dogsie blog

Psí život pod psa?

avatar

Tereza Roučková

Zábava

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
černý pejsek v červeném květináči
Buďme ve spojení
Všichni máme rádi pejsky. Však jsou to nejlepší přátelé člověka už od dob, kdy ještě přebýval v jeskyních. Proč ale používáme taková úsloví, která pro naše pejsky nejsou zrovna lichotivá?

Psí život pod psa

Je to skoro až nespravedlivé! Představte si, jaké to je, když řeknete: “Cítím se pod psa”. Jako kdyby se naši chudáčci psí miláčci museli cítit špatně, když je jejich páníčkům ještě hůře. A co teprve “psí počasí” nebo “počasí, že by psa nevyhnal”? Copak pejsci mohou za to, že je venku ošklivo? Nebo jsou spíš měřítkem toho, jestli jít ven - pokud bychom ani našeho pejska nevyhnali, tak pak páníček má zůstat doma? Jistě, však je tam určitě “zima jako v psinci”!

 

A jaký je vlastně “život pod psa”? Nebo okřídlený povzdech, když se něco nedaří: “No jo, život je pes.” Vždyť pejsci mají přece hezký život - mohou si kdykoli spát, hrát si, jíst dobré věci a mají milující páníčky! Tak jakýpak “pod psa”? To si určitě na psí život stěžují ti, kteří nikdy psa neměli. Jak to tak bývá: “Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde”. A tak i ten, kdo si chce stěžovat, najde si i nějaké to psí úsloví.

 

Například když takový člověk přijde na místo, kde je nuda, říká hned, že tam “chcíp’ pes”. Když je ale živo, je tam “lidí jak psů”. Po náročném dni je pak “zpráskaný jako pes” nebo dokonce “utahaný jak čokl”. Ale po takovém zachmuřeném člověku by snad ani “pes neštěk’”. A už vůbec ne tehdy, když se ještě s někým “poštěká” nebo na někoho “štěká”. Pak by si měl dávat pozor, aby se proti němu dotyční nespikli a nenasadili mu “psí hlavu”.

 

No, nejsou ta naše pořekadla vůči pejskům nespravedlivá? Někdo má hlad jako vlk, někdo jako pes. Pozor ale, jídlo nesmí být “studené jak psí čumák”, jinak by dotyčnému asi nechutnalo. Pak by mu zbylo jen dělat “psí oči” a doufat, že mu někdo dá něco lepšího.

 

Avšak abychom byli spravedliví, je pravda, že existují i veselejší úsloví. Vždyť “pes je nejlepší přítel člověka” a možná i proto, když nás něco pobaví, říkáme, že je to “psina”. Však nejen pejsci umí vyvádět “psí kusy”. Takže než příště použijete nějaké psí úsloví, vzpomeňte si na naše čtyřnohé miláčky a používejte ta, která jim zalichotí. Možná by si pejsci za všechna ta úsloví zasloužili určitou kompenzaci. Potěšte svého pejska a pořiďte mu #psiradost od Dogsie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Proč se vyplatí kupovat Dogsie balíček pro psy aneb V čem jsou Dogsie boxy lepší než jiné?

Naše Dogsie balíčky nejsou jen tak obyčejným dárkem s pamlsky a hračkami pro vašeho pejska. V Dogsie si zakládáme na české výrobě z kvalitních surovin, aby mohl pejsek nejen chutně, ale i zdravě mlsat. Zároveň si uvědomujeme, že je zapotřebí, abychom byli šetrní k životnímu prostředí a abychom podporovali i pejsky, kteří v životě štěstí na páníčky příliš neměli.

Produkty v Dogsie Tipy a triky Zábava
Oblíbené

Zabavte se spolu: 6 tipů na domácí aktivity s pejskem

Jsou chvíle, kdy musíme být nedobrovolně doma – ať už kvůli aktuálnímu zákazu vycházení nebo třeba při vytrvalém dešti. V takových chvílích může být pro páníčky těžké pejska zabavit. Připravili jsme proto několik tipů na aktivity, kterými se můžete s pejskem zabavit i doma.

Tipy a triky Zábava
psí oči
Oblíbené

Čtyřnozí géniové: 5 nejchytřejších psích plemen

Asi každý páníček má za to, že jeho hafanovi se žádný jiný nevyrovná. Pejsci, stejně jako my lidé, mají unikátní vlastnosti a schopnosti. Některá plemena ale vynikají svým nadáním řešit problémy, přizpůsobovat se svému prostředí a rychle porozumět pokynům. A která že to jsou?

Zábava