zbývá
pouze

826 Balíčků

401x malý

259x střední

166x velký

VÁNOČNÍ BALÍČKY DOGSIE PRÁVĚ V PRODEJI.
JEN OMEZENÝ POČET KUSŮ!

Dogrinchův tematický balíček Zelenáčovy Vánoce.

již od
430
Chci svůj balíček

dogsie blog

Jak zvládnout Vánoce se psím parťákem bez úhony?

avatar

Lucie Krchňáková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vánoce bývají nejoblíbenějším obdobím v roce. Pečeme vánoční cukroví, krášlíme domácnost dekoracemi, zdobíme stromeček a celkově si tyto chvíle užíváme. Pojďme se ale nyní společně podívat, jaké problémy mohou o Vánocích nastat s našimi čtyřnohými parťáky a jak se jim můžeme vyhnout.
Buďme ve spojení

Vánoce bývají nejoblíbenějším obdobím v roce. Pečeme vánoční cukroví, krášlíme domácnost dekoracemi, zdobíme stromeček a celkově si tyto chvíle užíváme. Pojďme se ale nyní společně podívat, jaké problémy mohou o Vánocích nastat s našimi čtyřnohými parťáky a jak se jim můžeme vyhnout.

Cukroví

Voňavé cukroví bývá pro pejsky velkým lákadlem. Jedná se však o nevhodné potraviny, které do psího jídelníčku nepatří, ani když pejsek dělá smutné oči. Je plné cukru, čokolády, oříšků a dalších přísad, které pejskům mohou způsobit zažívací potíže. Raději pejskům dopřejme „cukroví“ speciálně pro ně, které je součástí prosincových balíčků Dogsie, nebo jim vhodné „cukroví“ můžeme upéct doma sami.

Stromeček

Pejsek zná doma každý koutek, ale během Vánoc se vše změní k nepoznání. Najednou jsou doma různé dekorace, v místnosti stojí vánoční stromeček a blikají různá světýlka. Pes je tvor zvídavý, a vše nové musí prozkoumat, jenže na něj může číhat spoustu nebezpečí.

Ozdoby - při rozkousání ozdoby mohou střepy pejskovi poranit tlamu nebo trávicí ústrojí. Pokud ozdobu omylem rozbijeme, musíme ji vždy důkladně uklidit, aby si pejsek nepořezal tlapky.

Čokoládová kolekce - čokoláda volně visící na stromečku bývá pro pejsky velké lákadlo. Jelikož je ale pro pejsky nebezpečná, pověsíme ji raději do výšky, kam pejsek nedosáhne.

Světýlka na stromečku – mohou být nebezpečím, jelikož mnoho pejsků rádo zkoumá předměty pomocí své tlamy a zubů. Pokud by pejsek kousl do světelných řetězů, může být zasažen elektrickým proudem.

Jmelí

Tuto tradiční vánoční rostlinu raději umístěme na vyvýšené místo, aby se k ní pejsek nedostal. Jmelí je pro psy jedovaté a mnohdy je také obarveno chemickým postřikem.

Kapr a bramborový salát

Naše tradiční štědrovečerní večeře do psí misky rozhodně nepatří. Rybí kosti se pejskovi mohou zapíchnout v tlamě nebo mu podráždit trávicí ústrojí. Pokud mu chceme dopřát trochu „štědrovečerní večeře’’, můžeme mu připravit rybí vývar s rýží či těstovinami.

Adventní věnec

Svíčky na adventním věnci mohou způsobit velké škody. Stačí, aby pejsek o zapálenou svíčku zavadil a katastrofa může být na světě. Zapálené svíčky umístěme mimo jeho dosah, tak zamezíme možnému požáru či psím popáleninám.

Rozbalování dárků

Pod stromečkem často nechybí ani dárky pro naše domácí mazlíčky. Většinou dárky zabalujeme do vánočního papíru a s nadšením sledujeme, jak je pejsek či kočička rozbaluje. Na ozdobu dárku pro zvířata raději nepoužívejme žádné rolničky, mašličky ani další ozdoby. Zvířátka by malé části mohla vdechnout či sníst.

Jak si naopak Vánoce se psem užít?

Ve vánočním shonu se může stát, že občas na naše chlupaté parťáky zapomínáme. Dopřejme jim radost z nadcházejících svátků, aby to byl speciální čas i pro ně.

Hra na schovávanou – Schovejme pejskovi pamlsky v jedné místnosti, zatímco je pejsek v jiné místnosti. Poté můžeme sledovat, jak pejsek radostně hledá ukryté dobroty.

Mazlení – během svátků bývá domácnost plná návštěv, kterým se věnujeme a nezbývá nám příliš času na pejska. Na konci dne si vyhraďme čas, který strávíme jen s ním. Pejsek bude štěstím bez sebe.

Návštěva útulku – Vánoce přímo nabízejí k rozdávání radosti i těm, kteří takové štěstí na páníčky neměli. Udělejme si čas, zajděme do nějakého útulku a přispějme jim na jeho provoz. Oni budou mít radost a my příspěvkem na dobrou věc jistě dvojnásobnou.  

Pro další tipy na domácí aktivity s pejskem se můžete inspirovat naším článkem home office aktivity s pejskem. :)

Přejeme vám klidné Vánoce, plné pohody a skvělých zážitků s vašimi čtyřnohými parťáky!

Zdroje:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pes-se-muze-opit-i-z-kynuteho-testa-varuji-veterinari-40055559
https://tn.nova.cz/clanek/tyhle-chyby-delate-s-adventnim-vencem-a-riskujete-pozar.html
https://www.pesweb.cz/cz/psi-akce?#list
https://www.animal-hope.cz/clanky/cukrovi-do-misky-nepatri.html

Autor: Lucie Krchňáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Jak na separační úzkost u psa?

Psi jsou smečková zvířata a většina z nich samotu špatně snáší. Mnoho majitelů už se setkalo se situací, kdy na ně při příchodu domů čekala loužička nebo rozkousané boty. V horším případě také rozzlobení sousedé stěžující si na štěkot. Jak se separační úzkost projevuje a jak se dá zmírnit?

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky
Oblíbené

Jak poznáme, že psa trápí zubní problémy?

Psi jsou naši věrní společníci a v mnoha ohledech nám zpříjemňují a zkvalitňují život. Na nás je, abychom jim jejich péči oplatili. A to nejen láskou, ale i správnou péčí o jejich zdraví, včetně zubů. Ty jsou pro pejsky velmi důležité. Bohužel si je sami nevyčistí, a ani nám neumějí říct, že je trápí dentální problém.

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky
Oblíbené

Jak správně pečovat o psí zuby?

Zuby jsou pro psy stejně důležité jako čich a sluch. Slouží jim ke kousání, rozmělňování a trhání potravy. Ale zároveň je používají také k obraně nebo je cení při výstraze. Vzhledem k tomu, že se potrava a fyziologie dutiny ústní psů od dávných dob výrazně změnila, čelí teď stejným zubním problémům jako lidé.

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky