dogsie blog

Pomoc kočičkám ze spolku Pozor kočka!

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Stejně jako Dogsie, i Catsie pomáhá zvířatům v nouzi. 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují pomoc - péči, léky a jídlo. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.
Buďme ve spojení

I díky Catsie společně pomáháme zvířatům v nouzi! 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují lidskou pomoc - péči, léky, jídlo i domov. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.

Spolek Pozor kočka! z.s. vznikl v létě 2013. Každá z jeho členek ale v oblasti péče o bezprizorní kočky působí delší dobu, některé z nás i desítky let. Hlavním cílem spolku Pozor kočka! je, stejně jako u většiny organizací orientovaných na toto téma, ochrana zvířat a péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná zvířata, zejména kočky. K vedlejším aktivitám pak patří pořádání umísťovacích výstav a dalších akcí na podporu opuštěných zvířat.

Pozor kočka! je nezisková organizace a každý její člen v ní pracuje dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na jakýkoli honorář a s velkou láskou ke zvířatům.

Pozor kočka! z.s. funguje na principu tzv. “domácích depozit“. Znamená to, že kočky žijí v domácnostech našich členů či dobrovolníků, jako by byly naše vlastní. Kočičky jsou tak zvyklé na různé typy domácností – některé mají psa, papouška nebo potkana, jiné kupu dětí, někde je domácnost klidná, někde se takzvaně dveře netrhnou a někde je kočička jedináček. O naše depozita či dočasky se vždy stará jedna ze členek spolku.

V péči míváme okolo 80 -90 koček. Mnohdy přijímáme kočky na pokraji sil, vyhublé, špinavé, nemocné a hladové. Mnohdy bojujeme o jejich křehké kočičí životy, jak lvi. A občas ten boj prohrajeme. Když se nám, ale takovou kočku podaří vrátit do života, udělat z ní kočku šťastnou a najít jí nový skvělý domov, je to pro nás velká satisfakce a radost. A proto tohle děláme, pro ty šťastné konce.

Spolku Pozor Kočka! přispíváme částkou 1 500 Kč na pomoc s péčí o kočičky a navíc posíláme zásobu pamlsků a hraček. Celkem jsme na pomoc pejskům a kočičkám v nouzi přispěli už 403 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi