zbývá
pouze

263 Balíčků

90x malý

141x střední

32x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální zeleninovou edici si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Grinch - Staford za sedm tisíc

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.
Buďme ve spojení

Pejsek Grinch je další z mnoha pejsků, kteří by mohli psát příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za obrovské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business. Přečtěte si jeho příběh.

Grinch je štěňátko pořízené přes inzerát jako zaručeně čistokrevné bez PP, na které si kupující (tedy původní majitelé) vzali půjčku. Malý černý chlapeček s bílou náprsenkou, se kterým kupující ještě téhož dne, už průjmujícím a zvracejícím, přiklusali na veterinární kliniku, a prosili o pomoc tým lékařů. Jednoduchým testem byl potvrzen a rozjel se další příběh “parvoviroza”, ze kterého bývalí majitelé vystoupili, když se dozvěděli, jak finančně náročná je léčba. Pejska se vzdali a v té fázi přislíbil pomoc náš partnerský spolek Dočasky.cz.

S touto nákazou již bojovala Cruela, která se také dostala do péče Dočasky.cz. Ta nákazu zvládla, vyrostla z ní moc šikovná holka a má se báječně v nové rodině. Pak to byla fenka Pipi, které se v Dočasky.cz ujali, ale která bohužel vyčerpáním nemoci podlehla. A číslo tři dostal jméno Grinch von Dočasky.

Stejně jako u Cruely a Pipi se promptně začalo pátrat po vhodném psím dárci krve. Transfuze krve totiž může výrazně posílit léčbu. Blízko veterinární kliniky, kde malý Grinche stonal, bydlí rodina bývalého svěřence – Ringa von Dočasky. Sám zachráněn, nyní se stal hrdinou, protože s ním jeho majitelé bez váhání dorazili na kliniku, Grinch dostal Ringovu krev, která mu bez nadsázky zachránila život a po několika dnech mohl být uvolněn do domácí léčby.

Grinch se měl čile k světu. Mohl skotačit s dalšími štěňaty, naučit se chodit na vodítku, dostal spoustu zábavných hraček a viděl první sníh. Z mrňavého bezvládného mimina se stával nebojsa, a tak trochu i provokatér, který jiným nedopřál chvíli klidu. Jako by si říkal, že když zvládl parvu a prokázal takovou chuť žít, nezabije ho nic a nikdo 😄

Dařilo se mu zprvu skvěle. Byl natolik fit, že mohl dostat včeličku a začít si balit raneček na cestu do nové super rodinky. Takové, kde jsou páníčci připravení věnovat čas výchově malého aktivního ďáblíka, který si svým roztomilým kukučem získá i toho nejdrsnějšího chlapa. Do rodiny, která správně nasměruje hromadu jeho energie a využije jeho potenciál, protože tohle psisko se neztratí ani v kolektivu větších psů. ❤

Ještě zapózoval fotografce, aby měl v inzerci dokonalé snímky. Tehdy se ale pomalu a vlekle začaly projevovat nadměrné pití a nulové váhové přírůstky, ačkoliv denně dostával čtyři dávky superprémiového krmiva. Absolvoval proto další komplexní vyšetření a lékaři museli s politováním konstatovat, že parvovirus měl patrně na maličké tělíčko zásadnější vliv, než se zdálo, a to i přesto, že pomoc přišla rychle.

Diagnóza: zánět slinivky, nutnost nasadit pankreatickou dietu plus vitamíny skupiny B a kontrolní vyšetření krve doporučeno za 2-3 měsíce, dle klinických příznaků. Hledání nového domova se proto zatím odkládá na neznámo.

Spolku Dočasky.cz za leden přispíváme částku 4 750 Kč na podporu Grinche a pomoc s úhradou části nákladů na jeho léčbu. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 488 650 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi