dogsie blog

8 útulných kaváren, kam můžete vyrazit i s pejskem

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Když zrovna počasí nepřeje, není nic lepšího než procházku s pejskem zakončit šálkem horké kávy nebo čaje. Je to ideální čas na prozkoumání útulných kaváren a bister, kam jsou zváni nejen lidé, ale i jejich čtyřnozí miláčci. Našli jsme pro vás hned několik dog-friendly podniků, které rozhodně stojí za vyzkoušení!
Buďme ve spojení

Když zrovna počasí nepřeje, není nic lepšího než procházku s pejskem zakončit šálkem horké kávy nebo čaje. Je to ideální čas na prozkoumání útulných kaváren a bister, kam jsou zváni nejen lidé, ale i jejich čtyřnozí miláčci. Našli jsme pro vás hned několik dog-friendly podniků, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

Praha

Coffeepark

Kavárna na pražských Vinohradech, přímo u vstupu do Riegrových sadů – ideální místo, kde si dát něco dobrého po dlouhé procházce. Pejska zde přivítají s otevřenou náručí. Přímo v kavárně na něj čekají pamlsky a dobroty nebo třeba i narozeninový dort. Součástí kavárny je fotografický ateliér, kde vás i vašeho parťáka rádi vyfotí. Kromě toho, že tu jsou chlupáči opravdu vítáni, zde pomáhají také pejskům v nouzi. Z každé kávy jde příspěvek přímo na pejsky, kteří neměli v životě štěstí. Tento nápad opravdu chválíme!

Kavárna Pod Lipami

Další kavárna, kam můžete vyrazit i s chlupáčem, je Kavárna Pod Lipami přímo u Letenských sadů. V tomto počasí si můžete dát čerstvě praženou fair trade kávu nebo čerstvé dobroty přímo z jejich pekárny v krásném interiéru. V létě můžete trávit čas na zahrádce. Nedaleko je také Stromovka, kde se můžete s pejskem vyřádit.

Můj šálek kávy

Kavárna v pražském Karlíně v Křižíkově ulici. Pro pejsky jsou zde připravené mističky s vodou. Vy se můžete těšit čerstvě praženou kávu, sladké a slané dobroty. V blízkosti jsou například Kaizlovy sady, takže až se budete vracet z procházky, zastavte na něco dobrého!

Kavárna co hledá jméno

Až budete na pražském Smíchově, zastavte se v Kavárně co hledá jméno. Kavárna s nádherným interiérem a milou obsluhou nabízí kromě výběrové kávy, domácích dobrot a galerie také možnost přijít s pejskem, pro kterého jsou zde připraveny misky s vodou. U obsluhy si také můžete vyžádat něco malého na zub nebo pelíšek.

Moment

Veganské bistro a kavárna pro všechny, kteří cítí lásku ke zvířatům. Nachází se přímo u sadů Svatopluka Čecha na pražských Vinohradech, kousek od metra Jiřího z Poděbrad. Můžete si tu vychutnat kávu, domácí limonády, sendviče nebo třeba burgery – a to vše 100% vegan. Krásná kavárna přispívá každý měsíc na zvířátka v nouzi a pejsci jsou zde vítáni.

Brno

SKØG Urban Hub

Brněnská kavárna s krásným dřevěným interiérem, skvělou kávou z domácí pražírny, koktejly, vegetariánskou a veganskou nabídkou jídel. To vše je SKØG Urban Hub na Dominikánském náměstí nedaleko hradu Špilberk, kde uvítají nejen vás, ale také všechny chlupáče.

Soul Bistro

Dalším místem, kam vyrazit i s hafanem v Brně, je Soul Bistro nedaleko náměstí Svobody. Jejich denně aktualizovaná nabídka nabízí tradiční i lehká jídla z lokálních surovin, ze kterých si určitě vyberete. I zde jsou čtyřnozí parťáci vítáni.

Ostrava

CoKafe

V kavárně CoKafe uprostřed Ostravy-Poruby se můžete zastavit na výbornou kávu či další nápoje. Dát si zde ale můžete třeba také dezerty, polévku nebo sendvič. Zastavte se v CoKafe a hafana rozhodně nenechte doma!

Máte nějaké své oblíbené podniky, kam rádi chodíte i s pejskem? Podělte se o ně v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky