dogsie blog

Statečná Mája

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s. pomáháme desetileté fence Máje, kterou po náročném životě na ulici trápí řada zdravotních problémů.
Pes nejvěrnější přítel Mája
Buďme ve spojení
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s. pomáháme desetileté fence Máje, kterou po náročném životě na ulici trápí řada zdravotních problémů.

Máju, křížence border kolie, našli na střeše budovy ve velmi špatném zdravotním stavu. Trpí šedým zákalem, který by bohužel případná operace neodstranila, a špatně slyší. Kvůli hrozným podmínkám, ve kterých Mája žila, neměla na zadních nožičkách žádné svaly, a díky tomu měla problémy s pohyblivostí.

[gallery size="full" ids="103465,103466,103467"]

V péči spolku Pes nejvěrnější přítel se jí ale naštěstí začíná dařit lépe a zvládá už dokonce i běhat. Mája je v tuto chvíli už zvyklá na život v bytě, kde nic neničí, a hygienu zvládá naprosto s přehledem. Cestování autem pro ni také není problém. Zbývá už tedy jenom pro Máju najít ten správný domov, nejlépe u zkušenějšího páníčka, který se nezalekne případného nedůvěřivého chování v začátcích. Kromě toho je potřeba se připravit na to, že Mája kvůli neoperovatelnému zákalu během pár let oslepne, ale bude mít čas si na slepotu postupně zvykat. Odměnou trpělivému páníčkovi bude naprosto úžasná a mazlivá parťačka, která dobře vychází s i ostatními zvířaty.

Částku 3500 Kč, kterou jsme vybrali za leden, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na výlohy spojené s péčí o Máju. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 32 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi