dogsie blog

Uzlíček nervů Keisy

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Kejsy Dočasky
Buďme ve spojení
V květnu tohoto roku byla do veterinární ordinace VM Vet v Břeclavi přivedena asi půlroční fenka křížence pitbula a labradora. Z veterinární ordinace putovala rovnou do spolku Dočasky.cz.

Z mladé fenky, která dostala jméno Keisy, se vyklubal uzlíček nervů. V důsledku toho útočila na ostatní psy a vyvolávala konflikty. Tímto chováním se snažila získat lidskou pozornost jen pro sebe. Úzkostlivě majetnický pocit v ní vyvolával strach z odloučení nebo opuštění člověkem. Postupnou socializací s ostatními psy a určením hranic poslušnosti se z ní postupně stává ovladatelný pes. Díky tomuto pokroku a možnosti umístění do dočasné rodiny Keisy v září vykročila do nové etapy svého života.

Keisy Dočasky

Keisy v dočasné rodině prospívala, přibírala na váze, socializovala se se psy a učila se dalším povelům. I přesto všechno v momentě, kdy zůstala doma sama, z ní strach z odloučení udělal demoliční četu.  Svou úzkost řešila devastací všeho, co jí přišlo do spárů. Situaci v dočasné rodině se nepodařilo vyřešit ani po dvou měsících, a proto se Keisy vrátila do sídla spolku Dočasky.cz. Úzkostlivé stavy strachu z odloučení stále trvají, a tak byly Keisy naordinovány uklidňující „léky“.

Keisy Dočasky

Částka 3000 Kč, kterou jsme tento měsíc vybrali, bude použita na tuto medikaci. Dohromady se nám podařilo přispět již 16 700 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi