dogsie blog

Ája a její trable s packou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Ája v kočárku
Buďme ve spojení
Ája, fenka boloňského psíka, byla nalezena na konci září a předána městkou policií do útulku. Později podstoupila veterinární vyšetření s velmi špatným výsledkem a nutností operace. 12.10. byla přijata do péče spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Po konzultaci jsme se rozhodli přispět na její operaci.

Áji diagnóza zněla velmi negativně: "výrazně zhoršený výživný stav, vyhublá, zanedbaná, struky vytahané, zánětlivé, nejspíše po štěňatech, na kůži břicha hyperkeratóza, chronické změny, nechodila na pravou pánevní končetinu, stehenní svaly zkrácené, atrofované, již dle palpace (vyšetřením pohmatem) fraktura, dle svaloviny staršího data." Ája tedy ihned podstoupila chirurgický zákrok a do packy byl vložen implantát.

[caption id="attachment_1055" align="alignnone" width="300"]Ája na veterině Ája na kontrole (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel z.s.)[/caption]

Při vyndavání stehu se však zjistilo, že je implantát mimo kost a bude nutná reoperace. Kvůli tomu, že Ája začala zvracet, průjmovat a přestala přijímat potravu a pití, byla reoperace odložena. Byly jí nasazeny infuze. Další dny byla provedena další operace.

Po přijetí do péče spolku byla Ája převezena do VETCENTRA, kde se její stav začal zlepšovat. Po několika dnech, kdy znovu začala komunikovat a postupně jíst, byla propuštěna do dočasné péče. Ještě před propuštěním však byl proveden kontrolní rentgen, který přinesl velmi neradostnou zprávu. Áji packa stále není v pořádku a dle posouzení pana doktora za těchto podmínek nesroste a nezahojí se. Ája tedy bude muset po zlepšení psychického a celkového fyzického stavu zpět na sál na další operaci.

[caption id="attachment_1057" align="alignnone" width="225"]Ája v kočárku Ája v kočárku na procházce (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel z.s.)[/caption]

V současné chvíli (24.10.2017) je Ája už poměrně veselá, kontaktní a chodí na procházku ve svém kočárku, který dostala. Ze špatného stavu z konce září se již dostala a nyní nabírá síly v dočasném domově na třetí operaci.
Áju čeká ještě spoustu práce, ale my věříme, že to zvládne a později si najde milující domov.

Na finančně náročnou léčbu posíláme Áje 2424 Kč a dohromady už se nám podařilo přispět 13 700 Kč na pejsky v nouzi. Děkujeme!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi