zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

AKTUÁLNÍ EDICE DOGSIE: The Best of Dogsie
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Balíček pro pejsky s tím úplně nejlepším z celé historie Dogsie právě v prodeji!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Zachráněná dvojka Chip a Dale

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Chip a Dale psi v nouzi
Buďme ve spojení
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel, z.s. pomáháme dvěma psím klukům jménem Chip a Dale, které jejich původní majitelka nechala napospas osudu na opuštěném dvorku v Morkovicích.

[caption id="attachment_1143" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na opuštěném dvorku Chip a Dale na opuštěném dvorku (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

O situaci hafanů se spolek dozvěděl z příspěvku na facebooku. Na konci listopadu se spolku podařilo s majitelkou pejsků vyjednat předání do jejich péče. Chip a Dale byli za přítomnosti sociální pracovnice odebráni z opravdu otřesných podmínek. Na dvoře žili bez příštřešku či deky a najíst dostávali 1-2x týdně od hodné sousedky. Vyhublí pejsci měli špinavou a zacuchanou srst a trápily je blechy. V péči spolku oba pejsci začali prospívat, ale Dale si ze strašlivého zážitku odnesl slepotu na jedno oko, se kterým se navíc teď léčí ze zánětu.

[caption id="attachment_1144" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na procházce Rychlá rota po záchraně (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

Chip a Dale jsou kvůli všemu, co se jim stalo, spíše bázliví a opatrní. S trochou trpělivosti se z nich ale stávají vděční mazlíci a ani v nepříjemných situacích je nenapadne zavrčet. Už se naučili čistotnosti v domácnosti, chůzi po schodech a na vodítku. Doma nic neničí, vyhrajou si jeden s druhým a nepřítomnost lidí snášejí dobře. Chip má rovnou srst, je veselejší a trochu divočejší. Dale je kurdnáč, spíše flegmatik a Chipův ochránce. Jeden pro druhého znamenají celý svět, a proto budou hledat nový domov jen spolu.

Částku 9200 Kč, kterou jsme vybrali za listopad a část prosince, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. na péči o tuhle úžasnou psí dvojku. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 25 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi