dogsie blog

I pejsci můžou trpět sezónní alergií. Všímejte si těchto 4 příznaků

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Hurá, jaro je tu! Teplo, sluneční paprsky, kvetoucí stromy… a alergie.
pes na rozkvetlé louce
Buďme ve spojení
Hurá, jaro je tu! Teplo, sluneční paprsky, kvetoucí stromy… a alergie. Zvýšená citlivost na pyl a další látky však netrápí jen lidi, ale i naše čtyřnohé kamarády.

Na vině je přecitlivělý imunitní systém, jehož úkolem je chránit před nebezpečnými látkami v našem okolí. Pokud si ale splete neškodné látky s hrozbou, nastane alergická reakce. Mezi nejčastější vzdušné alergeny patří pyl, trávy, blechy, prach a roztoči. Všimli jste si, že letos na jaře není váš pejsek ve své kůži? Pozorujte, jestli ho trápí tyto příznaky:

1. Svědění

Jestli se váš hafan neustále škrábe, kouše nebo olizuje na břiše nebo na packách, může jít o alergický projev. Svědění se obvykle zhoršuje po procházce venku.

2. Podrážděná kůže

Alergie se také často projevuje na kůži, která bývá na postižených místech zarudlá a podrážděná. Kontrolujte hlavně kůži mezi prsty, protože pejskovy packy přicházejí neustále do styku s alergeny jako je tráva a pyl. Neléčená alergie může vést až k tvorbě lysých míst na srsti.

3. Problémy s ušima

Další místo, které je zvlášť náchylné na alergickou reakci, jsou uši. Pokud jste si všimli nezvykle silného zápachu z uší, častého třepání hlavou nebo se váš hafan vyhýbá dotyku na hlavě, může jít o příznak alergie.

4. Oteklé oči

Oteklé, zarudlé a uslzené oči jsou stejně jako u lidí znakem toho, že pejska něco v jeho okolí dráždí.

Jestli máte podezření, že váš hafan trpí na alergii, neotálejte s návštěvou veterináře. Svědění vede ke škrábání a škrábání může rychle vést k infekci. Alergie se dá léčit nebo zmírnit mnoha způsoby a veterinář nejlépe posoudí, jak vašemu pejskovi ulevit.

Zdroje: 1, 2, 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Potravinové alergie u psů: 3 věci, na které si dát pozor

Alergie netrápí pouze lidi, ale často také jejich čtyřnohé kamarády. Typů alergií, které se u našich pejsků objevují, je nespočet. Velmi častý typ, se kterým se setkáváme i u našich psích zákazníků, je potravinová alergie. Máme pro vás 3 tipy, na co si dát při mlsání pozor.

Péče o zdraví
bígl-na-trávě-dostává-pamlsek-z-ruky
Oblíbené

Funkční pamlsky: 5 tipů, jak je využít na maximum

Na trhu s pamlsky se pořád objevují další novinky a od dob kostí či zbytků od večeře se toho pro pejsky dost změnilo. Velkým pojmem se staly tzv. funkční pamlsky, které kromě odměny pro pejska slibují i přidanou hodnotu ve formě blahodárných účinků na hafanovo zdraví.

Péče o zdraví Produkty v Dogsie
kolie běží na louce
Oblíbené

Paw-Treats, unikátní funkční pamlsky s CBD

Listopadové Dogsie ukrývalo zajímavou novinku na trhu – funkční pamlsky s CBD Agility+ od švýcarské značky Paw-Treats. Tento speciální pamlsek si zamilovala řada našich psích zákazníků i jejich páníčků. A v čem je Agility+ unikátní?

Péče o zdraví Produkty v Dogsie