zbývá
pouze

9 Balíčků

9x malý

0x střední

0x velký

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ EDICE DOGSIE: DOGGO SÁM DOMA
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Povánoční výprodej: Sleva 20 % na vánoční Dogsie s kódem „SAMDOMA“

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Zanedbaný obr Amos

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?
Buďme ve spojení

Asi už vás také někdy napadla otázka, proč si lidé pořizují psa, když se o něj nedokáží nebo nechtějí starat. Takovým psem je i Amos, který je v péči spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. Jaký je jeho celý příběh?

Amos byl do našeho partnerského spolku přijat začátkem ledna. Je to labrador s PP, kterému ještě nejsou ani 4 roky. Původně měl být spolku předán pes gaučák, o kterého se už rodina nemohla dále starat. To, jak tenhle "gaučák" opravdu žil ale všechny překvapilo. Amos žil na dvoře v maličkém přístřešku, do kterého se už ani nevešel. V této boudičce takto žil kdoví jak dlouho.

Po přijetí Amose čekala zastávka na veterině, kde přišel první šok. Váha totiž ukázala 56 kilogramů. Amosovi tedy byla hned nasazena striktní dieta. Kromě toho byl jeho kožich plný kvasinek, na které musel být použit speciální šampon.

Na další kontrole u veterináře už vše vypadalo mnohem lépe. Amos zvládl během dvou týdnů zhubnout 6 kilogramů. Váha tedy už ukazovala "jen" číslici 50. I tato váha je stále hodně, ale Amos už je mnohem pohyblivější a bez zadýchávání si užívá i delší procházky.

Zadní nohy jsou v pořádku, ale přesto se raději bude při kastraci dělat kontrolní RTG, aby se potvrdilo, že Amose nic nebolí. Kvasinky, které bylo potřeba řešit, ho hodně potrápily. Díky skvělé péči už se ale otevřené léze hojí a kožíšek už tolik nesvědí.

Amos má před sebou stále ještě dlouhou cestu. Musí shodit spoustu kilogramů a zároveň musí pomalu začít nasvalovat. A to vše pod lékařským dohledem. Amos je ale jinak kontaktní a hravý a v tuto chvíli je v dočasné péči. Zkrátka 50 kg lásky.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6 000 Kč na pokrytí nákladů za Amosovu péči. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 365 750 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022