dogsie blog

Jorkšíři z kauzy Zlaté Hory

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.
dva jorkšíři z kauzy Zlaté Hory
Buďme ve spojení

Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.

Chlupáči byli už od pohledu silně zanedbaní a velmi bojácní. Jako první všechny čekalo kompletní veterinární vyšetření, krevní odběry, sona a rentgen. Bylo nutné zjistit, v jakém zdravotním stavu pejsci jsou, a naplánovat potřebné zákroky. Prakticky všechny zachráněné jorkšíry trápily záněty zubů, očí a uší. Někteří z nich navíc měli závažné problémy, např. u Ammolity bylo podezření na nádor mléčné žlázy a jedenáctiletá Shelly zase trpěla nebezpečnou luxací patel 4. stupně.

[gallery size="medium" ids="105775,105776,105777"]

U všech fenek bylo také nutné zkontrolovat, jestli nejsou březí, a naplánovat kastrace. Po vyřešení akutních zdravotních problémů si zachránění pejsci prochází pečlivou socializací. Celý život strávený bez základních návyků a kontaktu s vnějším světem se bohužel na chlupáčích podepsal. Ve svých dočasných domovech se teď učí důvěřovat lidem a dohánějí ve výcviku vše, co zmeškali.

Fyzické i psychické zotavení všech zachráněných pejsků je a bude běh na dlouhou trať. Několik z nich už je připraveno na hledání nového domova, zatímco zbytek ještě čeká léčba nebo si stále zvykají v dočaskách. Pro našeho partnera Pes nejvěrnější přítel z. s. je péče o 11 jorkšírů z množírny náročná nejen časově, ale i finančně. Díky všem, kteří v listopadu svému pejskovi pořídili Dogsie, je pro ně tento úkol o něco snažší.

Částku 9000 Kč, kterou jsme vybrali za listopad, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. na pokrytí nákladů za veterinární ošetření pejsků z kauzy Zlaté Hory. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 236 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako jsou zachránění jorkšíři, objednejte si své vánoční Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Bady se dvěma odlišnými stránkami

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Pomoc pro Zoo Praha: Nové bydlení pro lední medvědy

V červnu jsme v Dogsie prozkoumávali zoo. A z toho důvodu jsme se rozhodli, že výjimečně podpoříme 20 % ze zisku Zoo Praha, která prožila dlouhý rok v pandemii. Společně s našimi předplatiteli jsme zvolili konkrétně pomoc ledním medvědům. Proč právě jim?

Pomoc psům v nouzi