dogsie blog

Sáry bolavé packy

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Příběh Sáry je velice smutný a její život bohužel nezačal vůbec pozitivně, nyní je na nás, abychom jí pomohli k lepšímu životu, který si zaslouží. Sára je úžasná, hodná a vděčná fenka.

Sárinku pod spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. přijali 18.5.2017 z Teplického útulku, kde velmi špatně snášela kotec. Byla umístěna do dočasné péče, kde sice měla menší problémy se zadními nohami, ale dle veterinářů se nejednalo o nic vážného. Sára nehledala nový domov dlouho, odešla 22.7.2017 do adopce k úžasné slečně Aničce, která si ji vzala ke svému psovi a těšila se, že s nimi bude sportovat a trávit volný čas. Bohužel se již po týdnu v adopci, kde začala žít aktivním životem, začaly u Sáry projevovat problémy zadních nohou. Po velké zátěži se Sára už nemohla na zadní nohy ani postavit. Ihned byla převezena na Veterinární klinika IVET k MVDr. Ošmerovi. Diagnóza byla bohužel velmi špatná.

[caption id="attachment_979" align="alignnone" width="200"]Sára kouká Sára (zdroj: Tereza Bičáková, fb PNP z.s.)[/caption]

Sára má natržené křížové vazy u obou kolen a co je ještě podstatně horší, jsou subluxace obou kyčlí. Ke všemu se zjistilo, že má každou zadní nožku jinak dlouhou.  Pro 11ti měsíční Sáru jsou tyto diagnózy opravdu hrozivé, ale díky svému věku, je ještě možná alespoň částečná náprava. Sára podstoupí operaci jedné kyčle a až po rekonvalescenci se budou řešit kolenní vazy.  Náklady na první operaci kyčle se odhadují na cca 25.000 Kč. Na tu se peníze již dokázaly vybrat, ale další budou potřeba. Po rekonvalescenci operace kyčle, budou dle zdravotního stavu, následovat operace kolenních vazů. Cena za jeden úkon se odhaduje na cca 12.000 Kč.

Sárinka nastoupila na sál (dnes) 24.8. a operace má trvat minimálně 6 hodin. Všichni Sáře držme palce.

Za srpen posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. 1400Kč  a již se nám podařilo přispět celkově 7876Kč na pejsky v nouzi. Děkujeme!

[caption id="attachment_982" align="alignnone" width="300"]Sára bude po uzdravení opět hledat domov Sára bude po uzdravení opět hledat domov (zdroj: facebook PNP z.s.)[/caption]

Sára se vrátila do péče spolku PNP, který udělá maximum pro to, aby mohla vést kvalitní psí život bez bolestí. Sára sice nebude moct být nikdy příliš aktivní, protože nikdy nohy nebudou úplně v pořádku, ale i bez extrémní aktivity může mít krásný život. Po operacích bude spolek PNP hledat pro Sárinku ten nejlepší domov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi