dogsie blog

Ferda a jeho příběh

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Za měsíc listopad přispíváme na psího dědečka Ferdu, který za sebou má dlouhý příběh plný překážek. Ferda je v našem partnerském spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. už května. Podívejte se na jeho příběh.
Buďme ve spojení

Za měsíc listopad přispíváme na psího dědečka Ferdu, který za sebou má dlouhý příběh plný překážek. Ferda je v našem partnerském spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. už května. Podívejte se na jeho příběh.

Ferda je psí dědeček, který už od štěňátka žil u milující rodiny. Nebo si to alespoň myslel, protože nic jiného neznal. Dokud byl Ferda v pořádku, ještě to tak nějak šlo, ale když přišly problémy, nikdo se o něj nezajímal. A Ferda měl problémy vlastně už od začátku. Už od malička ho zlobila kolínka, která ho bolela, a vlastně nikdy nemohl pořádně běhat. Jak šel čas, přibývaly i další problémy.

Ke kolenům se přidaly problémy s dýcháním, kdy se Ferda několikrát i dusil. Ferda měl často žízeň a hodně pil. Když ho tedy rodina nebrala často ven, dělal loužičky i doma. Nakonec ale přišly i záchvaty, kdy o sobě Ferda vůbec nevěděl, a rodině to bylo jedno. Nakonec se Ferdova rodina rozhodla, že Ferdu předají do péče spolku, kde by se o něj mohli postarat a našli mu nový domov. To si ale následně zase rozmysleli. Když ale přišly i další záchvaty a nehody, rozhodli se Ferdu přeci jen spolku předat. Ferdově nové tetě řekli jen, že má nějaké záchvaty a počůrává se, ale neřekli proč. Když už byl Ferda několik dní v dočasné péči, ozvala se znovu jeho původní rodina s tím, že by si ho vzali zpátky. To už ale Ferdova nová teta nedovolila a tím začala nová kapitola jeho života.

Ferda má luxaci 4. stupně u obou patel a velké problémy s chůzí. To by se dalo velmi dobře řešit operativně, kdyby se to řešilo včas. Kromě toho má Ferda epilepsii, na kterou začal brát léky, aby se zmírnila frekvence záchvatů. Nebo alespoň neměly tak silný průběh. Dále má diagnostikovaný Cushingův syndrom, který způsoboval to, že Ferda tolik pil. I na něj už bere léky. Užívá Vetoryl, který je velmi drahý, ale naštěstí pomáhá. Poslední vážnou věcí je kolaps trachey a průdušnic, kvůli čemuž se často dusí. I na to má Ferda léky, ty se ale moc nekamarádí s léky na epilepsii, takže je Ferda neužívá tolik, jak by bylo třeba. I to se ale mohlo řešit mnohem dřív, kdyby se o to jeho původní rodina zajímala.

Kvůli laxnosti původních majitelů je Ferdův stav velmi špatný a již v podstatě neřešitelný. Jeho veškeré zdravotní potíže se dají potřebnou medikací držet na nějaké stabilnější úrovni a dá se pouze zpomalovat postup jeho nemocí. Z toho důvodu už Ferda nebude hledat nový domov a zůstane v doživotní péči u své milované tety. Péče o Ferdu je velmi náročná, proto jsme rádi, že jsme s pomocí našich zákazníků mohli spolku finančně pomoci.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 5 000 Kč na pokrytí nákladů za Ferdovu péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 338 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Nový trosečník Train

V Lanžhotě byl hlášen toulající se kříženec ovčáka, který byl viděn na různých místech města po dobu dvou dnů, než skončil ve slepé uličce u nádraží. Spolek Dočasky.cz doufal, že pes jen utekl svému majiteli a brzy se vrátí domů, ale bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Pes nejevil zájem o kontakt s lidmi a po náročném pokusu o útěk podél trati se nakonec nechal chytit a byl ihned převezen na veterinu. Dostal jméno Train.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi