dogsie blog

Ovčanda Týna a její příběh

avatar

Jasmína Fojtíková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.
Buďme ve spojení

Týna byla pravděpodobně odebrána od maminky a sourozenců příliš brzy, což lze soudit dle její komunikace s jinými psy. Současně s tím neměla od svých páníčků nastolena žádná pravidla ani omezení a nedostalo se jí tak řádného vychování. To se ukázalo ve chvíli, kdy svou majitelku opakovaně škaredě pokousala a měla být proto utracena. Takové situace pro spolek již nejsou nijak výjimečné, pro fenku se však situace nakonec ještě více vyhrotila.

O záchranu Týnky se bez předchozí domluvy podrobností pokusilo několik lidí, kteří se snažili rychle jednat. Fenka byla n uprostřed noci naložena do auta a převezena do spolku Dočasky.cz. Tato situace Týnu ještě více vystresovala a její noční přebírání, navíc bez náhubku, tak bylo velmi náročné. Týna se ocitla v dalším cizím prostředí plném cizích lidí a psích pachů. Připnout ji na vodítko a vylákat z auta, aniž by došlo k nějakému většímu útoku, trvalo až do svítání.

Několik další týdnů po její záchraně bylo potřeba obrnit se trpělivostí, dopřát Týně dostatek klidu a netlačit na ni. Bylo důležité v ní vyvolat pocit důvěry. Nebyla zvyklá na náhubek a rozhodně nebylo možné dopřát jí kontakt s dětmi, cizími lidmi ani jinými psy. Dlouho tak byla držena odděleně, byla krmena přes mříže kotce a pouštěna jen z jednoho do druhého. Kdykoliv se k ní někdo přiblížil, hrůzostrašně varovala, ať si další krok blíže rozmyslí.

Teprve po šesti měsících se situace změnila a Týna po malých krůčcích dosahovala úspěchu. Dodnes je mezi ostatními psy princeznou, ke které se nečichá, a proto není seznamována s pejsky, kteří nesdílí její nadšení z jejich zastrašování.

Ačkoliv to s Týnou stále není úplně jednoduché - například česání zabere několik dní, jelikož slečna musí mít náladu - dělá tahle zachráněná ovčanda velké pokroky. Na přivolání přijde, do auta nastoupí, má moc ráda balonky i jiné hračky. Také ráda krade ty, které patří někomu jinému. Jsou prostě všechny její!

Týnu ve spolku Dočasky.cz čeká ještě nelehká práce, my jsme si ale jisti, že se jednoho dne i ona bude moci pokoušet najít novou a milující rodinu. Aby se Týně dařilo zdolávat těžké úkoly ještě lépe, posíláme za duben, květen a červen spolku Dočasky.cz 3 730 Kč. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už
533 300 Kč. Děkujeme!

Kupte svému pejskovi balíček Dogsie podpořte s námi další pejsky v nouzi. Z každého prodaného balíčku posíláme minimálně 20 % zisku jako pomoc našim spřáteleným spolkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi