dogsie blog

Obří balík radosti pro pejsky z Dočasky.cz

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Dogsie pomáhá a rozdává radost i jinak než jen finanční pomocí. V dubnu jsme našemu partnerskému spolku Dočasky.cz pomohli materiálně – poslali jsme obří balík plný pamlsků a hraček pro všechny jejich svěřence. První část bude distribuována mezi dočasné tety, které mají doma pejsky čekající na adopci, a druhá část půjde do aukce. Radost tak udělá i hafanům, o kterých jsme již v minulosti psali.
Buďme ve spojení

Dogsie pomáhá a rozdává radost i jinak než jen finanční pomocí. V dubnu jsme našemu partnerskému spolku Dočasky.cz pomohli materiálně – poslali jsme obří balík plný pamlsků a hraček pro všechny jejich svěřence. První část bude distribuována mezi dočasné tety, které mají doma pejsky čekající na adopci, a druhá část půjde do aukce. Radost tak udělá i hafanům, o kterých jsme již v minulosti psali.

Prvním obdarovaným je pejsek Karlík, na jehož pomoc jsme přispívali v lednu. Karlík je zatím stále v dočasném domově u Janičky, kde řeší jeho zdravotní neduhy. Má stále neurologické potíže, na které bere léky. Karlík ještě nemá vyhráno, ale bojuje a jídlo miluje. Pamlsky mu tedy určitě zlepší náladu, která je pro uzdravení důležitá. O hračky se Karlík podělí se svou kamarádkou a spolubydlící Marlenkou, na kterou jsme přispívali v říjnu loňského roku a která má u Janičky svůj domov napořád.

Freddie by za pamlsek udělal cokoli, třeba i kotrmelec. Jídlo je pro něj silnou motivací. Od prvního setkání, kdy se za piškotek nechal odnést z ulice, bylo jasné, že jídlo zbožňuje. Postupně tak za spoustu odměn prošel veterinárními vyšetřeními i kadeřnickými úpravami. Udělal také velké pokroky v chování, které mu mimo jiné otevřelo dveře do potenciální nové rodiny. Je tedy jasné, že Freddie tuto materiální pomoc jistě ocení. Už teď se trochu připravujeme na to, že ji bude následně vyžadovat každý měsíc a stane se naším stálý zákazníkem :)

Herry zůstal v Dočaskách "dočasně napořád," ale vzhledem k jeho problémům je možné ho adoptovat virtuálně. Herry se ale pyšní titulem nejlepšího kontrolora kvality a testera, který rád hračky otestuje i zevnitř. Herrymu žádná hračka neunikne – miluje především balonky, které by nosil až do skonání světa, ale nepohrdne ani přetahovadlem. Po zábavě přichází odměna, na kterou Herry nezapomíná, a rád ochutná vše, co jeho čumáček v balíčku vyčenichá.

[gallery size="medium" link="none" ids="105973,105995"]

Nasty je také v dočasné péči již několik let. Dokonce je v péči spolku nejdéle ze všech. Holky z Dočasek i přes jeho věk a úlety věří, že si svou idální rodinu jednou najde. I Nastyho však můžete podpořit či adoptovat virtuálně. Nasty jídlo miluje, ale od cizího si nevezme a může se dostat do stresu. Ustát náročné situace v klidu a bez kousání mu pomáhá psí parťák Richie. Nasty hračky miluje snad ještě víc než jídlo a když zahlédne něco vhodného ke zlikvidování, očička se mu hned rozzáří. Nastyho nejoblíbenější činnost je krádež hraček patřících Richiemu.

Hračky z balíčku rozhodně využije i Aron. On a Herry mají spoustu energie a velkou spotřebu hraček, takže z hraček bude radost veliká. U Arona se musí s pamlsky opatrně. Je alergik a špatně zvolený, byť drobný pamlsek způsobuje zvracení a průjmy. Ale co nesní Aron, to dostanou jeho psí kamarádi, protože pejsků je v útulku spousta a nikdo nebude ochuzen.

[caption id="attachment_2334" align="aligncenter" width="300"] Foto: Dočasky.cz[/caption]

Psů bez domova, kteří potřebují pomoc, je stále dost. I proto část balíku poputuje do aukce na podporu dalších projektů v útulku provozovaném spolkem Dočasky.cz. Výtěžek pak půjde na potřebné věci. Aktuálně je v řešení získání prostorných stinných kotců, které spíš připomínají psí pokojíčky. Díky balíku s pamlsky a hračkami se tak stává přání realitou.

Spolku Dočasky.cz jsme v dubnu poslali pamlsky a hračky v celkové hodnotě 8000 Kč. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 302 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi