dogsie blog

Pelíšky, pelechy, matrace a boudy aneb jak vybrat to pravé pro vašeho pejska

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vybrat správný pelíšek pro vašeho psího miláčka není snadné. Nabídka internetových i kamenných obchodů s pelíšky je snad nepřeberná. Jak tedy vybrat ten pravý pelech?
Proutěný pelíšek
Buďme ve spojení

Vybrat správný pelíšek pro vašeho psího miláčka není snadné. Nabídka internetových i kamenných obchodů s pelíšky je snad nepřeberná. Jak tedy vybrat ten pravý pelech?

V první řadě se typ pelíšku odvíjí od velikosti vašeho domácího mazlíčka. Pro větší hafany se vyplatí investovat do pelechů nebo matrací z pevnějšího a odolnějšího materiálu, zatímco malí pejsci budou spíše preferovat měkčí a hřejivější pelíšky. Pro větší plemena (zlatý retrívr apod.) je tedy možné doporučit pelech vyrobený z kvalitního a pevného materiálu, jako je například Cordura. O co se jedná? Cordura je obchodní název pro tkaniny používané v široké škále produktů, kde je vyžadována trvanlivost a odolnost vůči oděru, protržení nebo odírání. Proto tento speciální materiál snadno odolá nečistotám, vlhkosti i drápkům vašeho čtyřnohého přítele. Navíc údržba takových pelíšků je velmi snadná. Ideální je, když má pelíšek i potah, který lze sundat a vyprat.

Samozřejmě, že stejně jako mezi lidmi, i mezi pejsky existují rozdíly.  Jestli je váš pejsek zvyklý na hřejivější materiál, pak můžeme doporučit pelechy i matrace z eko kůže nebo plyše. Vašemu hafánkovi se bude spát jako v bavlnce. Mrňousci většinou dávají přednost měkkým, poddajným a chlupatějším materiálům. Můžete jim sehnat pelechy obyčejné, ale i luxusnější, které vašemu čtyřnohému příteli poskytnou tu pravou rozkoš z odpočinku. Ať už budete vybírat pelíšek pro malé nebo velké pejsky, je vhodné, aby byly ze zdravotně nezávadného materiálu, případně i s větracími otvory, nejlépe protiskluzového a dostatečně odolného proti oškrábání.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky