zbývá
pouze

264 Balíčků

91x malý

141x střední

32x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální zeleninovou edici si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Smečka z hodonínského Pánova

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V září jsme díky našim předplatitelům opět pomáhali pejskům v nouzi, kteří to potřebují. Přečtěte si příběh psů, pro které bylo tornádo vlastně obrovským štěstím a smutný osud malé Edith Piaf.
Buďme ve spojení

V září jsme díky našim předplatitelům opět pomáhali pejskům v nouzi, kteří to potřebují. Přečtěte si příběh psů, pro které bylo tornádo vlastně obrovským štěstím a smutný osud malé Edith Piaf.

Lidé ze spolku Dočasky.cz byli od prvních dní po vpádu tornáda na Moravu přímo v terénu. Dostali informaci, že v Pánově (část Hodonína) se z kůlny na opuštěném pozemku ozývá štěkot několika psů, ale že žádný není vidět a jsou tam asi uvěznění. Zasahující složky o žádných psech nevěděly. Naopak ujišťovaly, že všichni psi z Pánova už jsou v bezpečí.

Byla neděle, když se hlídka Městské policie Hodonín, přizvaná veterinářka, několik místních a dobrovolníků a Dočasky.cz sešli v místě, odkud štěkot vycházel. Bylo odporné vedro, Pánov byl doslova srovnaný se zemí, všudypřítomný prach všechny dusil. Podařilo se dohledat a kontaktovat majitelku pozemku, ta však žádná zvířata nevlastnila, a ani nebyla místní. Dovolila ale na pozemek vstoupit a doslova se probourat do boudy stlučené z desek, do které nepronikal vzduch, ani denní světlo.

Zdroj: Dočasky.cz

Za hlasitého štěkotu bylo postupně vysvobozeno 5 zablešených a vyděšených psů. Všeobjímající horko ještě zesilovalo ukrutný puch. Hlína byla nasáklá močí tak, že štípaly oči a zvedaly se žaludky. V takových podmínkách nemohla zvířata zůstat. V tom momentě by lidé za roušku platili zlatem. Už na první pohled byla jedna fena vysoce březí a sotva dýchala. Jiná měla tržnou ránu na tlapce. Všechny feny byly evidentně po štěňatech, možná i opakovaně a samci nebyli kastrovaní. Ještě na místě byl všem psům zkontrolován čip. Žádná ze tří holek, ani dva psí kluci čip neměli. Nikdo v okolí se ke psům nehlásil. Psi byli žízniví a dehydratovaní. Odjezd do útulku nemohl být odkládán.

Psi nebyli vyhublí, někdo je tedy musel krmit. V kůlně byl starý kastrol a v něm na dně vody. Komu psi patřili? Kdo je za ně zodpovědný? Kam se poděla štěňata?

Po příjezdu do útulku veterinářka všechny psy prohlédla, ostříhala jim přerostlé drápky, ošetřila čerstvé rány a doporučila neodkládat sono vyšetření kvůli potvrzení či vyloučení březosti. Jedna fenka měla hmatné bulky na obou mléčných lištách. Ještě aplikovat přípravky proti vnějším i vnitřním parazitům a ubytovat.

Zdroj: Dočasky.cz

Hned následujícího dne odjely všechny tři holky na veterinární kliniku do Hodonína. Na 100 % byla potvrzena pouze březost asi nejstarší šedivé střapaté - dnes už jménem Papája. Do týdne se jí narodila 3 štěňátka. Radost ale vydržela pouze chvilku. Kvůli nulové péči původních majitelů přežilo jen jedno štěňátko a ani to nemělo vyhráno, protože matka nebyla pravděpodobně nikdy očkovaná, ani odčervená a otcem štěňat je pravděpodobně její syn.

Z roztomilé hromádky štěstí rostla veselá a zvídavá holčička, kterou všichni rozmazlovali, líbali a zároveň sledovali drobnohledem a s každým kýchnutím nebo řidší stolicí mírně panikařili. A tak když se o půlnoci ze soboty na neděli posledního zářijového víkendu malá Edith Piaf začala dusit a kolabovat, nečekalo se na nic.

Zdroj: Dočasky.cz

Veterinární klinika MVDr. Šupici ji okamžitě přijala do péče, provedla potřebná vyšetření a stabilizovala ji. S podezřením na srdeční vadu ji referovali na ABClinic do Brna, kde byla vyřčena děsivá diagnóza, která všechny zúčastněné dostala do kolen. Po třech měsících od záchrany ze šopy bylo zjištěno, že štěněti chybí srdeční chlopeň. Prognóza 6 měsíců života.

Lékaři se dokonce přikláněli k neodkladné eutanazii, pokud by malá Edith Piaf nezareagovala na podané léky. Zavládla bezmoc, smutek a vztek. Pravděpodobnou příčinou je úzká příbuzenská pemenitba.

Kromě Papáji (matky Edith Piaf) jsou všichni psíci vykastrovaní, mají hotové kompletní očkování, jsou odčervení, čipovaní a připravení odejít do nových domovů. Po zlomu s malou Edit Piaf teď ale Dunčo, Rozárka, Tajtrlík, Papája a Margotka ještě absolvují kardiologické vyšetření, aby šli k novým rodinám s jistotou, že jsou zdraví nebo se správně nasazenou medikací.

Zdroj: Dočasky.cz

Spolku Dočasky.cz za září přispíváme částku 3 800 Kč na pokrytí nákladů na péči o Edith Piaf i ostatní pejsky v jejich péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 395 300 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi