dogsie blog

Jorkšíři z kauzy Zlaté Hory

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.
dva jorkšíři z kauzy Zlaté Hory
Buďme ve spojení

Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.

Chlupáči byli už od pohledu silně zanedbaní a velmi bojácní. Jako první všechny čekalo kompletní veterinární vyšetření, krevní odběry, sona a rentgen. Bylo nutné zjistit, v jakém zdravotním stavu pejsci jsou, a naplánovat potřebné zákroky. Prakticky všechny zachráněné jorkšíry trápily záněty zubů, očí a uší. Někteří z nich navíc měli závažné problémy, např. u Ammolity bylo podezření na nádor mléčné žlázy a jedenáctiletá Shelly zase trpěla nebezpečnou luxací patel 4. stupně.

[gallery size="medium" ids="105775,105776,105777"]

U všech fenek bylo také nutné zkontrolovat, jestli nejsou březí, a naplánovat kastrace. Po vyřešení akutních zdravotních problémů si zachránění pejsci prochází pečlivou socializací. Celý život strávený bez základních návyků a kontaktu s vnějším světem se bohužel na chlupáčích podepsal. Ve svých dočasných domovech se teď učí důvěřovat lidem a dohánějí ve výcviku vše, co zmeškali.

Fyzické i psychické zotavení všech zachráněných pejsků je a bude běh na dlouhou trať. Několik z nich už je připraveno na hledání nového domova, zatímco zbytek ještě čeká léčba nebo si stále zvykají v dočaskách. Pro našeho partnera Pes nejvěrnější přítel z. s. je péče o 11 jorkšírů z množírny náročná nejen časově, ale i finančně. Díky všem, kteří v listopadu svému pejskovi pořídili Dogsie, je pro ně tento úkol o něco snažší.

Částku 9000 Kč, kterou jsme vybrali za listopad, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. na pokrytí nákladů za veterinární ošetření pejsků z kauzy Zlaté Hory. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 236 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako jsou zachránění jorkšíři, objednejte si své vánoční Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi