dogsie blog

Aby pohyb nebolel. Jak předcházet problémům s klouby u psů?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Radost z pohybu je pro naše čtyřnohé kamarády moc důležitá. Problém nastává, když této radosti brání bolavé klouby. Jak předcházet problémům s klouby u pejsků? Jak problémy zmírnit, pokud už nastaly?
Buďme ve spojení

Radost z pohybu je pro naše čtyřnohé kamarády moc důležitá. Problém nastává, když této radosti brání bolavé klouby. Jak předcházet problémům s klouby u pejsků? Jak problémy zmírnit, pokud už nastaly?

O stav kloubů pejska je třeba se zajímat už ve chvíli, kdy si chlupáče vybíráte. Zvlášť v případě, že si pořizujete čistokrevné štěňátko, je důležité zkontrolovat zdravotní historii chovu. Většina problémů s klouby je totiž do určité míry genetická. Zároveň platí, že čím větší plemeno, tím pravděpodobněji můžete očekávat problémy s klouby. Pokud vám na plemenu až tak nezáleží, ujměte se voříška. U voříšků je nejmenší riziko kloubních problémů, protože mají rozmanitou genetickou výbavu. Genetické předpoklady k problémům s klouby se tak většinou neprojeví.

Dalším krokem je pak udržovat hafana v dobré fyzické kondici a na správné váze. Dbejte na to, aby pejsek dostával kvalitní stravu a měl dostatek pohybu. Pravidelné kontroly u veterináře vám pomůžou určit, jestli je pejsek v dobré kondici. Poproste také vašeho veterináře, aby se alespoň jednou ročně při kontrole zaměřil přímo na klouby. Pokud se na potenciální problém přijde včas, je možné předejít bolestem a operacím.

Máte obavy, že váš chlupáč začíná mít problémy s klouby? Pozorujte, jestli pejsek:

  • Nedokáže vyskočit na gauč, vyběhnout schody, naskočit do auta
  • Je méně aktivní a má potíže s běžnými činnostmi
  • Projevuje menší zájem o hraní a běhání
  • Zvláštně drží packu nebo packy
  • Kulhá

Pokud některé z těchto příznaků objevíte, neotálejte s návštěvou veterináře. Ten určí příčinu problémů a vhodnou léčbu. Zbytečně se nestresujte myšlenkou, že operace bude nevyhnutelná. Řadu obtíží je možné vyřešit pomocí léků nebo rehabilitace, která se u mnoha pejsků osvědčila jako alternativní léčebná metoda. Vždy však platí, že problém je potřeba řešit co nejdříve.

P.S. Nezapomeňte, že ke zdravé psí výživě patří i kvalitní pamlsky. Dopřejte vašemu pejskovi to nejlepší a pořiďte mu balíček plný prvotřídních dobrot od Dogsie!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

13 potravin, které pes rozhodně nesmí

Pro nás běžné a chutné potraviny, jako čokoláda, avokádo nebo rajčata, jsou pro psy nevhodné a nebezpečné. Některé potraviny jim mohou způsobit zažívací potíže, průjem nebo nevolnost, ale bohužel někdy i smrt. Na co si dát pozor, a kterým pochutinám se vyhnout obloukem?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Jak pejska připravit na jaro?

Po dlouhé a chladné zimě může být organismus psů unaven. Mnohdy postrádá potřebné vitamíny, které tělu dodávají energii a živiny. Proto bychom pejska měli připravit na nadcházející dlouhé procházky a v neposlední řadě také dbát na prevenci možných hrozeb, které přicházejí spolu s jarem.

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Nejčastější zdravotní komplikace, které mohou potkat naše psy

Všichni se shodneme, že chceme, aby byli naši pejskové zdraví. Proto se o ně příkladně staráme a snažíme se, aby měli vše, co potřebují. Není totiž krásnější pohled než na šťastného a zdravého psa. I když se ale velmi snažíme, může někdy dojít k úrazu nebo onemocnění pejska.

Péče o zdraví Tipy a triky