dogsie blog

Zachráněná dvojka Chip a Dale

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Chip a Dale psi v nouzi
Buďme ve spojení
Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel, z.s. pomáháme dvěma psím klukům jménem Chip a Dale, které jejich původní majitelka nechala napospas osudu na opuštěném dvorku v Morkovicích.

[caption id="attachment_1143" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na opuštěném dvorku Chip a Dale na opuštěném dvorku (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

O situaci hafanů se spolek dozvěděl z příspěvku na facebooku. Na konci listopadu se spolku podařilo s majitelkou pejsků vyjednat předání do jejich péče. Chip a Dale byli za přítomnosti sociální pracovnice odebráni z opravdu otřesných podmínek. Na dvoře žili bez příštřešku či deky a najíst dostávali 1-2x týdně od hodné sousedky. Vyhublí pejsci měli špinavou a zacuchanou srst a trápily je blechy. V péči spolku oba pejsci začali prospívat, ale Dale si ze strašlivého zážitku odnesl slepotu na jedno oko, se kterým se navíc teď léčí ze zánětu.

[caption id="attachment_1144" align="aligncenter" width="960"]Chip a Dale na procházce Rychlá rota po záchraně (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)[/caption]

Chip a Dale jsou kvůli všemu, co se jim stalo, spíše bázliví a opatrní. S trochou trpělivosti se z nich ale stávají vděční mazlíci a ani v nepříjemných situacích je nenapadne zavrčet. Už se naučili čistotnosti v domácnosti, chůzi po schodech a na vodítku. Doma nic neničí, vyhrajou si jeden s druhým a nepřítomnost lidí snášejí dobře. Chip má rovnou srst, je veselejší a trochu divočejší. Dale je kurdnáč, spíše flegmatik a Chipův ochránce. Jeden pro druhého znamenají celý svět, a proto budou hledat nový domov jen spolu.

Částku 9200 Kč, kterou jsme vybrali za listopad a část prosince, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. na péči o tuhle úžasnou psí dvojku. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 25 900 Kč. Děkujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Nový trosečník Train

V Lanžhotě byl hlášen toulající se kříženec ovčáka, který byl viděn na různých místech města po dobu dvou dnů, než skončil ve slepé uličce u nádraží. Spolek Dočasky.cz doufal, že pes jen utekl svému majiteli a brzy se vrátí domů, ale bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Pes nejevil zájem o kontakt s lidmi a po náročném pokusu o útěk podél trati se nakonec nechal chytit a byl ihned převezen na veterinu. Dostal jméno Train.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psom v núdzi