dogsie blog

Zachráněná smečka z Vlčkovic

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V polovině června byl odhalen další smutný případ týrání psů ve Vlčkovicích na Trutnovsku. 53 hafanů bylo odebráno z otřesných podmínek a na základě příkazu Krajské veterinární správy se pejsci přesunuli do péče naše partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z.s.
Buďme ve spojení
V polovině června byl odhalen další smutný případ týrání psů ve Vlčkovicích na Trutnovsku. 53 hafanů bylo odebráno z otřesných podmínek a na základě příkazu Krajské veterinární správy se pejsci přesunuli do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z.s.

Spolek má proto celé léto plné ruce práce s péčí o zubožené chlupáče a návštěvy veterináře jsou téměř na denním pořádku. Všichni pejsci trpí různými zdravotními problémy. Většina měla při odebrání záněty uší, kožní problémy a byli zablešení. Štěňátka bojovala se škrkavkami a musela projít opakovaným odčervováním. Jednu ze zachráněných fenek, Slunečnice, také například trápí deformace zadních nožek. Operace by v jejím případě bohužel nepřinesla výsledky, ale díky pravidelnému pohybu se už Slunečnici nožky posilují.

[gallery size="medium" ids="103775,103776,103777"]

Pejsci u původní majitelky trpěli nejen fyzicky, ale i psychicky, a postupně si zvykají na život v normálních podmínkách. Třeba Lilii a Rákosníčka život ve Vlčkovicích psychicky opravdu poznamenal - byli ustrašení a chyběly jim základní hygienické návyky. S notnou dávkou trpělivosti se ale pejsci pomalu učí venčit a důvěřovat lidem.

Částka 6000 Kč, kterou jsme vybrali za červenec, putuje ke spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pokrytí nákladů za péči o zachráněné pejsky z Vlčkovic. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 56 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi