dogsie blog

Pelíšky, pelechy, matrace a boudy aneb jak vybrat to pravé pro vašeho pejska

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vybrat správný pelíšek pro vašeho psího miláčka není snadné. Nabídka internetových i kamenných obchodů s pelíšky je snad nepřeberná. Jak tedy vybrat ten pravý pelech?
Proutěný pelíšek
Buďme ve spojení

Vybrat správný pelíšek pro vašeho psího miláčka není snadné. Nabídka internetových i kamenných obchodů s pelíšky je snad nepřeberná. Jak tedy vybrat ten pravý pelech?

V první řadě se typ pelíšku odvíjí od velikosti vašeho domácího mazlíčka. Pro větší hafany se vyplatí investovat do pelechů nebo matrací z pevnějšího a odolnějšího materiálu, zatímco malí pejsci budou spíše preferovat měkčí a hřejivější pelíšky. Pro větší plemena (zlatý retrívr apod.) je tedy možné doporučit pelech vyrobený z kvalitního a pevného materiálu, jako je například Cordura. O co se jedná? Cordura je obchodní název pro tkaniny používané v široké škále produktů, kde je vyžadována trvanlivost a odolnost vůči oděru, protržení nebo odírání. Proto tento speciální materiál snadno odolá nečistotám, vlhkosti i drápkům vašeho čtyřnohého přítele. Navíc údržba takových pelíšků je velmi snadná. Ideální je, když má pelíšek i potah, který lze sundat a vyprat.

Samozřejmě, že stejně jako mezi lidmi, i mezi pejsky existují rozdíly.  Jestli je váš pejsek zvyklý na hřejivější materiál, pak můžeme doporučit pelechy i matrace z eko kůže nebo plyše. Vašemu hafánkovi se bude spát jako v bavlnce. Mrňousci většinou dávají přednost měkkým, poddajným a chlupatějším materiálům. Můžete jim sehnat pelechy obyčejné, ale i luxusnější, které vašemu čtyřnohému příteli poskytnou tu pravou rozkoš z odpočinku. Ať už budete vybírat pelíšek pro malé nebo velké pejsky, je vhodné, aby byly ze zdravotně nezávadného materiálu, případně i s větracími otvory, nejlépe protiskluzového a dostatečně odolného proti oškrábání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

13 potravin, které pes rozhodně nesmí

Pro nás běžné a chutné potraviny, jako čokoláda, avokádo nebo rajčata, jsou pro psy nevhodné a nebezpečné. Některé potraviny jim mohou způsobit zažívací potíže, průjem nebo nevolnost, ale bohužel někdy i smrt. Na co si dát pozor, a kterým pochutinám se vyhnout obloukem?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Jak pejska připravit na jaro?

Po dlouhé a chladné zimě může být organismus psů unaven. Mnohdy postrádá potřebné vitamíny, které tělu dodávají energii a živiny. Proto bychom pejska měli připravit na nadcházející dlouhé procházky a v neposlední řadě také dbát na prevenci možných hrozeb, které přicházejí spolu s jarem.

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Nejčastější zdravotní komplikace, které mohou potkat naše psy

Všichni se shodneme, že chceme, aby byli naši pejskové zdraví. Proto se o ně příkladně staráme a snažíme se, aby měli vše, co potřebují. Není totiž krásnější pohled než na šťastného a zdravého psa. I když se ale velmi snažíme, může někdy dojít k úrazu nebo onemocnění pejska.

Péče o zdraví Tipy a triky