dogsie blog

Bady se dvěma odlišnými stránkami

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.
Buďme ve spojení

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Bady je hafan, který se do péče spolku Pes nejvěrnější přítel dostal, když se ho vzdal jeho páníček, který se údajně musel přestěhovat z domu se zahradou do bytu. Bady je kříženec labradora a odhadem je mu devět let. Veterinář mu přibližně před rokem zjistil těžkou cukrovku a od té chvíle je Bady na injekční inzulinové léčbě a má přísný režim, co se jídla a časové návaznosti na aplikaci inzulinu týče. Má také striktní diabetickou dietu, kterou musí naprosto přesně dodržovat. Bady je bohužel také téměř slepý. Jakmile se mu tedy v krvi stabilizuje hladina glukózy, půjde na operaci očí. Po operačních zákrocích, a až to jeho zdraví dovolí, bude Badyho čekat kastrace.

Bady je po celý jeho život venkovní pejsek. Nikdy neměl přístup do domu a stal se z něj samostatný hafan, který dokáže sám svobodně fungovat. Tuto svobodu a nezávislost je také připravený si bránit. Naproti tomu ale sám se sebou bojuje, protože touží být se svým člověkem v přímém kontaktu. To ale moc neumí a pobyt v bytě ho stresuje. Je proto nutné, aby jeho páníček měl zateplenou boudu, kam se Bady s jeho 40 kilogramy vejde, a ze které mu bude umožněno volně se pohybovat po zahradě. Zahrada musí být dobře zabezpečená i přizpůsobená pro špatně vidícího psa. Je třeba Badymu ale umožnit také vstup do domu v rámci socializace, aby měl příležitost si na to postupně zvyknout.

Bady má dvě naprosto odlišné stránky. Ta lepší je naprosto skvělá. Bady je mazel, užívá si lenošení na sedačce a je to prostě milius. Ta druhá strana je ale nepříjemná. Pokud se Badymu něco nelíbí, například jemu nepříjemná manipulace, umí se zle ozvat a je z něho naprosto jiný pes. Tohle chování mu nikdy nevydrží dlouho a brzy zase přepne do původního módu. Je ale potřeba s tím počítat. Bady si neuvědomuje, že je to špatně. Celý život byl zvyklý si svou svobodu a nezávislost chránit. Pokud usoudí, že je nějaká věc jeho (hračka, náhubek, vodítko), je ochoten si to tvrdě bránit.

Bady není snášenlivý k jiným zvířatům, takže potřebuje domov bez dalších zvířecích kamarádů. K jeho zatím nečitelné povaze není vhodný ani k dětem. Bady potřebuje hlavně důsledného páníčka, který je zkušený a který si poradí s jeho výkyvy. I přes Badyho nesouhlas bude muset být schopný mu aplikovat injekci s inzulinem. Bady potřebuje, aby pro něj měl páníček dost pochopení a lásky. Takový páníček si získá Badyho respekt a vznikle pouto vzájemného respektu a důvěry.

V tuto chvíli se pro Badyho hledá nový domov na doživotní péči. Veškeré náklady, které s péčí o Badyho souvisí, bude i nadále hradit spolek Pes nejvěrnější přítel, pod kterým bude Bady dále vedený. Jeho nový páníček tedy s Badym bude řešit pouze péči a návštěvy veteriny, o finance spojené s péčí se ale nebude muset starat.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. za srpen přispíváme částku 5 000 Kč na pokrytí nákladů na realizaci charitativního kalendáře, který je právě v prodeji, a s tím související péči o pejsky v nouzi. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 391 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi