dogsie blog

6 tipů, jak usnadnit příchod druhého pejska do smečky

avatar

Lucie Krchňáková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Jednoho pejska už doma máme a rádi bychom si pořídili druhého. Důvody mohou být různé, můžeme například chtít pro svého pejska parťáka na společné hraní či dovádění. Vždy je ale důležité dodržet základní pravidla při jejich seznamování a vyhnout se tak zbytečným potyčkám.
Buďme ve spojení

Jednoho pejska už doma máme a rádi bychom si pořídili druhého. Důvody mohou být různé, můžeme například chtít pro svého pejska parťáka na společné hraní či dovádění. Vždy je ale důležité dodržet základní pravidla při jejich seznamování a vyhnout se tak zbytečným potyčkám.

Abychom si příchod dalšího psího parťáka užili bez většího stresu, můžeme využít následujících 6 tipů. Vzájemné seznámení pejsků bude jistě snadnější.

1. Seznámení na neutrální půdě

Seznámení obou pejsků bychom neměli provádět doma, mohlo by mezi nově příchozím pejskem a současným dojít k boji o teritorium. Proto je ideální, když je spolu seznámíme například v parku na procházce. Budou mít čas se poznat, pohrát si spolu a navázat kamarádský vztah.

2. Vlastní prostor pro každého pejska

Doma by měl mít každý pejsek svůj vlastní pelíšek, misku na jídlo a vodu. Po nějakou dobu bychom měli schovat také oblíbené psí hračky, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. V začátcích bychom také neměli nechávat pejsky spolu o samotě. Když půjdeme například do práce, můžeme nechat každého v jiné místnosti.

3. Mazlení a hraní

Pro mnohé z nás je těžké nevěnovat větší pozornost novému pejskovi, zvláště když je to štěně. Je ale velmi důležité se k oběma pejskům chovat stejně. Nebude tak mezi nimi vznikat pocit žárlivosti a odstrčení, jako kdybychom se s jedním z nich mazlili více.

4. Vyhrazený čas pro každého pejska zvlášť

Aspoň jednou týdně můžeme vzít pejsky na procházku každého samostatně. Můžeme si s sebou vzít třeba balónek nebo jinou hračku vhodnou k aportování. Pejsek si tak užije naši pozornost, o kterou se v danou chvíli nemusí s nikým dělit. Druhý pejsek si doma zatím jistě poradí. Třeba čmuchací dečky pro psy dokáží zabavit i toho nejvitálnějšího chlupáče.

5. Určení hranic

Jakmile si domů přivedeme druhého pejska, je důležité nastavit hranice, co smí a co ne. Musíme pamatovat, že to my jsme vůdci smečky a je jen na nás, jaké určíme mantinely. Pro oba psy by měla platit stejná pravidla. Jestliže jeden pes smí například na pohovku, měli bychom to dovolit i druhému.

6. Socializace je základ

Jen dobře socializovaní a vychovaní psi spolu budou bez problému vycházet. Trénovat správné sociální chování můžeme například za pomoci odborníků na cvičácích, nebo také v odborné literatuře. Inspirovat se můžete v našem článku, kde jsme pro vás sepsali 5 tipů na knihy a videa o výchově psa.

Pro usnadnění seznamování je dobré pejsky pravidelně společně odměňovat za žádoucí přátelské chování. Důležitý je tedy pravidelný nášup kvalitních pamlsků. Až domů si můžete objednat naše balíčky pro psy Dogsie, které obsahují ty nejkvalitnější psí pochoutky.

Zdroje: https://www.dogtopia.com/blog/what-you-need-to-know-when-welcoming-a-second-dog-into-your-family

Autor: Lucie Krchňáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky