dogsie blog

Zachráněná smečka z Vlčkovic

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V polovině června byl odhalen další smutný případ týrání psů ve Vlčkovicích na Trutnovsku. 53 hafanů bylo odebráno z otřesných podmínek a na základě příkazu Krajské veterinární správy se pejsci přesunuli do péče naše partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z.s.
Buďme ve spojení
V polovině června byl odhalen další smutný případ týrání psů ve Vlčkovicích na Trutnovsku. 53 hafanů bylo odebráno z otřesných podmínek a na základě příkazu Krajské veterinární správy se pejsci přesunuli do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z.s.

Spolek má proto celé léto plné ruce práce s péčí o zubožené chlupáče a návštěvy veterináře jsou téměř na denním pořádku. Všichni pejsci trpí různými zdravotními problémy. Většina měla při odebrání záněty uší, kožní problémy a byli zablešení. Štěňátka bojovala se škrkavkami a musela projít opakovaným odčervováním. Jednu ze zachráněných fenek, Slunečnice, také například trápí deformace zadních nožek. Operace by v jejím případě bohužel nepřinesla výsledky, ale díky pravidelnému pohybu se už Slunečnici nožky posilují.

[gallery size="medium" ids="103775,103776,103777"]

Pejsci u původní majitelky trpěli nejen fyzicky, ale i psychicky, a postupně si zvykají na život v normálních podmínkách. Třeba Lilii a Rákosníčka život ve Vlčkovicích psychicky opravdu poznamenal - byli ustrašení a chyběly jim základní hygienické návyky. S notnou dávkou trpělivosti se ale pejsci pomalu učí venčit a důvěřovat lidem.

Částka 6000 Kč, kterou jsme vybrali za červenec, putuje ke spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pokrytí nákladů za péči o zachráněné pejsky z Vlčkovic. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 56 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi