dogsie blog

Méďa Cliff a jeho trápení s kožíškem

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Za měsíc listopad jsme opět vybrali částku, která půjde přímo na pomoc psům v nouzi. Tentokrát na pomoc Cliffovi, který je v péči našeho partnerského spolku Dočasky.cz. Přečtěte si Cliffův příběh.
Buďme ve spojení

Za měsíc listopad jsme opět vybrali částku, která půjde přímo na pomoc psům v nouzi. Tentokrát na pomoc Cliffovi, který je v péči našeho partnerského spolku Dočasky.cz. Přečtěte si Cliffův příběh.

Příběh dlouhosrstého německého ovčáka Cliffa se začal psát před deseti lety. Narodil se v registrované chovatelské stanici a koupili si ho lidé z Moravy, aby jim ohlídal firmu. A to také Cliff jako služební pes zodpovědně plnil. Jediným narušitelem, před kterým selhal, bylo tornádo.
Ve všem tom počátečním zmatku na konci června se Cliffa ujala ochotná dobrovolnice. Rozhodnuta pomoci v akutní nouzi a naplněna dobrým úmyslem mu poskytla přístřeší, které už mu nemohla zajistit původní rodina. 

Cliff byl převezen do dočasného domova a začal se těšit z (pro jiné psy) běžných radostí. Zvídavě zkoumal všechny pachy při procházkách po okolí, objevoval kouzla světa doprovázen novou psí společnicí. Tehdy se ale začaly projevovat jeho nepochybně dlouhodobé potíže, které tornádo nezapříčinilo. 

Extrémně se škrabal, jedl a nepřibíral, trpěl častými průjmy. Ač na první pohled působil dojmem tulivého dobře osrstěného medvídka, když jste ho pohladili, cítili jste vystouplá žebra a srst byla jako neprodyšné rouno. Hlavně na břiše a zadních nohách měl doslova chuchvalce dredů, které ani při nejlepší snaze pečující slečny nebylo možné rozčesat. O měsíc později chlupy doslova vypadávaly v trsech. A vypadávají doteď. Přišly na řadu nůžky, kterými se alespoň částečně podařilo zbavit Cliffa nepříjemného svědění. Pod krunýřem srsti měl totiž mokvavé boláky.

Bylo parné léto. Několik návštěv veterináře vyústilo v léčbu antibiotiky a kortikoidní mastí na vyřešení zánětů a plísní, hojení podpořila chytrá houba. Stav se mírně zlepšil, rány částečně zasychaly, ale nakonec bylo nevyhnutelně potřebné kompletní oholení, aby mohla kůže dýchat. Všechny tyto procedury snášel Cliff s velkou oddaností a trpělivostí a ošetřující lékaři si ho nemohli vynachválit. Nechal se sebou udělat úplně cokoliv. Patrně věřil, že se mu uleví a že mu bude pomoženo, léčba však byla zdlouhavá a finančně náročná.

V mezičase se původní rodina Cliffa vzdala a slečna, která se Cliffa v dobré víře ujala, přestala situaci zvládat a obrátila se s prosbou o pomoc na náš partnerský spolek Dočasky.cz, který v oblasti postižené tornádem od počátku operoval a bez váhání vzal Cliffa pod svá ochranná křídla. Přislíbil pomoc se zajištěním kvalitní stravy, úhrady nákladů veterinární péče a poskytnutím čisté a zateplené boudy.

Cliff tak absolvoval důkladné vyšetření na veterinární klinice v Ivančicích, kde byla diagnostikována špatná funkce štítné žlázy a pořízen rentgen, kdy u psa tohoto stáří nebyly žádným velkým překvapením srůsty na páteři. Léky na štítnou žlázu už bude Cliff brát trvale. Ale přestal se škrabat, roste mu apetit, kvalitní strava s obsahem chondroprotektiva podpoří kostru, naštěstí se Cliff neprojevuje tak, že by ho něco bolelo a nebere analgetika.

Se svou dočasnou paničkou chodí bez vodítka a hlídá si ji jako poklad. Lehává pod jejím pracovním stolem a tráví čas v její těsné blízkosti. Ona o něm říká, že je to ultra vděčný vyrovnaný a oddaný pes a pokud by se pro něj nenašla dokonalejší rodina, zůstane v té její, kterou si bezmezně zamiloval.

Nákupem v našem eshopu jste Cliffovi přispěli i vy. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Spolku Dočasky.cz za listopad přispíváme částku 3 500 Kč na pomoc s péčí o Cliffa. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 402 400 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi