zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

AKTUÁLNÍ EDICE DOGSIE: The Best of Dogsie
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Balíček pro pejsky s tím úplně nejlepším z celé historie Dogsie právě v prodeji!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?
Buďme ve spojení

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Když jsme se spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. v říjnu ptali, kterému pejskovi bychom mohli pomoci tentokrát, ukázalo se, že takoví pejsci jsou hned tři. O jejich příběhu se můžete dočíst v našem článku o říjnové pomoci. Jedním z nich byl i čivavák Chip, který se dočkal své operace, na kterou netrpělivě čekal.

Chip se do péče spolku dostal, když se stal (společně s další čivavou Dalem) nechtěným ve velké smečce psů, kde nikoho nezajímal stav jednotlivých pejsků. Slečna, která Chipa přijela z této smečky zachránit, dostala dvě igelitové tašky. Nejprve to vypadalo, že se jedná o výbavu, kterou pejsci dostanou s sebou. Místo toho ale v taškách našla právě zachraňované pejsky. Oba pejsci byli zadredovaní, zablešení a špinaví. Na tělech měli lysá místa a oba měli problém s nožkami. Dale kulhal a Chip měl problém s oběmi zadními nohami.

Po veterinární kontrole se ukázalo, že Chip bude potřebovat operaci obou zadních nožiček, na kterou netrpělivě čekal a zároveň bojoval s kožními problémy. Díky pomoci lidí ale Chip dostal během čekání ortopedický pelíšek, vhodné granulky a kloubní výživu. A pak nezbývalo, než čekat. Operace se Chip těsně před Vánoci konečně dočkal. 22. prosince prodělal operaci patel na obou nožičkách.

Obě pately měl ve velmi špatné stavu s vysokým stupněm luxace a operace obou kolínek byla proto nezbytná. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům předoparečních vyšetření se přistoupilo k operaci obou kolen najednou. Současně byla provedena i kastrace, takže Chipíka již do budoucna nečekají žádné plánované zákroky. Průběh operace byl naprosto bez problémů, Chipík vše zvládl na jedničku, jen se svojí dočasnou tetou nemluví.

Chip dostal antibiotika a na první období i léky proti bolesti. Na kontrolách se pak ukázalo, že zvládá vše opravdu statečně a vše vypadá dobře. Po dobu 8-12 týdnů dostal nařízený pohybový klid a do budoucna skvělou perspektivu, že ho kolínka už nikdy nebudou zlobit, což jsou skvělé zprávy.

Hledání každodenních hrdinů

V prosinci jsme se také rozhodli, že 100 našich vánočních balíčků rozdáme těm, kteří si to podle někoho dalšího zaslouží. O tom, komu konkrétně pomůžeme, rozhodovali naši fanoušci na Facebooku, kteří nám psali své tipy a pomohli nám tak hrdiny najít. Jednalo se o například sestřičky a doktory v nemocnicích, hasiče, policisty, ale také zvířecí útulky, dobrovolníky či spolky pomáhající zvířatům v nouzi! Tipů byla opravdu spousta. Všechny balíčky jsme pak odeslali tak, aby o Vánocích dělali radost. Děkujeme, že jste do toho šli s námi!

Spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. za prosinec přispíváme částkou 20 000 Kč na pomoc s pokrytím nákladů za péči o pejsky a každodenním hrdinům a jejich pejskům jsme poslali 100 balíčků v hodnotě 60 000 Kč. Celkem jsme tak na pomoc zvířatům v nouzi přispěli už 483 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi