dogsie blog

Zanedbaný obr Amos

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?
Buďme ve spojení

Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?

Amos byl do našeho partnerského spolku přijat začátkem ledna. Je to labrador s PP, kterému ještě nejsou ani 4 roky. Původně měl být spolku předán pes gaučák, o kterého se už rodina nemohla dále starat. To, jak tenhle "gaučák" opravdu žil ale všechny překvapilo. Amos žil na dvoře v maličkém přístřešku, do kterého se už ani nevešel. V této boudičce takto žil kdoví jak dlouho.

Po přijetí Amose čekala zastávka na veterině, kde přišel první šok. Váha totiž ukázala 56 kilogramů. Amosovi tedy byla hned nasazena striktní dieta. Kromě toho byl jeho kožich plný kvasinek, na které musel být použit speciální šampon.

Na další kontrole u veterináře už vše vypadalo mnohem lépe. Amos zvládl během dvou týdnů zhubnout 6 kilogramů. Váha tedy už ukazovala "jen" číslici 50. I tato váha je stále hodně, ale Amos už je mnohem pohyblivější a bez zadýchávání si užívá i delší procházky.

Zadní nohy jsou v pořádku, ale přesto se raději bude při kastraci dělat kontrolní RTG, aby se potvrdilo, že Amose nic nebolí. Kvasinky, které bylo potřeba řešit, ho hodně potrápily. Díky skvělé péči už se ale otevřené léze hojí a kožíšek už tolik nesvědí.

Amos má před sebou stále ještě dlouhou cestu. Musí shodit spoustu kilogramů a zároveň musí pomalu začít nasvalovat. A to vše pod lékařským dohledem. Amos je ale jinak kontaktní a hravý a v tuto chvíli je v dočasné péči. Zkrátka 50 kg lásky.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6 000 Kč na pokrytí nákladů za Amosovu péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 365 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Smečka z hodonínského Pánova

V září jsme díky našim předplatitelům opět pomáhali pejskům v nouzi, kteří to potřebují. Přečtěte si příběh psů, pro které bylo tornádo vlastně obrovským štěstím a smutný osud malé Edith Piaf.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Bady se dvěma odlišnými stránkami

V srpnu jsme opět společně s našimi předplatiteli pomáhali pejskům v nouzi, kteří jsou v péči našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. Mezi nimi je například Bady, který právě hledá nový domov.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi