dogsie blog

Do letadla se psem? 4 cestovatelské rady pro větší pohodu

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pokud rádi cestujete, pravděpodobně už jste tuto situaci zažili. Plánujete dovolenou u moře nebo delší pobyt v zahraničí a přemýšlíte, co s vaším psím kamarádem. Nechat ho doma? Vzít ho s sebou? Ale jak na to? Přinášíme vám několik rad, jak cestu zvládnout v co největším klidu a pohodě.
pes na vodítku na letišti
Buďme ve spojení

Pokud rádi cestujete, pravděpodobně už jste tuto situaci zažili. Plánujete dovolenou u moře nebo delší pobyt v zahraničí a přemýšlíte, co s vaším psím kamarádem. Nechat ho doma? Vzít ho s sebou? Ale jak na to? Přinášíme vám několik rad, jak cestu zvládnout v co největším klidu a pohodě.

1. Prozkoumejte alternativy

Pokud máte možnost dostat se do vybrané destinace po zemi, případně po vodě, váš psí parťák to určitě ocení. Cesta se sice trochu protáhne, ale zato ji můžete maximálně přizpůsobit pejskovi. Ideální samozřejmě je, pokud máte vlastní auto, dobrou možností je ale i cesta vlakem nebo spolujízda. Stačí najít řidiče, kterému psík v autě nevadí, a můžete vyrazit na cestu!

P.S. Nezapomeňte se předem informovat o pravidlech vývozu zvířat do dané země.

2. Malý pejsek = malé starosti

Jestliže jste šťastným majitelem malého psíka, můžete ho s sebou vzít přímo na palubu některých letadel. Letecké společnosti často povolují zvířata do 8 kilogramů umístěná v přepravce. Není to ale pravidlem, proto se u dané letecké společnosti včas informujte o možnostech přepravy zvířat. Před cestou se doporučujeme poradit s veterinářem, jestli je pro vašeho pejska bezpečná a jak případně zmírnit jeho stres.

mladá žena v hotelu se dvěma psy

3. Velký pes v zavazadlovém prostoru

Hafana nad 8 kilogramů si s sebou na palubu nevezmete, pokud se nejedná o asistenční zvíře. Můžete zvážit přepravu v zavazadlovém prostoru, nicméně tato varianta je pro psa asi nejméně příjemná ze všech uvedených. Najednou se ocitne na neznámém místě, bez páníčka a bez možnosti úniku. Pokud letíte jen na krátkou dovolenou, zvažte, jestli to za ten stres stojí. Jestliže se pro tuto variantu rozhodnete, zjistěte si u příslušné letecké společnosti co nejvíce informací. Určitě se také obraťte na veterináře, kterému důvěřujete, a plán s ním zkonzultujte.

4. Všude dobře…

Většina z nás chce se svým čtyřnohým kamarádem trávit co nejvíc času. Strávit bez něj několik dnů nebo týdnů není nijak lákavá představa. S hafanem je navíc každá výprava větší legrace a společné cestování vaše kamarádství ještě upevní. Někdy je ale lepší dát emoce stranou a zvážit, jestli je pro vašeho parťáka konkrétní cesta opravdu to pravé ořechové. Každý pes je jiný a zvládá cestování jinak. Rozhodující je nejen povaha vašeho chlupáče, ale i to, nakolik jste ho na cestování odmala zvykali. Pokud dospějete k závěru, že by stres z cesty převážil radost ze společné dovolené, nechte pejska radši doma. Aspoň se při návratu z cest budete mít na koho těšit.

Jak se k létání s pejskem stavíte vy? Máte s takovou cestou vlastní zkušenost?

Pro Dogsie článek připravila: Markéta Sadilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

13 potravin, které pes rozhodně nesmí

Pro nás běžné a chutné potraviny, jako čokoláda, avokádo nebo rajčata, jsou pro psy nevhodné a nebezpečné. Některé potraviny jim mohou způsobit zažívací potíže, průjem nebo nevolnost, ale bohužel někdy i smrt. Na co si dát pozor, a kterým pochutinám se vyhnout obloukem?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Jak pejska připravit na jaro?

Po dlouhé a chladné zimě může být organismus psů unaven. Mnohdy postrádá potřebné vitamíny, které tělu dodávají energii a živiny. Proto bychom pejska měli připravit na nadcházející dlouhé procházky a v neposlední řadě také dbát na prevenci možných hrozeb, které přicházejí spolu s jarem.

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

Nejčastější zdravotní komplikace, které mohou potkat naše psy

Všichni se shodneme, že chceme, aby byli naši pejskové zdraví. Proto se o ně příkladně staráme a snažíme se, aby měli vše, co potřebují. Není totiž krásnější pohled než na šťastného a zdravého psa. I když se ale velmi snažíme, může někdy dojít k úrazu nebo onemocnění pejska.

Péče o zdraví Tipy a triky