dogsie blog

Pomoc pro pejsky z množíren

avatar

Jasmína Fojtíková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.
pes
Buďme ve spojení

Množírny jsou zařízení, kde jsou pejsci chováni za účelem množit je pro zisk, aniž by většinou měli zajištěny adekvátní podmínky pro život. Psi v těchto zařízeních žijí v podmínkách nevhodných pro jejich zdraví a pohodu. Často jsou odkázáni pouze na malou klec bez přístupu k dostatečnému množství pitné vody, kvalitního jídla a čistého prostředí. Již jsme se společně několikrát setkali s příběhy pejsků, kteří byli chováni dá se říci na smetišti. Život v takovýchto podmínkách a navíc v těsné blízkosti dalších psů vede k šíření ošklivých infekcí a chorob, kterými pejsci velmi často trpí.

Z takového prostředí je pak nutné je zachránit. A o to se starají mimo jiné i naše spřátelené spolky. Do jednoho z nich se před Velikonoci dostalo několik pejsků, se kterými bylo ošklivě zacházeno a kteří byli chováni pouze pro rození štěňátek, dále prodávaných za malou částku na inzertních serverech.

shiba inu zachráněné z množírny

Dohromady se během Velikonoc dostalo do spolku Pes nejvěrnější přítel 21 pejsků. Pracovníci přiznávají, že pejsky v tak ošklivém stavu již dlouho neviděli. Všichni byli silně zablešení, měli velmi špatnou srst a záněty po celém těle. Někteří i nádory. Velmi špatně na tom pejsci byli i psychicky.

Pokud chceme společnými silami zabránit množení psů v těchto pro život nevhodných podmínkách, měli bychom pečlivě zvažovat, kde si psa pořizujeme. Před koupí štěněte předem zjišťujme, v jakém prostředí bylo odchováno a zda bylo řádně očkováno a veterinárně vyšetřeno. Adoptujme pejsky, kteří měli v životě takovou smůlu jako ti, kteří se dostávají do útulků a spolků jako je Pes nejvěrnější přítel. A šiřme dále informace o tom, v jakých podmínkách tito pejsci žijí a jak je s nimi zacházeno.

My na podporu těchto i dalších pejsků, kteří se do spolku z takových podmínek dostávají, přispíváme za měsíc únor a březen částkou
4 000 Kč. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 529 600 Kč. Děkujeme!

Kupte svému pejskovi balíček Dogsie podpořte s námi další pejsky v nouzi. Z každého prodaného balíčku posíláme minimálně 20 % zisku jako pomoc našim spřáteleným spolkům.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psom v núdzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psom v núdzi