dogsie blog

Rex si zaslouží druhou šanci

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pamatujete si na Rexe? V lednu jsme společně přispívali na jeho léky. Operace kolene již proběhla, nyní ho čeká druhá. Dogsie je připraveno mu znovu pomoci. Tentokrát jde o levé koleno.
Německý ovčák Rex
Buďme ve spojení
Pamatujete si na Rexe? V lednu jsme společně přispívali na jeho léky. Operace kolene již proběhla,  nyní ho čeká druhá. Dogsie je připraveno mu znovu pomoci. Tentokrát jde o levé koleno.

První operaci si Rex odbyl 1.2. a neobešla se bez starostí. Trpí bohužel silnou artrózou. Předchozí majitelé nechali naneštěstí stav zajít příliš daleko. A pak ho raději opustili, než aby mu pomohli.

Po operaci, při které mu byl do tlapky přidán titan, trpěl Rex velmi silnými bolestmi, které musely být tlumeny opiáty. Kontroly u veterináře chudák nezvládá bez injekcí na uklidněnou, jinak celý proces rekonvalescence prochází hrdinsky. Kromě límce. S tím není kamarád.

[caption id="attachment_814" align="alignnone" width="300"]Rex po operaci Rex po operaci (zdroj: facebook Simča Štěpánková)[/caption]

Rána se po operaci hojila poměrně pomalu. Často mu znovu krvácela a natékala a nakonec ještě dostal alergickou reakci na náplasti. Léčbu provázely i zvýšené teploty, antibiotika a podobně. Pět týdnů se Rexík nemohl pořádně hýbat. Léčba nakonec dopadla dobře a noha je v pořádku.

[caption id="attachment_816" align="alignnone" width="225"]Rex v parku po operaci (zdroj: facebook Andrea Němečková)[/caption]

Rex však při léčbě hodně namáhal druhou tlapku, která kvůli artróze tlak nevydržela a začal na ní kulhat. Je tedy třeba operace i druhého kolene. Rex nám není lhostejný a přejeme si, aby mohl znovu užívat pohybu. Rozhodli jsme se tedy poslat peníze znovu jemu společně s přáním, ať je to poslední bolest, která ho v životě potká.

Rex si pomoc zaslouží. Na nákladnou operaci mu posíláme 700Kč. Dohromady na psi v nouzi už se Dogsie podařilo poslat přesně 3076Kč. Děkujeme!

Rexík se nachází v dočasné péči v Ústí nad Labem (Andrea Němečková, tel. 605 575 525). Do adopce půjde odčervený, očkovaný, očipovaný, kastrovaný na adopční smlouvu s adopčním poplatkem 500Kč.

Více na: Rex na stránkách PNP

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi