dogsie blog

Jak v zimě ochránit psí tlapky?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Psí tlapky jsou na venkovní prostředí stavěné, zima ve městě však pro ně může být značně nepříjemná. Zvlášt teploty pod nulou, jaké jsme zažili v poslední době, psím tlapkám nesvědčí. Prosolené chodníky sice nám lidem pomáhají, ale pro naše čtyřnohé přátele umí sůl pěkně znepříjemnit pobyt venku.

Aby pejsci neprochladli, pořiďte jim psí oblečky. Přečtěte si o oblečcích více třeba v našem článku. Existují dokonce i oblečky s dlouhými nohavicemi, které jsou vhodné zejména pro dlouhosrstá plemena, aby se jim nenabaloval sníh na chlupy a tlapky.

 

V zimním počasí je nezbytné se o tlapky pejsků starat a mazat je vhodnými krémy. Na promazání tlapek pejsků jsou vhodné vazelíny nebo speciální krémy, především ty mastné, aby co nejlépe ochránily povrch psích tlapek. Nezáleží na to, jak dlouhá je procházka, vždy je potřeba pejskům tlapky namazat. Po návratu domů je potřeba psí tlapky vždy opláchnout od soli a nečistot a pak znovu promazat.

pes v zime

V zimním období se můžeme také často setkat s botami pro hafany. Nejedná se o zbytečný módní doplněk, ale užitečnou pomůcku, která vašeho pejska ochrání před nepřízní počasí. Botky umí velmi účinně zabránit tomu, aby tlapky pejsků rozežírala agresivní technická sůl.

 

Pro venkovní nošení určitě doporučujeme zakoupit hafanovi botky s pevnější podrážkou, než je klasická neoprenová. Vydrží déle a zvláště ve městě jsou praktičtější. Samozřejmě je nutné pejska na nošení bot naučit. Někteří chlupáci si chůzi v botách osvojí velmi rychle, jiní si i po mnoha marných pokusech neustále botičky z nohou sami strhávají. V takovém případě je vhodné dbát na důkladnou péči o tlapky, důkladně je umývat a promazávat. Nošení psích bot má i další přínosy například pro pejsky, kteří trpí atrofií svalů nebo mají jiné problémy s pohybovým aparátem. Boty nebo ponožky s protiskluzovou úpravou mohou sloužit jako pomůcka pro lepší chůzi pejska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Oblíbené

Nachlazení u psa  - příznaky a léčba

Ať chceme nebo ne, je tady podzim a s ním i větší riziko onemocnění. Pro naše pejsky je přicházející chladné a vlhké počasí stejná zkouška jako pro náš imunitní systém. Zde najdete vše, co potřebujete vědět na téma nachlazení u psa, rýma u psa, příznaky, léčba i prevence.

Péče o zdraví
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky