dogsie blog

Oblečky pro pejsky: Kdy ano a kdy ne?

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Mrazivá rána a blížící se zima. Nejen vy, ale také vaši miláčkové potřebují zahřát. Proto existují psí oblečky, které vašemu pejskovi zpříjemní pobyt venku i v podzimních plískanicích. Kdy oblečky pořídit a kdy nejsou potřeba? Jak vybrat vhodný obleček?
Buďme ve spojení

Mrazivá rána a blížící se zima. Nejen vy, ale také vaši miláčkové potřebují zahřát. Proto existují psí oblečky, které vašemu pejskovi zpříjemní pobyt venku i v podzimních plískanicích.  Kdy oblečky pořídit a kdy nejsou potřeba? Jak vybrat vhodný obleček?

oblecky-pro-psy

Někomu se může zdát, že psí oblečky jsou jen módní záležitostí. Vždyť někteří pejsánci mají dokonce i své módní návrháře! A téměř jistě jsou nejvíce vymóděnými pejsky na světě mopsíci Paris Hilton. Ponechme ale módu na chvíli stranou a zaměřme se na praktickou stránku věci.

Oblečky nosí především pejsci menších plemen, aby je ochránily před chladem a nepřízní počasí. Týká se to hlavně malých a hladkosrstých plemen, jako je krysařík, čínský naháč nebo jorkšír, a plemen s krátkýma nohama, jako je jezevčík, pro které je obleček nezbytný. Zima ale může být i větším nebo dlouhosrstým psům. Podobně jako u lidí i u pejsků záleží na jejich otužilosti. Pokud váš pejsek není zvyklý na pobyt venku, volte buď kratší procházky nebo mu psí oblečení raději rovnou pořiďte. Jak vybrat vhodný obleček?

Nejprve je nutno zdůraznit, že existuje několik kategorií psích oblečků. S přicházející zimou vás určitě budou zajímat nejvíce pláštěnky a termo oblečky.  Od věci nejsou ani softsheelové oblečky, které jsou do chladnějšího podzimu a zimy ideální. Zvláště barevné provedení s reflexními prvky je praktické například do mlhy. Pláštěnky pro pejsky vám umožní užít si s vaším miláčkem procházku i v podzimním dešti. Své výhody má i antiparazitní provedení některých oblečků.

oblecky-pro-psy

Při výběru vhodného oblečku platí, že by měl být vašemu pejsánkovi především pohodlný. Stejně jako vy byste se necítili dobře v malém oblečení, tak ani váš čtyřnohý přítel nebude chtít nosit malé nebo naopak příliš velké oblečky. Velikost je tedy základ. Dnes už existuje na trhu řada e-shopů. Pokud ale pořizujete obleček vašemu psímu miláčkovi poprvé, raději zajděte do kamenného obchodu. Jedině tak budete mít jistotu, že mu perfektně padne.

Dále je nutné zaměřit se na materiál, ze kterého je obleček vyrobený. Určitě se vyplatí investovat do kvalitních materiálů, které pejska dostatečně zahřejí. Určitě ho nesmí obleček nikde tlačit, kousat nebo škrábat. Pozor tedy na levné materiály, ale i na módní oblečky, které sice mohou vypadat na první pohled hezky, ale váš pejsánek se v nich nebude cítit dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Kdy očkovat psa proti vzteklině?

Očkování psů proti vzteklině - jaké jsou termíny, které stanoví zákon?

Péče o zdraví
Oblíbené

Boule po očkování u psa

Rychlý návod co dělat, najdete-li po očkování svému pejskovi bouli.

Péče o zdraví
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky