zbývá
pouze

264 Balíčků

91x malý

141x střední

32x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální zeleninovou edici si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Bady se dvěma odlišnými stránkami

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.
Buďme ve spojení

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Bady je hafan, který se do péče spolku Pes nejvěrnější přítel dostal, když se ho vzdal jeho páníček, který se údajně musel přestěhovat z domu se zahradou do bytu. Bady je kříženec labradora a odhadem je mu devět let. Veterinář mu přibližně před rokem zjistil těžkou cukrovku a od té chvíle je Bady na injekční inzulinové léčbě a má přísný režim, co se jídla a časové návaznosti na aplikaci inzulinu týče. Má také striktní diabetickou dietu, kterou musí naprosto přesně dodržovat. Bady je bohužel také téměř slepý. Jakmile se mu tedy v krvi stabilizuje hladina glukózy, půjde na operaci očí. Po operačních zákrocích, a až to jeho zdraví dovolí, bude Badyho čekat kastrace.

Bady je po celý jeho život venkovní pejsek. Nikdy neměl přístup do domu a stal se z něj samostatný hafan, který dokáže sám svobodně fungovat. Tuto svobodu a nezávislost je také připravený si bránit. Naproti tomu ale sám se sebou bojuje, protože touží být se svým člověkem v přímém kontaktu. To ale moc neumí a pobyt v bytě ho stresuje. Je proto nutné, aby jeho páníček měl zateplenou boudu, kam se Bady s jeho 40 kilogramy vejde, a ze které mu bude umožněno volně se pohybovat po zahradě. Zahrada musí být dobře zabezpečená i přizpůsobená pro špatně vidícího psa. Je třeba Badymu ale umožnit také vstup do domu v rámci socializace, aby měl příležitost si na to postupně zvyknout.

Bady má dvě naprosto odlišné stránky. Ta lepší je naprosto skvělá. Bady je mazel, užívá si lenošení na sedačce a je to prostě milius. Ta druhá strana je ale nepříjemná. Pokud se Badymu něco nelíbí, například jemu nepříjemná manipulace, umí se zle ozvat a je z něho naprosto jiný pes. Tohle chování mu nikdy nevydrží dlouho a brzy zase přepne do původního módu. Je ale potřeba s tím počítat. Bady si neuvědomuje, že je to špatně. Celý život byl zvyklý si svou svobodu a nezávislost chránit. Pokud usoudí, že je nějaká věc jeho (hračka, náhubek, vodítko), je ochoten si to tvrdě bránit.

Bady není snášenlivý k jiným zvířatům, takže potřebuje domov bez dalších zvířecích kamarádů. K jeho zatím nečitelné povaze není vhodný ani k dětem. Bady potřebuje hlavně důsledného páníčka, který je zkušený a který si poradí s jeho výkyvy. I přes Badyho nesouhlas bude muset být schopný mu aplikovat injekci s inzulinem. Bady potřebuje, aby pro něj měl páníček dost pochopení a lásky. Takový páníček si získá Badyho respekt a vznikle pouto vzájemného respektu a důvěry.

V tuto chvíli se pro Badyho hledá nový domov na doživotní péči. Veškeré náklady, které s péčí o Badyho souvisí, bude i nadále hradit spolek Pes nejvěrnější přítel, pod kterým bude Bady dále vedený. Jeho nový páníček tedy s Badym bude řešit pouze péči a návštěvy veteriny, o finance spojené s péčí se ale nebude muset starat.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. za srpen přispíváme částku 5 000 Kč na pokrytí nákladů na realizaci charitativního kalendáře, který je právě v prodeji, a s tím související péči o pejsky v nouzi. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 391 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi