zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

AKTUÁLNÍ EDICE DOGSIE: PSÍ MAFIE
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Má váš pejsek na to, stát se psím mafiánem? Objednejte mu nové Dogsie a uvidíte!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Barunka a její zdravotní trápení

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.
Buďme ve spojení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice. 

Kromě hroší kůže, odborně hyperkeratózy, Báru navíc trápí i silný výtok z očí. Příčinou toho jsou vchlípená víčka. Celý smutný příběh jen dokreslují vybočené a silně prošlápnuté přední tlapy. To je způsobeno patrně genetickou dispozicí k poruše vývinu kostí.

Barunka se narodila v dnes již neaktivní chovatelské stanici. O sourozencích nejsou známy žádné informace a o jejím štěněčím období se toho ví jen velmi málo. V prvních třel letech to údajně (i přes deformace tlapek) bylo hravé, veselé a spokojené zvíře. Než se její původní rodina rozpadla, postrarala se o víceméně o plytkou a chaotickou, přesto nákladnou léčbu, která ale stejně ani po roce valné zlepšení nepřinesla.

Barča v únoru oslavila páté narozeniny. Bezprostředně po přijetí do našeho partnerského spolku podstoupila koktejl vyšetření cílených na kůži, kosti, uši i oči. Rozbory krve potvrdily vysokou hladinu keratinu, hormonální nerovnováhu a silný zánět v těle. Až dermatohistopatologické pracoviště vneslo do celé situace světlo a určilo diagnózu - Malasseziovou dermatitidu.

Vyšetření očí u specialisty oftamologa dalo naději, že problém vchlípených víček lze chirurgicky odstranit. A ačkoliv byly rentgeny celého těla, zvláště pak pohybového aparátu, provedeny hned na začátku, v pořadí zákroků bylo řešení tlapek odsunuto až na konec. Barunce byla změněna strava. Nejlépe reagovala na veterinární dietu a nyní i na novou insect recepturu od českého výrobce krmiva.

Barunka je nyní v nejlepších rukou dočaskářky Janičky, která o ni pečuje. Péče o Báru zahrnuje 3x týdně koupání ve speciálním šamponu, podávání léků, kapání do očí, čištění uší a natírání ran na kůži. Kromě toho dostává alergern na kůži a ostropestřec do každého jídla. Barunka také dostala ortopedickou matraci, aby bolavá celé noci nechodila sem a tam.

Bára už se netřese jako na začátku, nemá zarudlou kůži, klidně spí a Janičku i její rodinu dokáže někdy pěkně potrápit. Je to prý takové „malé“ neohrabané slůně. I s hokejkami, jak jejím tlapkám přezdívají, dokáže běžet nebo na člověka vyskočit, položit mu přední tlapy na ramena a dát mu pořádnou pusinku. Bára je zkrátka holka pro každou srandu a opětuje, co jí milující páníček dává. Na zádech už jí srst dorostla a společně s dočaskářkou Janou oslavují každý nový chlup.

Bára je ale stále na začátku. Úspěšně zvládla operaci očí, ale ještě ji čeká velmi náročná operace horší tlapky. Náklady se prozatím vyšplhaly na bezmála 40 tisíc Kč a půjdou do dalších desítek tisíc. Jen speciální dieta každý měsíc spolkne zhruba 4,5 tisíc Kč. Všichni ale věří v dobrý konec a spolek Dočasky.cz je moc vděčný za podporu, kterou skrze nákupy Dogsie projevujete. Věříme, že společně dostaneme Barunku zpět do pohody a uděláme z ní šťastnou a zdravou psí slečnu.

Spolku Dočasky.cz za měsíce duben a květen přispíváme částku 5 500 Kč na pomoc s náklady na Bářinu léčbu. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 499 400 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022