zbývá
pouze
9x malý
0x střední
0x velký
SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma
Povánoční výprodej: Sleva 20 % na vánoční Dogsie s kódem „SAMDOMA“
Tereza Roučková
Pomoc psům v nouziMichálek se do spolku Dočasky.cz dostal spolu s dalšími 15 pejsky. Patřil k nejmladším a svým rošťáckým zjevem i nejroztomilejším. Stejně jako ostatní zachránění hafani byl i Michálek nedůvěřivý a bázlivý, nevyhledával kontakt s člověkem a nenechal na sebe sáhnout. Jako mladý pejsek, který oproti těm starším ještě nezažil tolik špatného, měl velkou šanci se psychicky rychle zotavit a zvyknout si na lidskou společnost.
[gallery size="full" ids="103682,103683,103684"]
V průběhu několika měsíců přijely Michálka navštívit dvě desítky zájemců o adopci. Nikdo z nich si ale jeho stoprocentní pozornost nezískal. Pejsek navíc začal výrazně kulhat na pravou zadní tlapku. Vyšetření u veterináře odhalilo, že Michálek má zlomeninu v růstové zóně u pravé kyčle. To znamená, že noha není přichycena kloubem v kyčli, ale drží u těla jen na svalech.
Šokující výsledek vyšetření odpověděl na otázku, co Michálkovi bránilo odevzdat se do rukou člověka. Strach a obrovskou bolest, kterou tento tříkilový skřítek musel denně prožívat, nedával najevo pláčem, ani kousáním. Prostě trpěl a jen nechtěl, aby na něj lidé sahali a způsobovali mu bolest ještě větší. Pravděpodobnost, že by se problém dal řešit bez operace, je velmi malá. Zákrok proto spolek nebude odkládat. Michálek je mladý a při troše štěstí bude brzy v pořádku. Bez bolesti, na kterou byl zvyklý, si konečně bude moci zařádit se psími kamarády a najde člověka, ve kterého bude mít plnou důvěru.
Napsat komentář