dogsie blog

I pejsci můžou trpět sezónní alergií. Všímejte si těchto 4 příznaků

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Hurá, jaro je tu! Teplo, sluneční paprsky, kvetoucí stromy… a alergie.
pes na rozkvetlé louce
Buďme ve spojení
Hurá, jaro je tu! Teplo, sluneční paprsky, kvetoucí stromy… a alergie. Zvýšená citlivost na pyl a další látky však netrápí jen lidi, ale i naše čtyřnohé kamarády.

Na vině je přecitlivělý imunitní systém, jehož úkolem je chránit před nebezpečnými látkami v našem okolí. Pokud si ale splete neškodné látky s hrozbou, nastane alergická reakce. Mezi nejčastější vzdušné alergeny patří pyl, trávy, blechy, prach a roztoči. Všimli jste si, že letos na jaře není váš pejsek ve své kůži? Pozorujte, jestli ho trápí tyto příznaky:

1. Svědění

Jestli se váš hafan neustále škrábe, kouše nebo olizuje na břiše nebo na packách, může jít o alergický projev. Svědění se obvykle zhoršuje po procházce venku.

2. Podrážděná kůže

Alergie se také často projevuje na kůži, která bývá na postižených místech zarudlá a podrážděná. Kontrolujte hlavně kůži mezi prsty, protože pejskovy packy přicházejí neustále do styku s alergeny jako je tráva a pyl. Neléčená alergie může vést až k tvorbě lysých míst na srsti.

3. Problémy s ušima

Další místo, které je zvlášť náchylné na alergickou reakci, jsou uši. Pokud jste si všimli nezvykle silného zápachu z uší, častého třepání hlavou nebo se váš hafan vyhýbá dotyku na hlavě, může jít o příznak alergie.

4. Oteklé oči

Oteklé, zarudlé a uslzené oči jsou stejně jako u lidí znakem toho, že pejska něco v jeho okolí dráždí.

Jestli máte podezření, že váš hafan trpí na alergii, neotálejte s návštěvou veterináře. Svědění vede ke škrábání a škrábání může rychle vést k infekci. Alergie se dá léčit nebo zmírnit mnoha způsoby a veterinář nejlépe posoudí, jak vašemu pejskovi ulevit.

Zdroje: 1, 2, 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

13 potravin, které pes rozhodně nesmí

Pro nás běžné a chutné potraviny, jako čokoláda, avokádo nebo rajčata, jsou pro psy nevhodné a nebezpečné. Některé potraviny jim mohou způsobit zažívací potíže, průjem nebo nevolnost, ale bohužel někdy i smrt. Na co si dát pozor, a kterým pochutinám se vyhnout obloukem?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Jak pejska připravit na jaro?

Po dlouhé a chladné zimě může být organismus psů unaven. Mnohdy postrádá potřebné vitamíny, které tělu dodávají energii a živiny. Proto bychom pejska měli připravit na nadcházející dlouhé procházky a v neposlední řadě také dbát na prevenci možných hrozeb, které přicházejí spolu s jarem.

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Nejčastější zdravotní komplikace, které mohou potkat naše psy

Všichni se shodneme, že chceme, aby byli naši pejskové zdraví. Proto se o ně příkladně staráme a snažíme se, aby měli vše, co potřebují. Není totiž krásnější pohled než na šťastného a zdravého psa. I když se ale velmi snažíme, může někdy dojít k úrazu nebo onemocnění pejska.

Péče o zdraví Tipy a triky