dogsie blog

Aby pohyb nebolel. Jak předcházet problémům s klouby u psů?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Radost z pohybu je pro naše čtyřnohé kamarády moc důležitá. Problém nastává, když této radosti brání bolavé klouby. Jak předcházet problémům s klouby u pejsků? Jak problémy zmírnit, pokud už nastaly?
Buďme ve spojení

Radost z pohybu je pro naše čtyřnohé kamarády moc důležitá. Problém nastává, když této radosti brání bolavé klouby. Jak předcházet problémům s klouby u pejsků? Jak problémy zmírnit, pokud už nastaly?

O stav kloubů pejska je třeba se zajímat už ve chvíli, kdy si chlupáče vybíráte. Zvlášť v případě, že si pořizujete čistokrevné štěňátko, je důležité zkontrolovat zdravotní historii chovu. Většina problémů s klouby je totiž do určité míry genetická. Zároveň platí, že čím větší plemeno, tím pravděpodobněji můžete očekávat problémy s klouby. Pokud vám na plemenu až tak nezáleží, ujměte se voříška. U voříšků je nejmenší riziko kloubních problémů, protože mají rozmanitou genetickou výbavu. Genetické předpoklady k problémům s klouby se tak většinou neprojeví.

Dalším krokem je pak udržovat hafana v dobré fyzické kondici a na správné váze. Dbejte na to, aby pejsek dostával kvalitní stravu a měl dostatek pohybu. Pravidelné kontroly u veterináře vám pomůžou určit, jestli je pejsek v dobré kondici. Poproste také vašeho veterináře, aby se alespoň jednou ročně při kontrole zaměřil přímo na klouby. Pokud se na potenciální problém přijde včas, je možné předejít bolestem a operacím.

Máte obavy, že váš chlupáč začíná mít problémy s klouby? Pozorujte, jestli pejsek:

  • Nedokáže vyskočit na gauč, vyběhnout schody, naskočit do auta
  • Je méně aktivní a má potíže s běžnými činnostmi
  • Projevuje menší zájem o hraní a běhání
  • Zvláštně drží packu nebo packy
  • Kulhá

Pokud některé z těchto příznaků objevíte, neotálejte s návštěvou veterináře. Ten určí příčinu problémů a vhodnou léčbu. Zbytečně se nestresujte myšlenkou, že operace bude nevyhnutelná. Řadu obtíží je možné vyřešit pomocí léků nebo rehabilitace, která se u mnoha pejsků osvědčila jako alternativní léčebná metoda. Vždy však platí, že problém je potřeba řešit co nejdříve.

P.S. Nezapomeňte, že ke zdravé psí výživě patří i kvalitní pamlsky. Dopřejte vašemu pejskovi to nejlepší a pořiďte mu balíček plný prvotřídních dobrot od Dogsie!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Nachlazení u psa  - příznaky a léčba

Ať chceme nebo ne, je tady podzim a s ním i větší riziko onemocnění. Pro naše pejsky je přicházející chladné a vlhké počasí stejná zkouška jako pro náš imunitní systém. Zde najdete vše, co potřebujete vědět na téma nachlazení u psa, rýma u psa, příznaky, léčba i prevence.

Péče o zdraví
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Pes se po očkování klepe - co dělat?

Co dělat, začne-li se náš pejsek po očkování chovat divně a má příznaky, před kterými nás nikdo nevaroval?

Péče o zdraví