zbývá
pouze

53 Balíčků

26x malý

27x střední

0x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální pirátskou edici si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?
Buďme ve spojení

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Když jsme se spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. v říjnu ptali, kterému pejskovi bychom mohli pomoci tentokrát, ukázalo se, že takoví pejsci jsou hned tři. O jejich příběhu se můžete dočíst v našem článku o říjnové pomoci. Jedním z nich byl i čivavák Chip, který se dočkal své operace, na kterou netrpělivě čekal.

Chip se do péče spolku dostal, když se stal (společně s další čivavou Dalem) nechtěným ve velké smečce psů, kde nikoho nezajímal stav jednotlivých pejsků. Slečna, která Chipa přijela z této smečky zachránit, dostala dvě igelitové tašky. Nejprve to vypadalo, že se jedná o výbavu, kterou pejsci dostanou s sebou. Místo toho ale v taškách našla právě zachraňované pejsky. Oba pejsci byli zadredovaní, zablešení a špinaví. Na tělech měli lysá místa a oba měli problém s nožkami. Dale kulhal a Chip měl problém s oběmi zadními nohami.

Po veterinární kontrole se ukázalo, že Chip bude potřebovat operaci obou zadních nožiček, na kterou netrpělivě čekal a zároveň bojoval s kožními problémy. Díky pomoci lidí ale Chip dostal během čekání ortopedický pelíšek, vhodné granulky a kloubní výživu. A pak nezbývalo, než čekat. Operace se Chip těsně před Vánoci konečně dočkal. 22. prosince prodělal operaci patel na obou nožičkách.

Obě pately měl ve velmi špatné stavu s vysokým stupněm luxace a operace obou kolínek byla proto nezbytná. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům předoparečních vyšetření se přistoupilo k operaci obou kolen najednou. Současně byla provedena i kastrace, takže Chipíka již do budoucna nečekají žádné plánované zákroky. Průběh operace byl naprosto bez problémů, Chipík vše zvládl na jedničku, jen se svojí dočasnou tetou nemluví.

Chip dostal antibiotika a na první období i léky proti bolesti. Na kontrolách se pak ukázalo, že zvládá vše opravdu statečně a vše vypadá dobře. Po dobu 8-12 týdnů dostal nařízený pohybový klid a do budoucna skvělou perspektivu, že ho kolínka už nikdy nebudou zlobit, což jsou skvělé zprávy.

Hledání každodenních hrdinů

V prosinci jsme se také rozhodli, že 100 našich vánočních balíčků rozdáme těm, kteří si to podle někoho dalšího zaslouží. O tom, komu konkrétně pomůžeme, rozhodovali naši fanoušci na Facebooku, kteří nám psali své tipy a pomohli nám tak hrdiny najít. Jednalo se o například sestřičky a doktory v nemocnicích, hasiče, policisty, ale také zvířecí útulky, dobrovolníky či spolky pomáhající zvířatům v nouzi! Tipů byla opravdu spousta. Všechny balíčky jsme pak odeslali tak, aby o Vánocích dělali radost. Děkujeme, že jste do toho šli s námi!

Spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. za prosinec přispíváme částkou 20 000 Kč na pomoc s pokrytím nákladů za péči o pejsky a každodenním hrdinům a jejich pejskům jsme poslali 100 balíčků v hodnotě 60 000 Kč. Celkem jsme tak na pomoc zvířatům v nouzi přispěli už 483 900 Kč. Děkujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psom v núdzi