dogsie blog

Zachráněné "kostřičky" z Březolup

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
vyhublé štěně
Buďme ve spojení
Tento měsíc jsme po domluvě s holkami z Dočasky.cz přispěli na 6 pejsků zachráněných ze strašlivých podmínek.

Tato čerstvá kauza pojednává o 6 zubožených psích duších z Březolup u Uherského Hradiště ve Zlínském kraji. Ve středu večer se na spolek Dočasky.cz obrátil člověk z Uherského Hradiště s prosbou o pomoc smečce týraných chrtů z Březolup. Ve čtvrtek dopoledne se rozjelo jednání o postupu při odebrání zvířat a zajištění dočasného umístění. Ještě téhož dne odpoledne dorazily dvě zástupkyně spolku na místo, dvorek rodinného domu v zastavěné části obce, přímo u frekventované silnice. S hrůzou konstatovaly, že se nejedná o žádné chrty, i když všichni jsou silně podvyživení a jako chrti vypadají. 6 psů ve věku od 2,5 měsíce do sedmi let. Tři z nich tak, že mají jen kostru potaženou kůží. Všichni do jednoho byli totálně hladoví, žízniví, neskutečně zablešení a s přerostlými drápy, pojídali vlastní výkaly.

[caption id="attachment_905" align="alignnone" width="300"]krmení pejsků Krmení (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Ihned byli odvezeni 3 psi a jedna fena, dvě feny odmítla majitelka vydat s prohlášením, že jsou v pořádku. Po převozu k dočasné opatrovatelce se ukázalo, že dva psi doslova bojují o život, byli apatičtí, blechy z nich doslova vysály život a ve spojení s nedostatkem vody a jídla nebyli schopni chůze. O den později se rozjel kolotoč telefonování s úředníky a o pár hodin později byly odvezeny i zbylé dvě feny. V sídle spolku Dočasky.cz tak skončila celá smečka v hrůzném zdravotním stavu. Všichni 3 psi okamžitě dostali antibiotika, jeden ze psů výživu do žíly. Všichni byli zbaveni neúnosného množství blech a dostali odčervovací tablety. Čas ukáže, zda chudokrevnost je způsobena masivní infestací blechami nebo z nedostatečného přísunu potravy během života, což by byla ta horší varianta.

[caption id="attachment_908" align="alignnone" width="300"]pohled zachráněného pejska (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Největší chuť do života i jídla má nejmladší fenka. Neradostný život a pořádný hlad okusila ze všech psů nejkratší dobu, takže ji to nepoznamenalo tolik jako ostatní a brzy bude v pořádku. Všichni dostávají kvalitní masové konzervy a těstoviny. Zatím po malých dávkách, aby to pro tělo nebyl až tak velký šok a mělo čas a prostor zvyknout si na pravidelný příjem potravy.

[caption id="attachment_904" align="alignnone" width="300"]vyšetření Vyšetření (zdroj: Dočasky.cz)[/caption]

Dočasná péče nebo adopce zatím není možná. Psi je potřeba dát do skvělé formy, což zabere nějaký čas. Až tento čas nastane, dozvíte se o tom na facebookovém či instagramovém profilu Dočasky.cz.

Poté bude podmínkou adopce podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Všichni psi z kauzy kostřičky z Březolup budou čipovaní, očkovaní, odčervení, budou mít pas. Pokud to jejich zdravotní stav dovolí, tak i kastrovaní.

Za červenec posíláme spolku Dočasky.cz 1200Kč  a již se nám podařilo přispět celkově 6476Kč na pejsky v nouzi. Děkujeme!

Chcete-li psům pomoci, je Vám k dispozici transparentní účet spolku ve Fio bance číslo účtu 2700453368/2010.
Materiální pomoc můžete odeslat do sídla spolku, kde je o psy pečováno, adresa Dočasky.cz, z. s., Lanžhot, Nová 931/59, 691 51.

Kontakt pro pomoc: Tel: 777 866 555, aja@docasky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Bady se dvěma odlišnými stránkami

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Pomoc pro Zoo Praha: Nové bydlení pro lední medvědy

V červnu jsme v Dogsie prozkoumávali zoo. A z toho důvodu jsme se rozhodli, že výjimečně podpoříme 20 % ze zisku Zoo Praha, která prožila dlouhý rok v pandemii. Společně s našimi předplatiteli jsme zvolili konkrétně pomoc ledním medvědům. Proč právě jim?

Pomoc psům v nouzi