zbývá
pouze

1206 Balíčků

460x malý

498x střední

248x velký

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Prodej vánočních balíčků zahájen. Odesíláme 5. 12.

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Neslyšící Karlík

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Karlík
Buďme ve spojení

V lednu jsme s naším partnerským spolkem Dočasky.cz pomohli pejskovi Karlíkovi, kterého městská policie odchytla prochladlého v Moravské Nové Vsi. Karlík díky tomu dostal potřebnou péči a hlavně novou šanci.

Karlík na ulici pravděpodobně běhal již dlouhou dobu, když ho policie odchytila. Úplně první zpráva byla, že se jedná o hodně starého psího dědečka. Karlík byl prochladlý, vyhublý a měl potíže s inkontinencí. Nebyl kastrovaný, neměl obojek ani čip. Z lidí měl velký strach a proto se netvářil vůbec přátelsky. Po pár dnech se ale Kája osmělil, přestal s lidmi bojovat a nechal se pohladit. Bohužel ale starosti pokračovaly. Karlík nechtěl jíst a měl potíže s průjmem. To byl při jeho váze 8,6 kg velký problém. Při celkovém vyšetření se navíc ukázaly další komplikace. Trpí problémem s prostatou, který pravděpodobně způsobuje problémy s inkontinencí. Pod kůží se našel brok a Karlík, kterého někdo postřelil, nyní bere antibiotika.

[gallery size="large" ids="105856,105857,105858"]

Po celkové kontrole to vypadá, že Karlík nebude tak starý. Šediny v jeho srsti možná zdědil po svých loveckých předcích knírači nebo německém ohaři. Bohužel je ale Karlík pravděpodobně téměř hluchý. Čeká ho proto návštěva specializovaného pracoviště v Brně, kde podezření na ztrátu sluchu potvrdí. S problémem s inkontinencí by měla pomoci kastrace a pokud to bude možné, bude Kájovi vyndán z podkoží i brok.

Karlíkovi už se nyní po antibiotikách vede mnohem lépe. Lidí už se tolik nebojí, dokonce se začal mazlit. Vrátila se mu chuť k jídlu, rád chodí na krátké procházky a celkově má z života zase velkou radost. Na dálku pozná psa i člověka, ale sluch na tom tak dobře není. Vodítko moc nemusí, má pocit, že ho omezuje. Vždy ale vrtí ocáskem a s radostí si poskakuje.

Za leden jsme vybrali částku 9 000 Kč, kterou posíláme spolku Dočasky.cz na Kájovu veterinární péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 278 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako je Karlík, objednejte si Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi