dogsie blog

Pomoc kočičkám ze spolku Pozor kočka!

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Stejně jako Dogsie, i Catsie pomáhá zvířatům v nouzi. 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují pomoc - péči, léky a jídlo. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.
Buďme ve spojení

I díky Catsie společně pomáháme zvířatům v nouzi! 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují lidskou pomoc - péči, léky, jídlo i domov. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.

Spolek Pozor kočka! z.s. vznikl v létě 2013. Každá z jeho členek ale v oblasti péče o bezprizorní kočky působí delší dobu, některé z nás i desítky let. Hlavním cílem spolku Pozor kočka! je, stejně jako u většiny organizací orientovaných na toto téma, ochrana zvířat a péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná zvířata, zejména kočky. K vedlejším aktivitám pak patří pořádání umísťovacích výstav a dalších akcí na podporu opuštěných zvířat.

Pozor kočka! je nezisková organizace a každý její člen v ní pracuje dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na jakýkoli honorář a s velkou láskou ke zvířatům.

Pozor kočka! z.s. funguje na principu tzv. “domácích depozit“. Znamená to, že kočky žijí v domácnostech našich členů či dobrovolníků, jako by byly naše vlastní. Kočičky jsou tak zvyklé na různé typy domácností – některé mají psa, papouška nebo potkana, jiné kupu dětí, někde je domácnost klidná, někde se takzvaně dveře netrhnou a někde je kočička jedináček. O naše depozita či dočasky se vždy stará jedna ze členek spolku.

V péči míváme okolo 80 -90 koček. Mnohdy přijímáme kočky na pokraji sil, vyhublé, špinavé, nemocné a hladové. Mnohdy bojujeme o jejich křehké kočičí životy, jak lvi. A občas ten boj prohrajeme. Když se nám, ale takovou kočku podaří vrátit do života, udělat z ní kočku šťastnou a najít jí nový skvělý domov, je to pro nás velká satisfakce a radost. A proto tohle děláme, pro ty šťastné konce.

Spolku Pozor Kočka! přispíváme částkou 1 500 Kč na pomoc s péčí o kočičky a navíc posíláme zásobu pamlsků a hraček. Celkem jsme na pomoc pejskům a kočičkám v nouzi přispěli už 403 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi