dogsie blog

Reflexní vesty a svítící obojky zajistí bezpečnost psů

avatar

Tereza Roučková

Péče o zdraví Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Nastala zima a s dlouhými nocemi přichází ke slovu pomůcky, které zajistí bezpečí vašeho psa. Reflexní vesty a svítící obojky pro psy zaručí, že váš čtyřnohý přítel bude dobře vidět i za šera nebo ve tmě.

 

Existuje řada výrobků pro psy, které obsahují reflexní prvky. Zajistí tak bezpečnost při při nočním venčení psa ve městě, protože odráží světla reflektorů aut. Také vy díky nim budete mít přehled o pohybu vašeho psího miláčka. Reflexní vesty se ale hodí i do lesa a v případě loveckých psů také na pole.

 

Reflexní vesty jsou buď celé vyrobené z materiálů, který odráží světlo, nebo obsahují pouze proužky na límci nebo na boku vesty. Reflexní pásky mají schopnost odrazit i zlomek světla od auta nebo baterky, a proto vždy vidíte, kde se pes nachází. Pokud není při procházce úplná tma, často postačí pro zviditelnění vašeho psa jen reflexní obojky. Avšak oproti reflexnímu obojku reflexní vesta zaručuje při procházkách lepší viditelnost vašeho psa. Existují také reflexní návleky pro psy, které se používají zpravidla při naháňkách a společných lovech.

 

Při venčení ve tmě nebo v místech, kde je málo světla, nestačí už pouze reflexní prvky, které potřebují světlo, aby plnily svou funkci. Pak přichází na řadu svítící obojky. Obojek je nejzákladnější výbavou každého psa, pokud není nahrazen alternativou v podobě postroje. Pejsci jsou na ně zvyklí, a tak často mohou být výhodnou alternativou k reflexním vestám nebo páskům, které mohou někteří psi odmítat, protože jsou pro ně nepohodlné.

 

Díky svítícím obojkům budete mít perfektní přehled o pohybu svého psa při procházkách a venčení za snížené viditelnosti. Na trhu najdete svítící obojky a přívěšky pro malé pejsánky, středně velké psy i velké hafany. Svítící obojky uvnitř obsahují LED pásek, který je zárukou výrazné svítivosti a dlouhé životnosti. Obojky jsou navíc napájeny pomocí baterie, což umožňuje snadnou údržbu.

 

Mějte tedy svého pejsánka v těchto dnech v bezpečí. Investovat do reflexní vesty nebo svítícího obojku se určitě vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Co je to enrichment a jak na něj?

Zvířata žijící v zajetí mohou trpět nedostatkem podnětů, které by napodobovaly jejich přirozené chování ve volné přírodě. Jedná se především o hledání potravy nebo obranu teritoria. Enrichment je způsob chování zvířat, který zahrnuje jejich přirozené potřeby.

Tipy a triky
Oblíbené

Vidí pes svět pouze černobíle, nebo v barvách? Jak to ve skutečnosti je?

Zda psi vnímají barvy stejně jako člověk, a vidí celé spektrum barev, bývá stále vášnivou debatou. Dnes už víme, že pes dokáže vnímat určité odstíny barev, ale nerozezná celé barevné spektrum. Pojďme se společně podívat, jak to tedy se psím viděním vlastně je.

Tipy a triky
Oblíbené

6 tipů, jak usnadnit příchod druhého pejska do smečky

Jednoho pejska už doma máme a rádi bychom si pořídili druhého. Důvody mohou být různé, můžeme například chtít pro svého pejska parťáka na společné hraní či dovádění. Vždy je ale důležité dodržet základní pravidla při jejich seznamování a vyhnout se tak zbytečným potyčkám.

Tipy a triky