dogsie blog

Zanedbaný obr Amos

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?
Buďme ve spojení

Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?

Amos byl do našeho partnerského spolku přijat začátkem ledna. Je to labrador s PP, kterému ještě nejsou ani 4 roky. Původně měl být spolku předán pes gaučák, o kterého se už rodina nemohla dále starat. To, jak tenhle "gaučák" opravdu žil ale všechny překvapilo. Amos žil na dvoře v maličkém přístřešku, do kterého se už ani nevešel. V této boudičce takto žil kdoví jak dlouho.

Po přijetí Amose čekala zastávka na veterině, kde přišel první šok. Váha totiž ukázala 56 kilogramů. Amosovi tedy byla hned nasazena striktní dieta. Kromě toho byl jeho kožich plný kvasinek, na které musel být použit speciální šampon.

Na další kontrole u veterináře už vše vypadalo mnohem lépe. Amos zvládl během dvou týdnů zhubnout 6 kilogramů. Váha tedy už ukazovala "jen" číslici 50. I tato váha je stále hodně, ale Amos už je mnohem pohyblivější a bez zadýchávání si užívá i delší procházky.

Zadní nohy jsou v pořádku, ale přesto se raději bude při kastraci dělat kontrolní RTG, aby se potvrdilo, že Amose nic nebolí. Kvasinky, které bylo potřeba řešit, ho hodně potrápily. Díky skvělé péči už se ale otevřené léze hojí a kožíšek už tolik nesvědí.

Amos má před sebou stále ještě dlouhou cestu. Musí shodit spoustu kilogramů a zároveň musí pomalu začít nasvalovat. A to vše pod lékařským dohledem. Amos je ale jinak kontaktní a hravý a v tuto chvíli je v dočasné péči. Zkrátka 50 kg lásky.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6 000 Kč na pokrytí nákladů za Amosovu péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 365 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi