dogsie blog

Zanedbaný obr Amos

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?
Buďme ve spojení

Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?

Amos byl do našeho partnerského spolku přijat začátkem ledna. Je to labrador s PP, kterému ještě nejsou ani 4 roky. Původně měl být spolku předán pes gaučák, o kterého se už rodina nemohla dále starat. To, jak tenhle "gaučák" opravdu žil ale všechny překvapilo. Amos žil na dvoře v maličkém přístřešku, do kterého se už ani nevešel. V této boudičce takto žil kdoví jak dlouho.

Po přijetí Amose čekala zastávka na veterině, kde přišel první šok. Váha totiž ukázala 56 kilogramů. Amosovi tedy byla hned nasazena striktní dieta. Kromě toho byl jeho kožich plný kvasinek, na které musel být použit speciální šampon.

Na další kontrole u veterináře už vše vypadalo mnohem lépe. Amos zvládl během dvou týdnů zhubnout 6 kilogramů. Váha tedy už ukazovala "jen" číslici 50. I tato váha je stále hodně, ale Amos už je mnohem pohyblivější a bez zadýchávání si užívá i delší procházky.

Zadní nohy jsou v pořádku, ale přesto se raději bude při kastraci dělat kontrolní RTG, aby se potvrdilo, že Amose nic nebolí. Kvasinky, které bylo potřeba řešit, ho hodně potrápily. Díky skvělé péči už se ale otevřené léze hojí a kožíšek už tolik nesvědí.

Amos má před sebou stále ještě dlouhou cestu. Musí shodit spoustu kilogramů a zároveň musí pomalu začít nasvalovat. A to vše pod lékařským dohledem. Amos je ale jinak kontaktní a hravý a v tuto chvíli je v dočasné péči. Zkrátka 50 kg lásky.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6 000 Kč na pokrytí nákladů za Amosovu péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 365 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psům v nouzi