dogsie blog

Jak převážet psa v autě bez zbytečného stresu?

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Ať už potřebujete jet s vaším čtyřnohým přítelem “jen” k veterináři, či se chystáte “až” na chalupu, přinášíme vám tipy, jak postupovat při přepravě psa v autě, aby pro něj (i pro vás) byla jízda co nejméně stresujícím zážitkem.

Přeprava psa v autě

Nejprve je nezbytně nutné postarat se o bezpečnost psa v autě. Vyžaduje to mimo jiné také silniční zákon. Řidič je totiž povinen zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete a také zabezpečit zvíře tak, aby neohrozilo řidiče nebo přepravované osoby. Lze například použít vhodnou přepravku pro psy, kterých je pro každou rasu a velikost psů na trhu spousty.

Pokud necháte psa v autě na volno, tak i přesto, že ho bude třeba váš spolucestující hlídat, může se stát, že se vám pejsek bude motat do řízení. Pro klid váš i vašeho čtyřnohého kamaráda tedy raději doporučujeme používat přepravky pro psy. Pořiďte takovou, která pejskovi ponechá dostatek prostoru pro pohyb, aby ho zbytečně nestresovala. Doporučuje se, aby přepravka byla aspoň o 15 cm delší, než je délka psa od hlavy po konec ocasu a o 15 cm vyšší než je jeho výška od tlapek po hlavu. Vybrat si můžete z různých druhů materiálů - plast, kovová klec či textilie.

Přeprava psa v autě

Někteří pejsci bývají při jízdě v autě nervózní. Pokud je to případ i vašeho psího miláčka, zvažte, zda mu před cestou v autě nepodat zklidňující prostředky. Je vhodné použít takové přípravky, které mají krátkodobější účinek (ale dostatečně dlouhý ve vztahu k délce jízdy) a takové, které vašeho pejska neomámí. Stejně tak pokud je pejskovi v autě nevolno, podejte mu před jízdou vhodné léky a před cestou ho nekrmte.

Pokud se chystáte na dlouho cestu, zastavujte aspoň každé 2-3 hodiny, aby se pejsek mohl proběhnout, vykonat potřebu a uklidnit se. Od stresu také pomůže, když pejskovi vezmete jeho oblíbenou hračku, případně pamlsky. Přejeme šťastnou cestu vám i vašim pejsánkům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky