zbývá
ještě

1622 Balíčků

772x malý

599x střední

241x velký

10x catsie

limitovaná vánoční edice

Doggovy vysněné Vánoce v prodeji

již od
470
Chci svoje Dogsie

dogsie blog

Rex si zaslouží druhou šanci

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pamatujete si na Rexe? V lednu jsme společně přispívali na jeho léky. Operace kolene již proběhla, nyní ho čeká druhá. Dogsie je připraveno mu znovu pomoci. Tentokrát jde o levé koleno.
Německý ovčák Rex
Buďme ve spojení
Pamatujete si na Rexe? V lednu jsme společně přispívali na jeho léky. Operace kolene již proběhla,  nyní ho čeká druhá. Dogsie je připraveno mu znovu pomoci. Tentokrát jde o levé koleno.

První operaci si Rex odbyl 1.2. a neobešla se bez starostí. Trpí bohužel silnou artrózou. Předchozí majitelé nechali naneštěstí stav zajít příliš daleko. A pak ho raději opustili, než aby mu pomohli.

Po operaci, při které mu byl do tlapky přidán titan, trpěl Rex velmi silnými bolestmi, které musely být tlumeny opiáty. Kontroly u veterináře chudák nezvládá bez injekcí na uklidněnou, jinak celý proces rekonvalescence prochází hrdinsky. Kromě límce. S tím není kamarád.

[caption id="attachment_814" align="alignnone" width="300"]Rex po operaci Rex po operaci (zdroj: facebook Simča Štěpánková)[/caption]

Rána se po operaci hojila poměrně pomalu. Často mu znovu krvácela a natékala a nakonec ještě dostal alergickou reakci na náplasti. Léčbu provázely i zvýšené teploty, antibiotika a podobně. Pět týdnů se Rexík nemohl pořádně hýbat. Léčba nakonec dopadla dobře a noha je v pořádku.

[caption id="attachment_816" align="alignnone" width="225"]Rex v parku po operaci (zdroj: facebook Andrea Němečková)[/caption]

Rex však při léčbě hodně namáhal druhou tlapku, která kvůli artróze tlak nevydržela a začal na ní kulhat. Je tedy třeba operace i druhého kolene. Rex nám není lhostejný a přejeme si, aby mohl znovu užívat pohybu. Rozhodli jsme se tedy poslat peníze znovu jemu společně s přáním, ať je to poslední bolest, která ho v životě potká.

Rex si pomoc zaslouží. Na nákladnou operaci mu posíláme 700Kč. Dohromady na psi v nouzi už se Dogsie podařilo poslat přesně 3076Kč. Děkujeme!

Rexík se nachází v dočasné péči v Ústí nad Labem (Andrea Němečková, tel. 605 575 525). Do adopce půjde odčervený, očkovaný, očipovaný, kastrovaný na adopční smlouvu s adopčním poplatkem 500Kč.

Více na: Rex na stránkách PNP

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ferda a jeho příběh

Za měsíc listopad přispíváme na psího dědečka Ferdu, který za sebou má dlouhý příběh plný překážek. Ferda je v našem partnerském spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. už května. Podívejte se na jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Zachráněná víla Amálka

Tento měsíc jsme v Dogsie přispívali na Amálku, která se do našeho partnerského spolku Dočasky.cz dostala v příšerném stavu. Amálka je křehká jako víla, a přitom neuvěřitelně silná, když snášela tolik bolesti i utrpení, a přesto svého pána přese všechno milovala. 

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Benji a jeho nekonečné potíže

Pejsek, na kterého jsme přispěli za měsíc září, je Benji. Tento hafan se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal už v srpnu, kdy byl vysílený a odevzdaný nalezen na ulici. Od té doby musel kvůli různým potížím projít několika zákroky a další ho ještě čekají.

Pomoc psům v nouzi