dogsie blog

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?
Buďme ve spojení

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Když jsme se spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. v říjnu ptali, kterému pejskovi bychom mohli pomoci tentokrát, ukázalo se, že takoví pejsci jsou hned tři. O jejich příběhu se můžete dočíst v našem článku o říjnové pomoci. Jedním z nich byl i čivavák Chip, který se dočkal své operace, na kterou netrpělivě čekal.

Chip se do péče spolku dostal, když se stal (společně s další čivavou Dalem) nechtěným ve velké smečce psů, kde nikoho nezajímal stav jednotlivých pejsků. Slečna, která Chipa přijela z této smečky zachránit, dostala dvě igelitové tašky. Nejprve to vypadalo, že se jedná o výbavu, kterou pejsci dostanou s sebou. Místo toho ale v taškách našla právě zachraňované pejsky. Oba pejsci byli zadredovaní, zablešení a špinaví. Na tělech měli lysá místa a oba měli problém s nožkami. Dale kulhal a Chip měl problém s oběmi zadními nohami.

Po veterinární kontrole se ukázalo, že Chip bude potřebovat operaci obou zadních nožiček, na kterou netrpělivě čekal a zároveň bojoval s kožními problémy. Díky pomoci lidí ale Chip dostal během čekání ortopedický pelíšek, vhodné granulky a kloubní výživu. A pak nezbývalo, než čekat. Operace se Chip těsně před Vánoci konečně dočkal. 22. prosince prodělal operaci patel na obou nožičkách.

Obě pately měl ve velmi špatné stavu s vysokým stupněm luxace a operace obou kolínek byla proto nezbytná. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům předoparečních vyšetření se přistoupilo k operaci obou kolen najednou. Současně byla provedena i kastrace, takže Chipíka již do budoucna nečekají žádné plánované zákroky. Průběh operace byl naprosto bez problémů, Chipík vše zvládl na jedničku, jen se svojí dočasnou tetou nemluví.

Chip dostal antibiotika a na první období i léky proti bolesti. Na kontrolách se pak ukázalo, že zvládá vše opravdu statečně a vše vypadá dobře. Po dobu 8-12 týdnů dostal nařízený pohybový klid a do budoucna skvělou perspektivu, že ho kolínka už nikdy nebudou zlobit, což jsou skvělé zprávy.

Hledání každodenních hrdinů

V prosinci jsme se také rozhodli, že 100 našich vánočních balíčků rozdáme těm, kteří si to podle někoho dalšího zaslouží. O tom, komu konkrétně pomůžeme, rozhodovali naši fanoušci na Facebooku, kteří nám psali své tipy a pomohli nám tak hrdiny najít. Jednalo se o například sestřičky a doktory v nemocnicích, hasiče, policisty, ale také zvířecí útulky, dobrovolníky či spolky pomáhající zvířatům v nouzi! Tipů byla opravdu spousta. Všechny balíčky jsme pak odeslali tak, aby o Vánocích dělali radost. Děkujeme, že jste do toho šli s námi!

Spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. za prosinec přispíváme částkou 20 000 Kč na pomoc s pokrytím nákladů za péči o pejsky a každodenním hrdinům a jejich pejskům jsme poslali 100 balíčků v hodnotě 60 000 Kč. Celkem jsme tak na pomoc zvířatům v nouzi přispěli už 483 900 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi