dogsie blog

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.
Buďme ve spojení

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablunkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Když Robina na silnici našli, měl bolavou přední nohu a několik povrchových zranění na boku. Na krku měl hodně utažený látkový obojek se zrezlými sponami. Nálezci ihned kontaktovali vedení obce, místní hasiče i blízký útulek, ale nikdo jim s umístěním pejska nepomohl. Robin neměl ani čip a nikdo ho nehledal, proto bylo nutné mu dočasný domov najít.

Nálezci s Robinem navštívili nejbližší veterinu, kde dostal léky na bolest, kortikoidy a antibiotika. Poté opět následovalo několik hodin hledání umístění pro zraněného pejska. Nakonec se jim pomoci dostalo od Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko, z.s. a Robin byl odvezen na veterinární kliniku Český Těšín, kde byl hospitalizován.

Tam se mu dostalo další péče a zjistilo se, že Robin naštěstí nemá žádná další zranění a noha, kterou nepoužíval, nebyla zlomená. Proto všichni doufali, že se jedná pouze o naraženinu a pejsek bude brzy zase běhat po čtyřech. Byl propuštěn do domácí péče a odcestoval do dočasné péče spolku Pes nejvěrnější přítel z. s.

Robin však ani nadále na nožku nedošlapoval, a tak navštívil specialistu ortopeda. Ten bohužel zjistil, že Robin nemá nožku vůbec citlivou. Protože ji necítil, opakovaně si ji odíral a měl odřeninu, která mu stále více hnisala. Proto byla doporučena amputace nožičky.

Nebylo na co čekat a v polovině července zákrok proběhl. Během něj nedošlo k žádným komplikacím a vše proběhlo hladce. Robin dostal antibiotika a léky na bolest. Nyní to už vypadá, že si Robin na život na třech rychle zvyká a nejraději by pořád někde lítal, takže ho dočasková teta musí pořádně hlídat.

Robin je hodný a nesmírně vděčný pejsek, která nemá s nikým a ničím problém. Proto, hned jak bude zdravotně v pořádku, začne hned hledat ten nejlepší nový domov.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. tentokrát přispíváme hromadu pamlsků pro všechny pejsky v jejich péči v celkové hodnotě 5 000 Kč. Pejskům prý udělají obrovskou radost a to zase dělá radost nám. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 504 400 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
pes
Oblíbené

Pomoc pro pejsky z množíren

Množírny. Téma, které se nám napříč těmito články opakuje velmi často. Přestože byly v České republice zakázány již v roce 2017, naše spřátelené spolky tento velký problém neustále zažívají na vlastní kůži.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi