dogsie blog

Nalezený Radeček s bolavou packou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
I v dubnu jsme s pomocí našich předplatitelů přispívali na pomoc pejskům v nouzi. Tentokrát konkrétně na Radečka, který seděl sám na cestě a naříkal. Podívejte se na jeho příběh.
Buďme ve spojení

I v dubnu jsme s pomocí našich předplatitelů přispívali na pomoc pejskům v nouzi. Tentokrát konkrétně na Radečka, který seděl sám na cestě a naříkal. Podívejte se na jeho příběh.

Kousek za městem Lanžhot, tři kilometry od sídla našeho partnerského spolku Dočasky.cz a na dohled od frekventovaného nově vybudovaného covid centra při hranici se Slovenskem. Tam při procházce lidé našli sotva šestitýdenní štěňátko.

Nikde nebylo ani živáčka, pouze na cestě sedělo urousané a naříkající tříkilové štěně s pochroumanou packou. Páchlo močí, srst mělo posypanou bleším trusem a na první pohled bylo jasné, že „něco s nožičkou“ se mu nestalo včera. Hrubá kůže v ohybu zápěstí a změněná anatomie necitlivých prstů napovídala buď o vrozené vadě, nebo úrazu.

Pejsek byl nalezený 21. března, kdy má jmeniny Radek, a tak dostal jméno Radeček. Pátrání po majiteli bylo neúspěšné. Nikdo nic neviděl, neslyšel, podobně staré štěně ani kojící matku v okolí nikdo nemá a nezná. Čip ani obojek nemělo. Radečka se okamžitě ujala nejstarší chůvička z Dočasek, hovawartka Myška, která mu dodnes hraje roli náhradní mámy a má s Radečkem božskou trpělivost.

Na první pohled a pohmat bylo zřejmé, že v prstech přední tlapky nemá Radeček citlivost a tlapka je vybočená. Rentgen potvrdil chybějící carpus a dva na sobě nezávislí specialisté na chirurgii se shodli, že k poškození došlo ve velmi ranném věku vlivem traumatu - například přišlápnutím, přivřením nebo kousnutím jiným psem. Nepochybně ale šlo o bolestivý zážitek.

Co teď s packou dál? Při pominutí nejposlednější možnosti, amputaci, je možné nožičku „podržet“ ortézou a snažit se, aby Radeček nerostl příliš rychle a kosti a vazy zvládly udržet jeho hmotnost. Ortézu bude třeba měnit s tím, jak bude postupně růst a to do doby, než se kostra dovyvine. Díky kvalitní stravě a pohybu, s vyloučením přílišného skákání, je možnost, že se Radeček dostane k vytouženému cíli - tím je operace karpálního kloubu. Ten už sice nikdy nebude plně funkční, ale nožka unese tělo dospělého psího bojovníka.

Dočasky.cz děkují za podporu mnoha lidí, kteří se do Radečka na první pohled zamilovali a jeho příběh je chytil za srdce. Nyní Radečka čekají měsíce, než bude moci operaci podstoupit a další týdny až měsíce následné rekonvalescence. Adopce tedy bude možná možná za rok.

Už teď ale všichni, kteří v dubnu nakoupili, Radečkovi svými nákupy přispěli na budoucí operaci. Děkujeme, že nám i Dočaskám pomáháte pomáhat! Radečkův stav a aktuality můžete sledovat na Facebooku Dočasek.

Spolku Dočasky.cz za duben přispíváme částku 4 000 Kč na pokrytí nákladů na Radečkovu operaci. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 378 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Nový trosečník Train

V Lanžhotě byl hlášen toulající se kříženec ovčáka, který byl viděn na různých místech města po dobu dvou dnů, než skončil ve slepé uličce u nádraží. Spolek Dočasky.cz doufal, že pes jen utekl svému majiteli a brzy se vrátí domů, ale bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Pes nejevil zájem o kontakt s lidmi a po náročném pokusu o útěk podél trati se nakonec nechal chytit a byl ihned převezen na veterinu. Dostal jméno Train.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi