dogsie blog

Léčba mazlíčků konopím. Zázrak nebo velký risk?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Zdraví pejska je pro každého páníčka na prvním místě. Co si ale počít, když hafan stůně a klasická léčba nepomáhá?
konopi_lecba_psi
Buďme ve spojení
Zdraví pejska je pro každého páníčka na prvním místě. Co si ale počít, když hafan stůně a klasická léčba nepomáhá? Přibývá majitelů, kteří v takové situaci zkoušejí alternativní způsoby léčby. Jednou z nich je i léčba konopím.

O léčebných účincích konopných přípravků na lidské zdraví jste už určitě slyšeli. V posledních letech ale zároveň přibývá příběhů páníčků, kteří léčbu konopím vyzkoušeli na svých mazlíčcích a nestačili se divit, jak rychle pomohlo s problémy jako chronické bolesti, kožní nemoci, nechutenství, úzkosti, záchvaty, artritida, záněty a další. Stejně tak údajně konopí pomáhá při stresových situacích jako je cestování letadlem či odpalování ohňostrojů.

Nemocný pes

Jak je ale vůbec možné zvířatům konopí podávat? Stejně jako u nemocných lidí, kteří zvolili léčbu pomocí konopí, je potřeba použít ten správný typ. K léčbě se většinou hodí konopí s vysokým obsahem nepsychoaktivní látky CBD, která potlačuje bolesti a zánětlivé procesy v těle, a s menším množstvím psychoaktivního a dobře známého THC. Obě tyto látky totiž působí synergicky a mají větší účinek než při podávání zvlášť. Ani jednu z nich ovšem nenalezneme v konopném oleji, který je lisován z konopných semen. Podává se nejčastěji v podobě tinktur nebo olejů, které se buď aplikují na nemocnou část těla nebo se přidávají do krmiva.

Psí krmivo s konopím

S tímto typem alternativní léčby se však pojí několik problémů. V současnosti u nás není legální prodávat nebo kupovat konopí, což je velkou překážkou pro páníčky, kteří by jej chtěli svým mazlíčkům podávat. Dalším rizikem je fakt, že bez odborného dozoru veterináře není lehké odhadnout správnou dávku konopných přípravků. Kromě toho také neexistuje dostatek výzkumů, které by sledovaly dlouhodobé účinky a potenciální rizika podávání léčebného konopí zvířatům.

Ačkoliv se čím dál častěji setkáváme s pozitivními zprávami o potenciálu léčby konopím, přibývají i nezodpovězené otázky spojené s tímto typem alternativní léčby.

Co si o léčbě konopím myslíte vy? Máte ve svém okolí někoho, kdo tuto léčbu na svém mazlíčkovi vyzkoušel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Nachlazení u psa  - příznaky a léčba

Ať chceme nebo ne, je tady podzim a s ním i větší riziko onemocnění. Pro naše pejsky je přicházející chladné a vlhké počasí stejná zkouška jako pro náš imunitní systém. Zde najdete vše, co potřebujete vědět na téma nachlazení u psa, rýma u psa, příznaky, léčba i prevence.

Péče o zdraví
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Pes se po očkování klepe - co dělat?

Co dělat, začne-li se náš pejsek po očkování chovat divně a má příznaky, před kterými nás nikdo nevaroval?

Péče o zdraví