dogsie blog

Nalezený Radeček s bolavou packou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
I v dubnu jsme s pomocí našich předplatitelů přispívali na pomoc pejskům v nouzi. Tentokrát konkrétně na Radečka, který seděl sám na cestě a naříkal. Podívejte se na jeho příběh.
Buďme ve spojení

I v dubnu jsme s pomocí našich předplatitelů přispívali na pomoc pejskům v nouzi. Tentokrát konkrétně na Radečka, který seděl sám na cestě a naříkal. Podívejte se na jeho příběh.

Kousek za městem Lanžhot, tři kilometry od sídla našeho partnerského spolku Dočasky.cz a na dohled od frekventovaného nově vybudovaného covid centra při hranici se Slovenskem. Tam při procházce lidé našli sotva šestitýdenní štěňátko.

Nikde nebylo ani živáčka, pouze na cestě sedělo urousané a naříkající tříkilové štěně s pochroumanou packou. Páchlo močí, srst mělo posypanou bleším trusem a na první pohled bylo jasné, že „něco s nožičkou“ se mu nestalo včera. Hrubá kůže v ohybu zápěstí a změněná anatomie necitlivých prstů napovídala buď o vrozené vadě, nebo úrazu.

Pejsek byl nalezený 21. března, kdy má jmeniny Radek, a tak dostal jméno Radeček. Pátrání po majiteli bylo neúspěšné. Nikdo nic neviděl, neslyšel, podobně staré štěně ani kojící matku v okolí nikdo nemá a nezná. Čip ani obojek nemělo. Radečka se okamžitě ujala nejstarší chůvička z Dočasek, hovawartka Myška, která mu dodnes hraje roli náhradní mámy a má s Radečkem božskou trpělivost.

Na první pohled a pohmat bylo zřejmé, že v prstech přední tlapky nemá Radeček citlivost a tlapka je vybočená. Rentgen potvrdil chybějící carpus a dva na sobě nezávislí specialisté na chirurgii se shodli, že k poškození došlo ve velmi ranném věku vlivem traumatu - například přišlápnutím, přivřením nebo kousnutím jiným psem. Nepochybně ale šlo o bolestivý zážitek.

Co teď s packou dál? Při pominutí nejposlednější možnosti, amputaci, je možné nožičku „podržet“ ortézou a snažit se, aby Radeček nerostl příliš rychle a kosti a vazy zvládly udržet jeho hmotnost. Ortézu bude třeba měnit s tím, jak bude postupně růst a to do doby, než se kostra dovyvine. Díky kvalitní stravě a pohybu, s vyloučením přílišného skákání, je možnost, že se Radeček dostane k vytouženému cíli - tím je operace karpálního kloubu. Ten už sice nikdy nebude plně funkční, ale nožka unese tělo dospělého psího bojovníka.

Dočasky.cz děkují za podporu mnoha lidí, kteří se do Radečka na první pohled zamilovali a jeho příběh je chytil za srdce. Nyní Radečka čekají měsíce, než bude moci operaci podstoupit a další týdny až měsíce následné rekonvalescence. Adopce tedy bude možná možná za rok.

Už teď ale všichni, kteří v dubnu nakoupili, Radečkovi svými nákupy přispěli na budoucí operaci. Děkujeme, že nám i Dočaskám pomáháte pomáhat! Radečkův stav a aktuality můžete sledovat na Facebooku Dočasek.

Spolku Dočasky.cz za duben přispíváme částku 4 000 Kč na pokrytí nákladů na Radečkovu operaci. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 378 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Pomoc kočičkám ze spolku Pozor kočka!

Stejně jako Dogsie, i Catsie pomáhá zvířatům v nouzi. 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují pomoc - péči, léky a jídlo. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Méďa Cliff a jeho trápení s kožíškem

Za měsíc listopad jsme opět vybrali částku, která půjde přímo na pomoc psům v nouzi. Tentokrát na pomoc Cliffovi, který je v péči našeho partnerského spolku Dočasky.cz. Přečtěte si Cliffův příběh.

Pomoc psům v nouzi