dogsie blog

Statečná Mája

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s. pomáháme desetileté fence Máje, kterou po náročném životě na ulici trápí řada zdravotních problémů.
Pes nejvěrnější přítel Mája
Buďme ve spojení
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s. pomáháme desetileté fence Máje, kterou po náročném životě na ulici trápí řada zdravotních problémů.

Máju, křížence border kolie, našli na střeše budovy ve velmi špatném zdravotním stavu. Trpí šedým zákalem, který by bohužel případná operace neodstranila, a špatně slyší. Kvůli hrozným podmínkám, ve kterých Mája žila, neměla na zadních nožičkách žádné svaly, a díky tomu měla problémy s pohyblivostí.

[gallery size="full" ids="103465,103466,103467"]

V péči spolku Pes nejvěrnější přítel se jí ale naštěstí začíná dařit lépe a zvládá už dokonce i běhat. Mája je v tuto chvíli už zvyklá na život v bytě, kde nic neničí, a hygienu zvládá naprosto s přehledem. Cestování autem pro ni také není problém. Zbývá už tedy jenom pro Máju najít ten správný domov, nejlépe u zkušenějšího páníčka, který se nezalekne případného nedůvěřivého chování v začátcích. Kromě toho je potřeba se připravit na to, že Mája kvůli neoperovatelnému zákalu během pár let oslepne, ale bude mít čas si na slepotu postupně zvykat. Odměnou trpělivému páníčkovi bude naprosto úžasná a mazlivá parťačka, která dobře vychází s i ostatními zvířaty.

Částku 3500 Kč, kterou jsme vybrali za leden, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na výlohy spojené s péčí o Máju. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 32 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi