dogsie blog

Léčba mazlíčků konopím. Zázrak nebo velký risk?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Zdraví pejska je pro každého páníčka na prvním místě. Co si ale počít, když hafan stůně a klasická léčba nepomáhá?
konopi_lecba_psi
Buďme ve spojení
Zdraví pejska je pro každého páníčka na prvním místě. Co si ale počít, když hafan stůně a klasická léčba nepomáhá? Přibývá majitelů, kteří v takové situaci zkoušejí alternativní způsoby léčby. Jednou z nich je i léčba konopím.

O léčebných účincích konopných přípravků na lidské zdraví jste už určitě slyšeli. V posledních letech ale zároveň přibývá příběhů páníčků, kteří léčbu konopím vyzkoušeli na svých mazlíčcích a nestačili se divit, jak rychle pomohlo s problémy jako chronické bolesti, kožní nemoci, nechutenství, úzkosti, záchvaty, artritida, záněty a další. Stejně tak údajně konopí pomáhá při stresových situacích jako je cestování letadlem či odpalování ohňostrojů.

Nemocný pes

Jak je ale vůbec možné zvířatům konopí podávat? Stejně jako u nemocných lidí, kteří zvolili léčbu pomocí konopí, je potřeba použít ten správný typ. K léčbě se většinou hodí konopí s vysokým obsahem nepsychoaktivní látky CBD, která potlačuje bolesti a zánětlivé procesy v těle, a s menším množstvím psychoaktivního a dobře známého THC. Obě tyto látky totiž působí synergicky a mají větší účinek než při podávání zvlášť. Ani jednu z nich ovšem nenalezneme v konopném oleji, který je lisován z konopných semen. Podává se nejčastěji v podobě tinktur nebo olejů, které se buď aplikují na nemocnou část těla nebo se přidávají do krmiva.

Psí krmivo s konopím

S tímto typem alternativní léčby se však pojí několik problémů. V současnosti u nás není legální prodávat nebo kupovat konopí, což je velkou překážkou pro páníčky, kteří by jej chtěli svým mazlíčkům podávat. Dalším rizikem je fakt, že bez odborného dozoru veterináře není lehké odhadnout správnou dávku konopných přípravků. Kromě toho také neexistuje dostatek výzkumů, které by sledovaly dlouhodobé účinky a potenciální rizika podávání léčebného konopí zvířatům.

Ačkoliv se čím dál častěji setkáváme s pozitivními zprávami o potenciálu léčby konopím, přibývají i nezodpovězené otázky spojené s tímto typem alternativní léčby.

Co si o léčbě konopím myslíte vy? Máte ve svém okolí někoho, kdo tuto léčbu na svém mazlíčkovi vyzkoušel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Potravinové alergie u psů: 3 věci, na které si dát pozor

Alergie netrápí pouze lidi, ale často také jejich čtyřnohé kamarády. Typů alergií, které se u našich pejsků objevují, je nespočet. Velmi častý typ, se kterým se setkáváme i u našich psích zákazníků, je potravinová alergie. Máme pro vás 3 tipy, na co si dát při mlsání pozor.

Péče o zdraví
bígl-na-trávě-dostává-pamlsek-z-ruky
Oblíbené

Funkční pamlsky: 5 tipů, jak je využít na maximum

Na trhu s pamlsky se pořád objevují další novinky a od dob kostí či zbytků od večeře se toho pro pejsky dost změnilo. Velkým pojmem se staly tzv. funkční pamlsky, které kromě odměny pro pejska slibují i přidanou hodnotu ve formě blahodárných účinků na hafanovo zdraví.

Péče o zdraví Produkty v Dogsie
kolie běží na louce
Oblíbené

Paw-Treats, unikátní funkční pamlsky s CBD

Listopadové Dogsie ukrývalo zajímavou novinku na trhu – funkční pamlsky s CBD Agility+ od švýcarské značky Paw-Treats. Tento speciální pamlsek si zamilovala řada našich psích zákazníků i jejich páníčků. A v čem je Agility+ unikátní?

Péče o zdraví Produkty v Dogsie