zbývá
pouze

1206 Balíčků

460x malý

498x střední

248x velký

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Prodej vánočních balíčků zahájen. Odesíláme 5. 12.

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Jorkšíři z kauzy Zlaté Hory

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.
dva jorkšíři z kauzy Zlaté Hory
Buďme ve spojení

Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.

Chlupáči byli už od pohledu silně zanedbaní a velmi bojácní. Jako první všechny čekalo kompletní veterinární vyšetření, krevní odběry, sona a rentgen. Bylo nutné zjistit, v jakém zdravotním stavu pejsci jsou, a naplánovat potřebné zákroky. Prakticky všechny zachráněné jorkšíry trápily záněty zubů, očí a uší. Někteří z nich navíc měli závažné problémy, např. u Ammolity bylo podezření na nádor mléčné žlázy a jedenáctiletá Shelly zase trpěla nebezpečnou luxací patel 4. stupně.

[gallery size="medium" ids="105775,105776,105777"]

U všech fenek bylo také nutné zkontrolovat, jestli nejsou březí, a naplánovat kastrace. Po vyřešení akutních zdravotních problémů si zachránění pejsci prochází pečlivou socializací. Celý život strávený bez základních návyků a kontaktu s vnějším světem se bohužel na chlupáčích podepsal. Ve svých dočasných domovech se teď učí důvěřovat lidem a dohánějí ve výcviku vše, co zmeškali.

Fyzické i psychické zotavení všech zachráněných pejsků je a bude běh na dlouhou trať. Několik z nich už je připraveno na hledání nového domova, zatímco zbytek ještě čeká léčba nebo si stále zvykají v dočaskách. Pro našeho partnera Pes nejvěrnější přítel z. s. je péče o 11 jorkšírů z množírny náročná nejen časově, ale i finančně. Díky všem, kteří v listopadu svému pejskovi pořídili Dogsie, je pro ně tento úkol o něco snažší.

Částku 9000 Kč, kterou jsme vybrali za listopad, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. na pokrytí nákladů za veterinární ošetření pejsků z kauzy Zlaté Hory. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 236 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako jsou zachránění jorkšíři, objednejte si své vánoční Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi