dogsie blog

Jak v zimě ochránit psí tlapky?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Psí tlapky jsou na venkovní prostředí stavěné, zima ve městě však pro ně může být značně nepříjemná. Zvlášt teploty pod nulou, jaké jsme zažili v poslední době, psím tlapkám nesvědčí. Prosolené chodníky sice nám lidem pomáhají, ale pro naše čtyřnohé přátele umí sůl pěkně znepříjemnit pobyt venku.

Aby pejsci neprochladli, pořiďte jim psí oblečky. Přečtěte si o oblečcích více třeba v našem článku. Existují dokonce i oblečky s dlouhými nohavicemi, které jsou vhodné zejména pro dlouhosrstá plemena, aby se jim nenabaloval sníh na chlupy a tlapky.

 

V zimním počasí je nezbytné se o tlapky pejsků starat a mazat je vhodnými krémy. Na promazání tlapek pejsků jsou vhodné vazelíny nebo speciální krémy, především ty mastné, aby co nejlépe ochránily povrch psích tlapek. Nezáleží na to, jak dlouhá je procházka, vždy je potřeba pejskům tlapky namazat. Po návratu domů je potřeba psí tlapky vždy opláchnout od soli a nečistot a pak znovu promazat.

pes v zime

V zimním období se můžeme také často setkat s botami pro hafany. Nejedná se o zbytečný módní doplněk, ale užitečnou pomůcku, která vašeho pejska ochrání před nepřízní počasí. Botky umí velmi účinně zabránit tomu, aby tlapky pejsků rozežírala agresivní technická sůl.

 

Pro venkovní nošení určitě doporučujeme zakoupit hafanovi botky s pevnější podrážkou, než je klasická neoprenová. Vydrží déle a zvláště ve městě jsou praktičtější. Samozřejmě je nutné pejska na nošení bot naučit. Někteří chlupáci si chůzi v botách osvojí velmi rychle, jiní si i po mnoha marných pokusech neustále botičky z nohou sami strhávají. V takovém případě je vhodné dbát na důkladnou péči o tlapky, důkladně je umývat a promazávat. Nošení psích bot má i další přínosy například pro pejsky, kteří trpí atrofií svalů nebo mají jiné problémy s pohybovým aparátem. Boty nebo ponožky s protiskluzovou úpravou mohou sloužit jako pomůcka pro lepší chůzi pejska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

13 potravin, které pes rozhodně nesmí

Pro nás běžné a chutné potraviny, jako čokoláda, avokádo nebo rajčata, jsou pro psy nevhodné a nebezpečné. Některé potraviny jim mohou způsobit zažívací potíže, průjem nebo nevolnost, ale bohužel někdy i smrt. Na co si dát pozor, a kterým pochutinám se vyhnout obloukem?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Jak pejska připravit na jaro?

Po dlouhé a chladné zimě může být organismus psů unaven. Mnohdy postrádá potřebné vitamíny, které tělu dodávají energii a živiny. Proto bychom pejska měli připravit na nadcházející dlouhé procházky a v neposlední řadě také dbát na prevenci možných hrozeb, které přicházejí spolu s jarem.

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Nejčastější zdravotní komplikace, které mohou potkat naše psy

Všichni se shodneme, že chceme, aby byli naši pejskové zdraví. Proto se o ně příkladně staráme a snažíme se, aby měli vše, co potřebují. Není totiž krásnější pohled než na šťastného a zdravého psa. I když se ale velmi snažíme, může někdy dojít k úrazu nebo onemocnění pejska.

Péče o zdraví Tipy a triky