dogsie blog

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

avatar

Jasmína Fojtíková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.
Buďme ve spojení

Stejně jako smečka od Znojma, měly i holčičky Pipi Punčochatá, Viola, Bellis a Camomila „z pekla štěstí“. Na jejich příběh upozornila Dočasky.cz obyvatelka malé obce nedaleko Kyjova. V řadové zástavbě, ve dvoře, který vypadá i je cítit jako smetiště, tam žije početná smečka středně velkých psů, kteří nikdy nepoznali svět za vraty. Místní obyvatelé je nikdy neviděli, přesně o nich všichni vědí. Jejich neustálý štěkot je (zejména v noci) slyšet do dálky. Místo boudiček mají pejsci podvozky aut a rozpadlé skříně, místo mističek oprýskané kastroly a plechovky. Živoří v bahně a feny tam rodí mezi haldami harampádí a štěňata běžně umírají.

Seniorka, která má dle svých slov strach ze zlodějů, dlouhé roky odmítala situaci řešit. Žádný problém nevidí. Problém ale přerostl do stavu, kdy na dvoře žije okolo 20 psů, i když přesný počet nikdo nezná. Mezi psy běhají hlodavci, takže si lze jen domýšlet, zda za úmrtí některých pejsků může leptospiróza nebo jiná zákeřná nemoc, které běžný majitel zabrání tak, že svého psa nechá očkovat. Po kontrole KVS a hrozícím riziku vysoké pokuty majitelé přizvali veterináře, který 12 psů naočkoval a načipoval. Více jich pravděpodobně nenašel či neodchytil.

První návštěva nešťastných pejsků proběhla v červnu a od té doby dostal spolek Dočasky.cz od majitelky svolení odvézt pouze tyto 4 fenky. Jejich odchyt byl velmi náročný, všechny odchycené holčičky byly abnormálně vystresované. Není čemu se divit. Tamní psi od lidí nečekají nic dobrého, bojí se jich.

pomoc psům v nouzi štěňata

Spolu s Dočasky.cz odjely tedy pouze 4 psí holčičky. Nejmladší Pipi Punčochatá byla po karanténě začleněna mezi znojemskou smečku ke svým vrstevníkům. To ji rychle dostalo do pohody a tato opička bude brzy připravena na odchod do milující rodiny. Asi čtyřletá Viola, nejstarší ze čtyř fenek, má ošklivé zoubky a slabě zastřené plíce. Nyní prochází léčbou, ale až bude zdravá a socializovaná, čeká ji kastrace a bude se moci stát součástí rodiny, jakou si zaslouží. Druhá nejmladší fenka Camomila je velmi zvědavé sluníčko, ráda by se kamarádila, ale stále si na duši nese šrámy, které ji drží v opatrnosti a plachosti. Věříme, že strach brzy překoná a také se dočká svého happyendu. Psychicky nejhůře na tom je Bellis. Skoro nevychází z boudy, má panický strach a kouše kolem sebe, a tak bude potřebovat nejvíce času.

Všechny holky jsou opakovaně odčervené, očipované, mají vystavené pasy, umí nosit obojek a pomalu si zvykají na vodítko.

Jaký bude osud ostatních pejsků, kteří stále čekají na vysvobození?

Nyní se jedná o vydání dalších fenek. Za úspěch je považován i „jen“ převoz fenek na kastraci. Podle posledních zpráv vlastní ale tato rodina ještě další stavení ve stejném stavu, ve kterém by měly být kočičky.

Spolek Dočasky.cz se stará o spoustu psů, ale zavřít oči před touto kauzou rozhodně neumí. Potřebují dostavět provozní budovu s prostornější karanténou, ale chybí jim finance. Na pejsky v Sobůlkách však nezanevřeli a dále se snaží, aby jim zajistili lepší podmínky pro život.

Spolku Dočasky.cz za měsíce srpen a září přispíváme částkou 5 000 Kč na pomoc s náklady na rekonstrukci budovy. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 504 400 Kč. Děkujeme!

Kupte svému pejskovi balíček Dogsie a podpořte s námi další pejsky v nouzi. Z každého prodaného balíčku posíláme minimálně 20 % zisku jako pomoc našim spřáteleným spolkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi