zbývá
pouze

1206 Balíčků

460x malý

498x střední

248x velký

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Prodej vánočních balíčků zahájen. Odesíláme 5. 12.

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Postřelený Fox

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pejska Foxe, svěřence našeho partnerského spolku Dočasky.cz, v životě zatím nepotkalo moc dobrého. Nastal čas pejskovi ulevit od bolesti a najít mu po zotavení nový domov.
Pes Fox zblízka
Buďme ve spojení
Pejska Foxe, svěřence našeho partnerského spolku Dočasky.cz, v životě zatím nepotkalo moc dobrého. Nastal čas pejskovi ulevit od bolesti a najít mu po zotavení nový domov.

Kulhající, zadredovaný a zablešený Fox byl odchycen v -12°C na konci února tohoto roku. Foxík se toulal ulicemi a přespával v tújích. Místní ho spíše odháněli, protože na ně vrčel. Důvod vrčení se ukázal až z rentgenových snímků pořízených na vstupní prohlídce - pejska trápila kompletně oddělená podélná zlomenina ramenní kosti. Rentgen kromě toho odhalil broky ve Foxově těle, jeden z nich v těsné blízkosti zlomeniny. Za dopadení střelce byla vypsána odměna, přesto se ho nepodařilo dohledat. Fox byl následně na dalším vyšetření, kde veterinář zjistil, že rozstřelenou kost obalil silný a tuhý sval. Tak se organismus se zraněním sám vypořádal.

[gallery size="full" ids="103602,103603,103604"]

Uplynuly dva měsíce od rozhodnutí nohu neoperovat, dokud nebolí. Teď je ale Foxův příběh znovu aktuální. Za tu dobu udělal pejsek velké pokroky, občas povyskočí a má radost z lidské i psí společnosti. I když by se rád mazlil, nesnáší dotyk na zlomené noze. Packa ho bezpochyby bolí když déle běhá, hodně ji odlehčuje a odpočívá. Spolek Dočasky.cz se proto chystá Foxe poslat ke specialistovi na náročnou operaci, která dá nožku do pořádku.

 

Částka 3500 Kč, kterou jsme vybrali za duben, putuje ke spolku Dočasky.cz na pokrytí nákladů za Foxovu nadcházející operaci. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 43 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi