dogsie blog

V Kalifornii to teď mají množírny těžké. Zverimexy smí prodávat jen opuštěná štěňata

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Kalifornští zákonodárci odhlasovali přijetí nového zákona, který zverimexům zakazuje prodej štěňat od chovatelů. Od roku 2019 mohou zverimexy prodávat jenom štěňátka z útulků a záchranných stanic.
štěně
Buďme ve spojení
Kalifornští zákonodárci odhlasovali přijetí nového zákona, který zverimexům povoluje prodej pouze štěňátek z útulků a záchranných stanic. Cílem zákona je především zamezit tomu, aby do zverimexů dodávaly štěňata množírny.

Nový zákon bude platit od roku 2019 a kromě štěňat se vztahuje i na koťata a králíky. Za porušení zákona bude hrozit pokuta ve výši 500 dolarů. Zákon se setkal s podporou několika organizací pro ochranu zvířat, které zákon vnímají jako ránu pro množírny - chovatelské stanice, které zvířata hromadně množí v otřesných podmínkách.

„Zákazem nákupu zvířat z množíren, které distribuují zvířata chovaná nelidským způsobem po celé Americe, tento zákon také chrání zákazníky před nevědomým podporováním zvířecího utrpení,” uvedla Americká společnost pro prevenci krutosti ke zvířatům. Ačkoliv si obyvatelé Kalifornie nebudou moci pořídit štěňata, koťata a králíky z chovných stanic ve zverimexu, koupi přímo od chovatelů zákon nijak nezakazuje.

štěně

Odpůrci nového zákona ale tvrdí, že taková opatření zasáhnou i zodpovědné domácí chovatele, kteří jen nechovají zvířata s průkazem původu. Stovky takových chovatelů se údajně kvůli novému zákonu dostanou do finančních potíží. Stěžují si i majitelé zverimexů, protože se obávají ztráty zisků. „Zákazníci, kteří si chtějí pořídit štěně, ztratí svobodu volby. Nechtějí kupovat psa, kterého se někdo jiný zbavil,” uvedl Ben Ashel, majitel zverimexu Puppy Heaven v kalifornském městě Agoura Hills. Podle něj někteří zákazníci potřebují specifická plemena, např. ti s alergií na psí chlupy. „Chtějí prostě své vlastní nové štěně a tento zákon jim to hodně komplikuje.”

Co si o zákonu myslíte vy? Uvítali byste podobná opatření i u nás?

Zdroj: The New York Times

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi