dogsie blog

Bojárek čekající na nový domov

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
I v květnu jsme společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi. Tentokrát pomáháme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. s péčí o Bojárka, který zrovna hledá nový domov. Přečtěte si o Bojárkovi více.
Buďme ve spojení

I v květnu jsme společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi. Tentokrát pomáháme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. s péčí o Bojárka, který zrovna hledá nový domov. Přečtěte si o Bojárkovi více.

Bojárek byl šťastný pejsek, který měl celý svůj život svou milující paničku, na kterou nedal dopustit. Bohužel ale nastal smutný den a panička ho navždy opustila. V tu chvíli jeho život ztratil smysl a z Bojárka se na zahradě stával pomalu a jistě smutný psík. Proto ho náš spřátelený spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. vzal do své péče, aby Bojárek mohl na stará kolena najít nový milující domov.

Osud ale Bojárkovi připravil ošklivou hru. Při vstupní veterinární prohlídce mu byl zjištěn nádor v břišní dutině. Při dalších vyšetřeních se zjistilo, že nádor vychází z přední části tenkého střeva a vzhledem k velikosti a umístění je bohužel neoperovatelný.

Bojar ale naštěstí zatím nemá žádné zdravotní potíže. V dočasné péči opět pookřál i psychicky a je vděčný za lidskou přítomnost i pozornost. Jeho největší láskou jsou míčky, za kterými neustále lítá. A na to, že je mu už 12 let, je stále hodně vitální.

Bojárek bohužel trpí nadváhou, kterou je potřeba úpravou jídelníčku, správnou stravou a pohybem srovnat, aby nedocházelo k zatěžování kloubů a páteře. Kvůli své nemoci a nadváze má zvýšené hodnoty jaterních testů, má nasazenou jaterní dietu a doplňky na podporu jater. Dostává i další doplňky, které mají zpomalit růst nádoru.

Roztomilý Bojárek je přátelský k lidem, k pejskům i fenkám. Nemá problém vůbec s nikým a všem dává svou náklonnost radostně najevo. Bojar žil dlouho sám na zahradě, takže je potřeba dopilovat hygienu. Je to ale šikovný psík, který to jistě zvládne.

Nyní se pro něj hledá milující domov, člověk, který mu dá lásku a vše, co mu v posledních dnech tolik chybělo. Bojárek si rozhodně zaslouží ve svých důchodcovských letech páníčka či paničku, ke kterým se může kdykoli přitulit, kteří ho pomazlí a podpoří jeho neutuchající vášeň k balonkům.

Spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. pokryje veškeré náklady, které bude nová Bojarova rodina na jeho péči potřebovat. I díky našim předplatitelům tak bude Bojárkův život v novém domově jednodušší.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. za květen přispíváme částku 4 000 Kč na pokrytí doživotní péče pro Bojárka. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 382 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Bady se dvěma odlišnými stránkami

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Pomoc pro Zoo Praha: Nové bydlení pro lední medvědy

V červnu jsme v Dogsie prozkoumávali zoo. A z toho důvodu jsme se rozhodli, že výjimečně podpoříme 20 % ze zisku Zoo Praha, která prožila dlouhý rok v pandemii. Společně s našimi předplatiteli jsme zvolili konkrétně pomoc ledním medvědům. Proč právě jim?

Pomoc psům v nouzi