zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

NOVÁ ÚNOROVÁ EDICE DOGSIE: PSÍ MAFIE
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Má váš pejsek na to, stát se psím mafiánem? Objednejte mu nové Dogsie a uvidíte!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

V Kalifornii to teď mají množírny těžké. Zverimexy smí prodávat jen opuštěná štěňata

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Kalifornští zákonodárci odhlasovali přijetí nového zákona, který zverimexům zakazuje prodej štěňat od chovatelů. Od roku 2019 mohou zverimexy prodávat jenom štěňátka z útulků a záchranných stanic.
štěně
Buďme ve spojení
Kalifornští zákonodárci odhlasovali přijetí nového zákona, který zverimexům povoluje prodej pouze štěňátek z útulků a záchranných stanic. Cílem zákona je především zamezit tomu, aby do zverimexů dodávaly štěňata množírny.

Nový zákon bude platit od roku 2019 a kromě štěňat se vztahuje i na koťata a králíky. Za porušení zákona bude hrozit pokuta ve výši 500 dolarů. Zákon se setkal s podporou několika organizací pro ochranu zvířat, které zákon vnímají jako ránu pro množírny - chovatelské stanice, které zvířata hromadně množí v otřesných podmínkách.

„Zákazem nákupu zvířat z množíren, které distribuují zvířata chovaná nelidským způsobem po celé Americe, tento zákon také chrání zákazníky před nevědomým podporováním zvířecího utrpení,” uvedla Americká společnost pro prevenci krutosti ke zvířatům. Ačkoliv si obyvatelé Kalifornie nebudou moci pořídit štěňata, koťata a králíky z chovných stanic ve zverimexu, koupi přímo od chovatelů zákon nijak nezakazuje.

štěně

Odpůrci nového zákona ale tvrdí, že taková opatření zasáhnou i zodpovědné domácí chovatele, kteří jen nechovají zvířata s průkazem původu. Stovky takových chovatelů se údajně kvůli novému zákonu dostanou do finančních potíží. Stěžují si i majitelé zverimexů, protože se obávají ztráty zisků. „Zákazníci, kteří si chtějí pořídit štěně, ztratí svobodu volby. Nechtějí kupovat psa, kterého se někdo jiný zbavil,” uvedl Ben Ashel, majitel zverimexu Puppy Heaven v kalifornském městě Agoura Hills. Podle něj někteří zákazníci potřebují specifická plemena, např. ti s alergií na psí chlupy. „Chtějí prostě své vlastní nové štěně a tento zákon jim to hodně komplikuje.”

Co si o zákonu myslíte vy? Uvítali byste podobná opatření i u nás?

Zdroj: The New York Times

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022