zbývá
ještě

1622 Balíčků

772x malý

599x střední

241x velký

10x catsie

limitovaná vánoční edice

Doggovy vysněné Vánoce v prodeji

již od
470
Chci svoje Dogsie

dogsie blog

Pořizujeme dětem čtyřnohého kamaráda aneb jaký pes je vhodný pro děti

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Buďme ve spojení
Mami, tati, já chci pejska! Který rodič kdy neslyšel od svých potomků tuto větu. Je ale skoro více než jisté, že jakmile opadne u dětí prvotní nadšení, venčení a veškerá starost o nového člena rodiny zbude na vás. Přesto byste měli svým dětem psa pořídit. Často mezi psem a dítětem vznikne pevné pouto a přátelství. Jenom při výběru vhodného psa pro děti musíte zvážit několik věcí. Ne každé plemeno se totiž k dětem hodí.

Zvažte, jaký pes je vhodný pro děti.

Určitě si nechte poradit od chovatele, od kterého si psa pořizujete. Ať už si berete čistokrevného čtyřnohého přítele nebo z útulku, správný chovatel své psy dobře zná a ví, jakou mají povahu. Někteří pejsci jsou hraví, čilí a zvídaví, jiní jsou zase pohodoví až flegmatičtí. Určitě ale není dobré pořídit k dětem tvrdohlavého rošťáka nebo dokonce psa s výbušným až agresivním temperamentem. O nátuře psa napoví i geny. I když se štěňata i z jednoho vrhu mohou svou povahou mezi sebou odlišovat, pokud jsou jejich rodiče nesnášenliví k dětem, raději hledejte jinde.

 

Dále byste měli zvážit, jakou rasu psa jste schopni vychovat a v neposlední řadě také i uživit.

Pokud nevlastníte zahradu, bylo by pořízení si velkého plemene velkou starostí nejen pro vás, ale i možným stresem pro psa, kterému by stísněné bytové prostory nevyhovovaly. Uvědomte si, že i malé roztomilé štěňátko německého ovčáka jednou vyroste.

 

Stejně tak je důležité i zdraví psa. Samozřejmé je, že pes bude v dobrém zdravotním stavu a bude mít všechna potřebná očkování. (Pozor tedy dvojnásob na tzv. psí množírny, kde často nepoctiví chovatelé za účelem zvýšení svého zisku nedbají na zdravotní stav pejsků). Vybírejte také raději takového pejska, který nemá žádné specifické požadavky na výživu (např. různé alergie apod.), aby vám ke starostem s dětmi ještě nepřibyly i starosti navíc s krmením pejska. Stejně tak dejte přednost i plemenům, která obecně jsou na výživu tolerantnější, kdyby náhodou vaše dítka napadlo pejska v dobré víře krmit zmrzlinou nebo svým nedojedeným obědem a jinými “pochutinami”. (Ano, někdy jsou děti opravdu vynalézavé a je potřeba dávat pozor, aby pes jejich “péči” ve zdraví přežil. :-) )

 

K dětem je zvlášť vhodné pořídit psa, který je spolehlivý a dobře vycvičený (v případě staršího psa) či plemeno, u kterého je známo, že je na výcvik nenáročné (pokud pořizujete štěně). Čím dříve pes zvládne co nejvíce pokynů, tím harmoničtější (a bezpečnější) rodinné soužití bude. Vhodnější je také rasa, která není náročná na venčení, abyste nemuseli každý den trávit několik hodin se psem venku. I když děti budou slibovat, že se o pejska postarají, stejně to nakonec zůstane na vás.

 

Je hezké, když dítě a pes spolu vyrůstají, zvykají si na sebe a postupem času se z nich stanou nerozluční kamarádi. Pozor ale na rozverná štěňátka, která mohou nechtěně v rámci hry dítě i poranit. Nikdy tedy nenechávejte dítě (ani většího školáka, natož malé dítě) se psem samotné. Pejsek je přeci jenom zvíře se svými přirozenými instinkty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovoce v psím jídelníčku - ano či ne?

Ovoce je plné vitamínů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Není tedy divu, že má v lidském jídelníčku své nezastupitelné místo. Ale co pes a ovoce? Smíme se s našimi psími parťáky o ovoce vůbec podělit nebo je pro ně nebezpečné?

Tipy a triky
Oblíbené

VYZKOUŠELI JSME ZA VÁS: COOLPES - Veselá výbava pro pejsky

Hledáte výbavu pro pejska, se kterou vyniknete? Zakladatelé COOLPES.cz  na trhu hledali přesně to samé. Nakonec veselou a originální výbavu našli u značky DUKIER a stali se jejím oficiálním distributorem v ČR. Před nějakou dobou nás kontaktovali a nabídli nám k otestování postroj a vodítko z jejich nabídky. A jak testování dopadlo?

Tipy a triky
Oblíbené

Zabavte se spolu: 6 tipů na domácí aktivity s pejskem

Jsou chvíle, kdy musíme být nedobrovolně doma – ať už kvůli aktuálnímu zákazu vycházení nebo třeba při vytrvalém dešti. V takových chvílích může být pro páníčky těžké pejska zabavit. Připravili jsme proto několik tipů na aktivity, kterými se můžete s pejskem zabavit i doma.

Tipy a triky Zábava