zbývá
pouze

9 Balíčků

9x malý

0x střední

0x velký

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Povánoční výprodej: Sleva 20 % na vánoční Dogsie s kódem „SAMDOMA“

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Zachráněné "kostřičky" z Březolup

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
vyhublé štěně
Buďme ve spojení
Tento měsíc jsme po domluvě s holkami z Dočasky.cz přispěli na 6 pejsků zachráněných ze strašlivých podmínek.

Tato čerstvá kauza pojednává o 6 zubožených psích duších z Březolup u Uherského Hradiště ve Zlínském kraji. Ve středu večer se na spolek Dočasky.cz obrátil člověk z Uherského Hradiště s prosbou o pomoc smečce týraných chrtů z Březolup. Ve čtvrtek dopoledne se rozjelo jednání o postupu při odebrání zvířat a zajištění dočasného umístění. Ještě téhož dne odpoledne dorazily dvě zástupkyně spolku na místo, dvorek rodinného domu v zastavěné části obce, přímo u frekventované silnice. S hrůzou konstatovaly, že se nejedná o žádné chrty, i když všichni jsou silně podvyživení a jako chrti vypadají. 6 psů ve věku od 2,5 měsíce do sedmi let. Tři z nich tak, že mají jen kostru potaženou kůží. Všichni do jednoho byli totálně hladoví, žízniví, neskutečně zablešení a s přerostlými drápy, pojídali vlastní výkaly.

[caption id="attachment_905" align="alignnone" width="300"]krmení pejsků Krmení (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Ihned byli odvezeni 3 psi a jedna fena, dvě feny odmítla majitelka vydat s prohlášením, že jsou v pořádku. Po převozu k dočasné opatrovatelce se ukázalo, že dva psi doslova bojují o život, byli apatičtí, blechy z nich doslova vysály život a ve spojení s nedostatkem vody a jídla nebyli schopni chůze. O den později se rozjel kolotoč telefonování s úředníky a o pár hodin později byly odvezeny i zbylé dvě feny. V sídle spolku Dočasky.cz tak skončila celá smečka v hrůzném zdravotním stavu. Všichni 3 psi okamžitě dostali antibiotika, jeden ze psů výživu do žíly. Všichni byli zbaveni neúnosného množství blech a dostali odčervovací tablety. Čas ukáže, zda chudokrevnost je způsobena masivní infestací blechami nebo z nedostatečného přísunu potravy během života, což by byla ta horší varianta.

[caption id="attachment_908" align="alignnone" width="300"]pohled zachráněného pejska (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Největší chuť do života i jídla má nejmladší fenka. Neradostný život a pořádný hlad okusila ze všech psů nejkratší dobu, takže ji to nepoznamenalo tolik jako ostatní a brzy bude v pořádku. Všichni dostávají kvalitní masové konzervy a těstoviny. Zatím po malých dávkách, aby to pro tělo nebyl až tak velký šok a mělo čas a prostor zvyknout si na pravidelný příjem potravy.

[caption id="attachment_904" align="alignnone" width="300"]vyšetření Vyšetření (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Dočasná péče nebo adopce zatím není možná. Psi je potřeba dát do skvělé formy, což zabere nějaký čas. Až tento čas nastane, dozvíte se o tom na facebookovém či instagramovém profilu Dočasky.cz.

Poté bude podmínkou adopce podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Všichni psi z kauzy kostřičky z Březolup budou čipovaní, očkovaní, odčervení, budou mít pas. Pokud to jejich zdravotní stav dovolí, tak i kastrovaní.

Za červenec posíláme spolku Dočasky.cz 1200Kč  a již se nám podařilo přispět celkově 6476Kč na pejsky v nouzi. Děkujeme!

Chcete-li psům pomoci, je Vám k dispozici transparentní účet spolku ve Fio bance číslo účtu 2700453368/2010.
Materiální pomoc můžete odeslat do sídla spolku, kde je o psy pečováno, adresa Dočasky.cz, z. s., Lanžhot, Nová 931/59, 691 51.

Kontakt pro pomoc: Tel: 777 866 555, aja@docasky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022