dogsie blog

Nechtěný Max a jeho záchrana

avatar

Jasmína Fojtíková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.
Buďme ve spojení

Tohle je Max. Max byl přivezen na veterinu v Ivančicích, po které potomci zesnulého majitele požadovali eutanázii. Prý je agresivní. Základní vyšetření však agresivitu i vážnou nemoc vyloučilo. Byl to pouze obézní dědeček, který byl citlivý na dotek hlavy. Bylo mu tedy provedeno kompletní vyšetření, díky němuž veterináři eutanázii odmítli.

Max byl bez váhání jeho nových majitelů odevzdán do rukou veterinářů. Byl přijat se sníženou funkcí štítné žlázy a také s příčinou jeho nevrlosti a citlivosti na dotek hlavy - neléčeným oboustranným zánětem zvukovodů. Zánět mu způsobil také částečnou a nevratnou hluchotu.

Na veterině tedy Maxe ošetřili a požádali spolek Dočasky.cz o jeho dočasné umístění. Tam dodržoval nařízenou dietu a baštil léky na štítnou žlázu. Díky tomu Max zhubl na ideální váhu, začlenil se do smečky a naučil se slušnému chování.

Dnes už má uši doléčené a bolest zmizela. Max se volně pohybuje po zahradě, ochotně odchází do svého dočasného pokojíčku a tam čeká na pravidelné menu. U jídla se nechá pohladit, dokonce si i nechá sáhnout do misky. Na lidi neskáče, neotravuje, prostě si chce jen užívat svého psího důchodu. A miluje polehávání na sluníčku!

Nyní Max hledá stejně naladěného člověka, který ho bude milovat takového, jaký je. A on mu to tisíckrát vrátí!

Na podporu Maxe a dalších pejsků s podobně smutným příběhem přispíváme za měsíce prosinec a leden částkou 17 500 Kč. Tentokrát jsme se opět rozhodli finanční částku rozdělit do obou našich spřátelených spolků, tedy Dočasky.cz a Pes nejvěrnější přítel z.s. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 525 600 Kč. Děkujeme!

Kupte svému pejskovi balíček Dogsie podpořte s námi další pejsky v nouzi. Z každého prodaného balíčku posíláme minimálně 20 % zisku jako pomoc našim spřáteleným spolkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi