dogsie blog

Obří balík radosti pro pejsky z Dočasky.cz

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Dogsie pomáhá a rozdává radost i jinak než jen finanční pomocí. V dubnu jsme našemu partnerskému spolku Dočasky.cz pomohli materiálně – poslali jsme obří balík plný pamlsků a hraček pro všechny jejich svěřence. První část bude distribuována mezi dočasné tety, které mají doma pejsky čekající na adopci, a druhá část půjde do aukce. Radost tak udělá i hafanům, o kterých jsme již v minulosti psali.
Buďme ve spojení

Dogsie pomáhá a rozdává radost i jinak než jen finanční pomocí. V dubnu jsme našemu partnerskému spolku Dočasky.cz pomohli materiálně – poslali jsme obří balík plný pamlsků a hraček pro všechny jejich svěřence. První část bude distribuována mezi dočasné tety, které mají doma pejsky čekající na adopci, a druhá část půjde do aukce. Radost tak udělá i hafanům, o kterých jsme již v minulosti psali.

Prvním obdarovaným je pejsek Karlík, na jehož pomoc jsme přispívali v lednu. Karlík je zatím stále v dočasném domově u Janičky, kde řeší jeho zdravotní neduhy. Má stále neurologické potíže, na které bere léky. Karlík ještě nemá vyhráno, ale bojuje a jídlo miluje. Pamlsky mu tedy určitě zlepší náladu, která je pro uzdravení důležitá. O hračky se Karlík podělí se svou kamarádkou a spolubydlící Marlenkou, na kterou jsme přispívali v říjnu loňského roku a která má u Janičky svůj domov napořád.

Freddie by za pamlsek udělal cokoli, třeba i kotrmelec. Jídlo je pro něj silnou motivací. Od prvního setkání, kdy se za piškotek nechal odnést z ulice, bylo jasné, že jídlo zbožňuje. Postupně tak za spoustu odměn prošel veterinárními vyšetřeními i kadeřnickými úpravami. Udělal také velké pokroky v chování, které mu mimo jiné otevřelo dveře do potenciální nové rodiny. Je tedy jasné, že Freddie tuto materiální pomoc jistě ocení. Už teď se trochu připravujeme na to, že ji bude následně vyžadovat každý měsíc a stane se naším stálý zákazníkem :)

Herry zůstal v Dočaskách "dočasně napořád," ale vzhledem k jeho problémům je možné ho adoptovat virtuálně. Herry se ale pyšní titulem nejlepšího kontrolora kvality a testera, který rád hračky otestuje i zevnitř. Herrymu žádná hračka neunikne – miluje především balonky, které by nosil až do skonání světa, ale nepohrdne ani přetahovadlem. Po zábavě přichází odměna, na kterou Herry nezapomíná, a rád ochutná vše, co jeho čumáček v balíčku vyčenichá.

[gallery size="medium" link="none" ids="105973,105995"]

Nasty je také v dočasné péči již několik let. Dokonce je v péči spolku nejdéle ze všech. Holky z Dočasek i přes jeho věk a úlety věří, že si svou idální rodinu jednou najde. I Nastyho však můžete podpořit či adoptovat virtuálně. Nasty jídlo miluje, ale od cizího si nevezme a může se dostat do stresu. Ustát náročné situace v klidu a bez kousání mu pomáhá psí parťák Richie. Nasty hračky miluje snad ještě víc než jídlo a když zahlédne něco vhodného ke zlikvidování, očička se mu hned rozzáří. Nastyho nejoblíbenější činnost je krádež hraček patřících Richiemu.

Hračky z balíčku rozhodně využije i Aron. On a Herry mají spoustu energie a velkou spotřebu hraček, takže z hraček bude radost veliká. U Arona se musí s pamlsky opatrně. Je alergik a špatně zvolený, byť drobný pamlsek způsobuje zvracení a průjmy. Ale co nesní Aron, to dostanou jeho psí kamarádi, protože pejsků je v útulku spousta a nikdo nebude ochuzen.

[caption id="attachment_2334" align="aligncenter" width="300"] Foto: Dočasky.cz[/caption]

Psů bez domova, kteří potřebují pomoc, je stále dost. I proto část balíku poputuje do aukce na podporu dalších projektů v útulku provozovaném spolkem Dočasky.cz. Výtěžek pak půjde na potřebné věci. Aktuálně je v řešení získání prostorných stinných kotců, které spíš připomínají psí pokojíčky. Díky balíku s pamlsky a hračkami se tak stává přání realitou.

Spolku Dočasky.cz jsme v dubnu poslali pamlsky a hračky v celkové hodnotě 8000 Kč. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 302 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi