dogsie blog

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.
Buďme ve spojení

Náš spřátelený spolek Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu. Moona pocházela od majitelky, která na feny podle dostupných informací množila s vidinou finančního zisku, aniž by poskytovala základní veterinární péči, jako je očkování nebo čipování.

Při vstupní prohlídce v péči spolku Moona sice vypadala dobře živená, ale po důkladném vyšetření se ukázalo, že má závažné zdravotní problémy. Byla plná blech a dalších parazitů a její výživový stav byl ve skutečnosti katastrofální. První noc v dočasné péči Moona porodila několik štěňat, která na první pohled vypadala zdravě, ale sama Moona během porodu vyzvracela velké množství sena a slámy. Během jediné noci se z feny, která působila dobře krmená, stala fena, na které se dala žebra počítat pouhým okem.

Spolek Pes nejvěrnější přítel z. s. poskytl Mooně a jejím štěňatům tu nejlepší péči, včetně koupele, kvalitní stravy, veterinárního dohledu, teplého pelíšku a lásky. Všichni doufali, že už pak bude vše v pořádku. Bohužel ani to nestačilo. I po několikanásobném odčervení začala Moona vykazovat příznaky přítomnosti škrkavek, a tak fenka v laktaci, na které jsou závislá štěňata, najednou nejedla, nepila a neustále vylučovala škrkavky, což vyžadovalo další léčbu. Záhy se objevily stejné problémy i u štěňat, která začala zvracet a vylučovat škrkavky už ve svých 14 dnech života.

Veterinář potvrdil, že štěňata byla pravděpodobně nakažena už před narozením kvůli zanedbané péči bývalé majitelky. Pro Moonu to znamenalo další kolečko léčby a pro štěňata komplikace, protože kvůli svému nízkému věku nemohou podstoupit stejnou intenzivní léčbu jako dospělý pes. Moonu tak čekalo několik dalších dní léčby, zatímco spolek doufá, že se podaří zcela odstranit parazity a poskytnout jí a jejím štěňatům bezpečné prostředí.

Tento případ zdůrazňuje, jak důležitá je kvalitní veterinární péče a jak důležité je bojovat proti nelegálnímu množení psů. Moona není jediný pes z této kauzy, který má podobné zdravotní problémy. Spolek Pes nejvěrnější přítel z. s. doufá, že tento příběh zvýší povědomí o důsledcích špatného zacházení se zvířaty a podpoří boj proti nezodpovědnému množení psů.

Pozitivní zprávou je, že se první pejsci z této kauzy již rozutekly do svých nových láskyplných domovů, kde budou mít novou milovanou rodinu a zaslouženou péči. Jejich start do života nebyl jednoduchý, ale statečně se perou s nepřízní osudu, a my i spolek Pes nejvěrnější přítel jsme moc rádi, že mohou mít domovy plné lásky. Další pejsky z této kauzy, kteří bojovali s velkým množstvím parazitů, se díky péči spolku postupně daří dávat dohromady a své nové domovy již také hledají. My věříme, že budou mít všechny psí příběhy poznamenané touto kauzou šťastný konec.

Na podporu těchto i dalších pejsků, kteří se do spolku z takových podmínek dostávají, jsme za měsíce červenec 2023 až únor 2024 přispěli celkovou částkou 7 000 Kč. Dohromady jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 540 300 Kč. Děkujeme, že s námi pomáháte!

Kupte svému pejskovi balíček Dogsie podpořte s námi další pejsky v nouzi. Z každého prodaného balíčku posíláme minimálně 20 % zisku jako pomoc našim spřáteleným spolkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi