dogsie blog

4 tipy, jak vašemu pejskovi zpříjemnit návštěvu veterináře

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Pravidelné veterinární prohlídky jsou důležitou součástí života každého hafana, ale někdy bývají náročné pro páníčka i samotného pejska. Máme pro vás 4 jednoduché tipy, které takovou návštevu usnadní oběma.
pes u veterináře
Buďme ve spojení

Pravidelná návštěva veterináře je důležitou součástí života každého hafana, ale někdy bývá náročná pro páníčka i samotného pejska. Máme pro vás 4 jednoduché tipy, které takovou návštěvu usnadní oběma.

šťastný pes

1. Buďte v klidu

Bezproblémová návštěva veterináře začíná u klidného páníčka. Pejsci jsou silně intuitivní a vnímají naše vlastní pocity úzkosti, stresu a strachu. V den návštěvy je proto důležité, abyste zůstali pozitivně naladění. Pokud sám pejsek vykazuje známky strachu, snažte se k němu chovat jako vždycky. Přílišné konejšení a mazlení vašeho nervózního hafana jen utvrdí v tom, že je důvod se bát.

Cestování autem se psem

2. Navykněte pejska na cestování autem a na přepravku

Pro spoustu pejsků končí cesty autem z jejich pohledu špatně - u veterináře. Je proto důležité, aby měl hafan jízdy spojené i s příjemnými zážitky, jako jsou třeba výlety do přírody. To platí i pro cestování v přepravce, pokud je pejsek menší. Nechte alespoň pár dní před návštěvou veterináře přepravku na místě, kde k ní má pejsek přístup, aby si na ni mohl zvyknout.

Levandule na zklidnění psa

3. Připravte příjemné vůně

Nezapomeňte, že psi myslí nosem. Levandule a některé další přírodní vůně mají na zvířata uklidňující účinek. Nastříkejte zředěný levandulový esenciální olej na zadní část auta nebo na ručník, který berete s sebou. Můžete si trochu oleje nanést i na ruce.

Pamlsky pro psy

4. Připravte oblíbené pamlsky

Před každou cestou k veterináři se vybavte osvědčenými pamlsky - třeba dobrotami z vašeho Dogsie balíčku. Dávejte hafanovi malé množství pamlsků po celou dobu cesty a návštěvy, aby zůstal motivovaný, ale aby mu zároveň nebylo špatně z přemíry dobrot. Mlsání nejlépe zabírá v případě, že je váš pejsek trochu hladový.

Je váš pejsek z návštěvy veterináře nervózní? Jaké uklidňovací triky se vám osvědčily?

Zdroje informací: 1, 2, 3, 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky