dogsie blog

Postřelený Fox

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pejska Foxe, svěřence našeho partnerského spolku Dočasky.cz, v životě zatím nepotkalo moc dobrého. Nastal čas pejskovi ulevit od bolesti a najít mu po zotavení nový domov.
Pes Fox zblízka
Buďme ve spojení
Pejska Foxe, svěřence našeho partnerského spolku Dočasky.cz, v životě zatím nepotkalo moc dobrého. Nastal čas pejskovi ulevit od bolesti a najít mu po zotavení nový domov.

Kulhající, zadredovaný a zablešený Fox byl odchycen v -12°C na konci února tohoto roku. Foxík se toulal ulicemi a přespával v tújích. Místní ho spíše odháněli, protože na ně vrčel. Důvod vrčení se ukázal až z rentgenových snímků pořízených na vstupní prohlídce - pejska trápila kompletně oddělená podélná zlomenina ramenní kosti. Rentgen kromě toho odhalil broky ve Foxově těle, jeden z nich v těsné blízkosti zlomeniny. Za dopadení střelce byla vypsána odměna, přesto se ho nepodařilo dohledat. Fox byl následně na dalším vyšetření, kde veterinář zjistil, že rozstřelenou kost obalil silný a tuhý sval. Tak se organismus se zraněním sám vypořádal.

[gallery size="full" ids="103602,103603,103604"]

Uplynuly dva měsíce od rozhodnutí nohu neoperovat, dokud nebolí. Teď je ale Foxův příběh znovu aktuální. Za tu dobu udělal pejsek velké pokroky, občas povyskočí a má radost z lidské i psí společnosti. I když by se rád mazlil, nesnáší dotyk na zlomené noze. Packa ho bezpochyby bolí když déle běhá, hodně ji odlehčuje a odpočívá. Spolek Dočasky.cz se proto chystá Foxe poslat ke specialistovi na náročnou operaci, která dá nožku do pořádku.

 

Částka 3500 Kč, kterou jsme vybrali za duben, putuje ke spolku Dočasky.cz na pokrytí nákladů za Foxovu nadcházející operaci. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 43 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi