dogsie blog

Bojárek čekající na nový domov

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
I v květnu jsme společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi. Tentokrát pomáháme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. s péčí o Bojárka, který zrovna hledá nový domov. Přečtěte si o Bojárkovi více.
Buďme ve spojení

I v květnu jsme společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi. Tentokrát pomáháme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. s péčí o Bojárka, který zrovna hledá nový domov. Přečtěte si o Bojárkovi více.

Bojárek byl šťastný pejsek, který měl celý svůj život svou milující paničku, na kterou nedal dopustit. Bohužel ale nastal smutný den a panička ho navždy opustila. V tu chvíli jeho život ztratil smysl a z Bojárka se na zahradě stával pomalu a jistě smutný psík. Proto ho náš spřátelený spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. vzal do své péče, aby Bojárek mohl na stará kolena najít nový milující domov.

Osud ale Bojárkovi připravil ošklivou hru. Při vstupní veterinární prohlídce mu byl zjištěn nádor v břišní dutině. Při dalších vyšetřeních se zjistilo, že nádor vychází z přední části tenkého střeva a vzhledem k velikosti a umístění je bohužel neoperovatelný.

Bojar ale naštěstí zatím nemá žádné zdravotní potíže. V dočasné péči opět pookřál i psychicky a je vděčný za lidskou přítomnost i pozornost. Jeho největší láskou jsou míčky, za kterými neustále lítá. A na to, že je mu už 12 let, je stále hodně vitální.

Bojárek bohužel trpí nadváhou, kterou je potřeba úpravou jídelníčku, správnou stravou a pohybem srovnat, aby nedocházelo k zatěžování kloubů a páteře. Kvůli své nemoci a nadváze má zvýšené hodnoty jaterních testů, má nasazenou jaterní dietu a doplňky na podporu jater. Dostává i další doplňky, které mají zpomalit růst nádoru.

Roztomilý Bojárek je přátelský k lidem, k pejskům i fenkám. Nemá problém vůbec s nikým a všem dává svou náklonnost radostně najevo. Bojar žil dlouho sám na zahradě, takže je potřeba dopilovat hygienu. Je to ale šikovný psík, který to jistě zvládne.

Nyní se pro něj hledá milující domov, člověk, který mu dá lásku a vše, co mu v posledních dnech tolik chybělo. Bojárek si rozhodně zaslouží ve svých důchodcovských letech páníčka či paničku, ke kterým se může kdykoli přitulit, kteří ho pomazlí a podpoří jeho neutuchající vášeň k balonkům.

Spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. pokryje veškeré náklady, které bude nová Bojarova rodina na jeho péči potřebovat. I díky našim předplatitelům tak bude Bojárkův život v novém domově jednodušší.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. za květen přispíváme částku 4 000 Kč na pokrytí doživotní péče pro Bojárka. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 382 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi