se přece jen vydáme s pejskem na delší procházku, tak bychom ho po aktivitě měli udržet v teple, aby se jeho klouby prohřály.

Pojďme si hrát

To, že je venku zima, přece neznamená konec zábavy. S pejskem se můžeme zabavit i doma a zároveň si u toho užít radostné chvíle. Jediné, co k tomu budeme potřebovat jsou pamlsky, které schováme po bytě a pak necháme pejska, aby je hledal. Pro hru můžeme použít také interaktivní hračky, jako je čmuchací podložka Dogsie salad, který zároveň podpoří mysl psa.

Další nástraha, která může psa potkat

Nebezpečí na naše psy nečíhá pouze venku. Během zimy se používají různé, pro psy, nebezpečné látky. Mezi nejčastější patří nemrznoucí směsi do auta, které obsahují fridex. Fridex má sladkou příchuť, a proto ho zvířata ráda olizují. Ale pozor, pro psy je velmi jedovatý.

 Zdroje:
https://www.foundanimals.org/winter-dog-care-tips/
https://www.dogsnaturallymagazine.com/15-winter-care-tips-for-your-dog/

Autor: Lucie Krchňáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Oblíbené

Nachlazení u psa  - příznaky a léčba

Ať chceme nebo ne, je tady podzim a s ním i větší riziko onemocnění. Pro naše pejsky je přicházející chladné a vlhké počasí stejná zkouška jako pro náš imunitní systém. Zde najdete vše, co potřebujete vědět na téma nachlazení u psa, rýma u psa, příznaky, léčba i prevence.

Péče o zdraví
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky