dogsie blog

Grinch - Staford za sedm tisíc

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.
Buďme ve spojení

Pejsek Grinch je další z mnoha pejsků, kteří by mohli psát příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za obrovské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business. Přečtěte si jeho příběh.

Grinch je štěňátko pořízené přes inzerát jako zaručeně čistokrevné bez PP, na které si kupující (tedy původní majitelé) vzali půjčku. Malý černý chlapeček s bílou náprsenkou, se kterým kupující ještě téhož dne, už průjmujícím a zvracejícím, přiklusali na veterinární kliniku, a prosili o pomoc tým lékařů. Jednoduchým testem byl potvrzen a rozjel se další příběh “parvoviroza”, ze kterého bývalí majitelé vystoupili, když se dozvěděli, jak finančně náročná je léčba. Pejska se vzdali a v té fázi přislíbil pomoc náš partnerský spolek Dočasky.cz.

S touto nákazou již bojovala Cruela, která se také dostala do péče Dočasky.cz. Ta nákazu zvládla, vyrostla z ní moc šikovná holka a má se báječně v nové rodině. Pak to byla fenka Pipi, které se v Dočasky.cz ujali, ale která bohužel vyčerpáním nemoci podlehla. A číslo tři dostal jméno Grinch von Dočasky.

Stejně jako u Cruely a Pipi se promptně začalo pátrat po vhodném psím dárci krve. Transfuze krve totiž může výrazně posílit léčbu. Blízko veterinární kliniky, kde malý Grinche stonal, bydlí rodina bývalého svěřence – Ringa von Dočasky. Sám zachráněn, nyní se stal hrdinou, protože s ním jeho majitelé bez váhání dorazili na kliniku, Grinch dostal Ringovu krev, která mu bez nadsázky zachránila život a po několika dnech mohl být uvolněn do domácí léčby.

Grinch se měl čile k světu. Mohl skotačit s dalšími štěňaty, naučit se chodit na vodítku, dostal spoustu zábavných hraček a viděl první sníh. Z mrňavého bezvládného mimina se stával nebojsa, a tak trochu i provokatér, který jiným nedopřál chvíli klidu. Jako by si říkal, že když zvládl parvu a prokázal takovou chuť žít, nezabije ho nic a nikdo 😄

Dařilo se mu zprvu skvěle. Byl natolik fit, že mohl dostat včeličku a začít si balit raneček na cestu do nové super rodinky. Takové, kde jsou páníčci připravení věnovat čas výchově malého aktivního ďáblíka, který si svým roztomilým kukučem získá i toho nejdrsnějšího chlapa. Do rodiny, která správně nasměruje hromadu jeho energie a využije jeho potenciál, protože tohle psisko se neztratí ani v kolektivu větších psů. ❤

Ještě zapózoval fotografce, aby měl v inzerci dokonalé snímky. Tehdy se ale pomalu a vlekle začaly projevovat nadměrné pití a nulové váhové přírůstky, ačkoliv denně dostával čtyři dávky superprémiového krmiva. Absolvoval proto další komplexní vyšetření a lékaři museli s politováním konstatovat, že parvovirus měl patrně na maličké tělíčko zásadnější vliv, než se zdálo, a to i přesto, že pomoc přišla rychle.

Diagnóza: zánět slinivky, nutnost nasadit pankreatickou dietu plus vitamíny skupiny B a kontrolní vyšetření krve doporučeno za 2-3 měsíce, dle klinických příznaků. Hledání nového domova se proto zatím odkládá na neznámo.

Spolku Dočasky.cz za leden přispíváme částku 4 750 Kč na podporu Grinche a pomoc s úhradou části nákladů na jeho léčbu. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 488 650 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi