dogsie blog

Zachráněná dvojka Chip a Dale

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Chip a Dale psi v nouzi
Buďme ve spojení
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel, z.s. pomáháme dvěma psím klukům jménem Chip a Dale, které jejich původní majitelka nechala napospas osudu na opuštěném dvorku v Morkovicích.

[caption id="attachment_1143" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na opuštěném dvorku Chip a Dale na opuštěném dvorku (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

O situaci hafanů se spolek dozvěděl z příspěvku na facebooku. Na konci listopadu se spolku podařilo s majitelkou pejsků vyjednat předání do jejich péče. Chip a Dale byli za přítomnosti sociální pracovnice odebráni z opravdu otřesných podmínek. Na dvoře žili bez příštřešku či deky a najíst dostávali 1-2x týdně od hodné sousedky. Vyhublí pejsci měli špinavou a zacuchanou srst a trápily je blechy. V péči spolku oba pejsci začali prospívat, ale Dale si ze strašlivého zážitku odnesl slepotu na jedno oko, se kterým se navíc teď léčí ze zánětu.

[caption id="attachment_1144" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na procházce Rychlá rota po záchraně (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

Chip a Dale jsou kvůli všemu, co se jim stalo, spíše bázliví a opatrní. S trochou trpělivosti se z nich ale stávají vděční mazlíci a ani v nepříjemných situacích je nenapadne zavrčet. Už se naučili čistotnosti v domácnosti, chůzi po schodech a na vodítku. Doma nic neničí, vyhrajou si jeden s druhým a nepřítomnost lidí snášejí dobře. Chip má rovnou srst, je veselejší a trochu divočejší. Dale je kurdnáč, spíše flegmatik a Chipův ochránce. Jeden pro druhého znamenají celý svět, a proto budou hledat nový domov jen spolu.

Částku 9200 Kč, kterou jsme vybrali za listopad a část prosince, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. na péči o tuhle úžasnou psí dvojku. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 25 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psům v nouzi